Tyto záběry Štětinu nepotěší: lidé pěstmi vyhánějí Azov

Obyvatelé obce Limanskoje v ukrajinské Oděské oblasti se postavili na rozhodný odpor členům nacionalistického „praporu“ Azov, kteří přijeli odstranit Leninův památník. Podporovatelem Azova je český europoslanec za TOP09 a STAN, velký „komunistobijec“ (v 60. letech člen KSČ) Jaromír Štětina.

Ochrana Leninových památníků před nacisty a „dekomunizátory“ na Ukrajině má symbolický význam coby vyjádření odporu proti rusofobii a fašizaci ukrajinské společnosti.

Členům Azova, kteří přijeli zničit památník do Limanského, se s pomocí autobusu a lana podařilo odstranit vrchní část památníku. Dílo ale dokonat nestihli: na místě se sešli místní obyvatelé, kteří se s ničiteli poprali a s pokřikem „fašisti!“ je zahnali, přinutili nasednout do autobusu a místo opustit.

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru