Dobré zprávy z Doněcké lidové republiky: úspěchy a další plány

Když se řekne Doněcká lidová republika, asi jen málokdo si po dvou letech bojů představí zemi, kde se rozvíjí těžba, zemědělství, investuje se do nových podniků, zřizují se vědecko-výzkumné ústavy. DLR, to není jen permanentní napětí, ale především skutečné budování nové republiky. Eurasia24.cz pro zajímavost a ilustraci přináší stručný přehled pozitivních zpráv z Doněcké lidové republiky za období posledního půldruhého měsíce. Sepsal jej Roman Pečatnikov pro server Politikus.ru.

V Šachěrsku budou postaveny nové obytné domy (24. 2. 2016)

Z přidělených prostředků se podařilo uspořit cca 30 %, za které budou nad plán postaveny nové bytové domy.

V Šachtěrsku budou vytvořena nová trvalá pracovní místa (24. 2. 16)

Během krátké doby budou u města otevřeny dva nové uhelné doly, každý z nich bude přijímat kolem 350 pracovníků. Otevřen by měl být také oděvní závod – to představuje 500 pracovních míst převážně pro ženy.

Studenti absolvují stáž v Lidové radě DLR (29. 2. 16)

V rámci projektu „SSSR“ zahájili studenti DLR stáže v Lidové radě DLR.

Horníci v Ilovajsku jako letos první v republice otevřeli novou těžební štolu (2. 3. 16)

Na dole Ilovajskaja státního podniku Šachťorskantrasit otevřeli novou štolu s průměrnou denní těžbou kolem 900 tun uhlí.

Farmáři Amvrosijevského okresu DLR plánují do konce letošního roku zvýšit stavy prasat na trojnásobek (2. 3. 16)

Do konce roku se stavy prasat v okrese zvednou na 6000 ks. K tomu připomínáme, že v říjnu 2015 zahájila DLR realizaci Programu rozvoje živočišné výroby.

Rada ministrů DLR vydala výnos o zřízení vědecko-výzkumných ústavů (3. 3. 16)

Zřízeny jsou tyto vědecko-výzkumné instituce:

Státní zařízení Doněcký státní vědecko-výzkumný, projekčně-vývojový a zkušební ústav komplexní mechanizace těžebního průmyslu.

Státní zařízení Doněcké vědecké centrum.

Státní zařízení Doněcký státní vědecko-výzkumný ústav černé metalurgie.

Státní podnik Vědecko-technické centrum pro řešení otázek energetických úspor.

Jasinovatský strojírenský závod plánuje vyrobit za rok 10 důlních kombajnů (5. 3. 16)

V Amvrosijevském okrese bude v roce 2016 pěstována zelenina na 50 hektarech (5. 3. 16)

Vědci DLR zahájili výrobu mikrohnojiv, obsahujících stopové prvky pro zvýšení výnosů (6. 3. 16)

Mikrohnojiva obsahující řadu stopových prvků začalo vyrábět doněcké státní zařízení Vědecko-výzkumný ústav Reaktivelektron. První várku hnojiv již obdrželi pěstitelé zeleniny v hlavním městě – Doněcké skleníky TEK. Použití nových hnojiv při pěstování zeleniny pod střechou by mělo zvýšit výnosy až o 40 %.

V Amvrosijevském okrese zřizují rybochovné hospodářství a plánují i chov vodní drůbeže (10. 3. 16)

Vedoucí Amvrosijevské okresní administrativy zveřejnil Plán rozvoje průmyslu a zemědělství okresu“ (14. 3. 16)

V roce 2016 bude v okrese zahájena další průmyslová výroba. Půjde o s.r.o. Cement (cementárnu) a s.r.o. Techprom (azbesto-cementový závod). V plánu je také zahájení činnosti úřadu pro zadávání veřejných zakázek a výstavba druhé výrobny krmiv.

Ještě letos má být obnoven provoz závodu na obohacování rudy v Dokučajevsku (15. 3. 16)

Probíhají také jednání s investory o zahájení provozu dalších menších provozů.

Vědečtí pracovníci Doněckého ústavu železniční dopravy vytvořili jedinečný tréninkový simulátor pro výcvik vlakových čet (20. 3. 16)

Tým výzkumníků Doněckého ústavu železniční dopravy vytvořil multifunkční simulátor, na kterém se studenti středních škol a profesionální strojníci budou učit řídit lokomotivu a rychle reagovat na mimořádné události. Zařízení, jeho vybavení a naprogramování je určeno pro výcvik posádek lokomotiv a vzhledově odpovídá jejich pracovišti – kabině jedoucí lokomotivy. Během „cesty“ má posádka za úkol zvolit optimální řešení simulovaných nestandardních situací.

Na dole Cholodnaja balka v Makejevce byla zahájena těžba na nové šachtě (25. 3. 16)

Důl má nyní dvě šachty a vytěží se na něm až 2 tisíce tun denně. To výrazně napomůže ke zlepšení finanční situace podniku a stabilizaci mezd.

Na dole Severnaja v Makejevce byla zahájena těžba v nové sloji (30. 3. 16)

30. března byla na dole Severnaja, který je součástí státního podniku Makejevugol, zahájena těžba nové sloje, jejíž zásoby jsou odhadovány na cca 630 tisíc tun uhlí.

Jako letos ve čtvrtém v DLR byly zahájeny práce v začišťovacím porubu na dole Zarja národního podniku Sněžnojeantracit“ (31. 3. 16)

Doněčtí vědci spolu s farmáři zahájili montáž automatického řídícího systému provozu „chytrých skleníků“ (2. 4. 16).

Spolupracovníci odboru báňského výzkumu Vědecko-výkumného a projekčně-vývojového ústavu V. Antipova Avtomatgormaš v Doněcku se pustili do konstrukce automatizovaného systému řízení zemědělské výroby. Zařízení vyvinuté báňskými výzkumníky umožňuje automatickou regulaci vytápění a osvětlení skleníků, což spolu s klimatizací umožňuje udržovat ve sklenících optimální teplotu a vlhkost.

Doněčtí vědci vyvinuli systém řízení těžby uhlí s minimálním zapojením lidí (4. 4. 16)

Vědci doněckého výzkumného ústavu Avtomatgormaš vyvinuli systém řízení procesu těžby uhlí s omezenou účastí horníků. Pomocí řídicího systému lze stroje a zařízení pracující v porubu ovládat dálkově rádiem ze štoly. Použití dálkového ovládání je obzvlášť významné v místech s vysokou pravděpodobností uhelných závalů a výskytu plynu. Zařízení je navíc schopno předávat dispečerovi i všechny údaje o postupu těžby.

Vláda DLR se rozhodla obnovit provoz kombinátu na zpracování slunečnicových semen (5. 4. 16)

Probíhá příprava obnovení provozu doněckého závodu Kargill ležícího v Petrovském obvodu Doněcka. Tento velký kombinát se zabýval zpracováním slunečnicových semen a výrobou rostlinného oleje.

Roman Pečatnikov

Zdroj: politikus.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: © Sputnik. Михаил Воскресенский

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu?

  Ve svém dalším znamenitém rozboru analytik Saker přináší odpovědi na otázky, které musely přijit na mysl každému, kdo sleduje situaci na Blízkém východě. Rozkrývá mimořádně komplexní hru, kde věci nejsou zdaleka takovými, jakými se zdají být, ať už se týkají vztahů Ruska a Izraele, pozic Íránu a šíitských sil, prostředků a především konečných cílů nejvýznamnějších účastníků syrského konfliktu. Článek vyšel v českém překladu na serveru Zvědavec.

 • Ruští experti: Sestřelené Tomahawky důkladně zkoumáme, výsledkům přizpůsobíme vývoj

  Zachovalé celky, ale i fragmenty západních raket sestřelených nedávno nad Sýrií jsou „velmi zajímavé“ pro ruské experty, kteří se zabývají vývojem vojenských radioelektronických prostředků. „Poznatky získané během prozkoumání amerických křídlatých raket Tomahawk, které před nedávnem předala Rusku Sýrie, budou využity při konstrukci nových prostředků radioelektronického boje (REB),“ prohlásil poradce náměstka generálního ředitele koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Vladimir Michejev.

 • Rostislav Iščenko: „Stalinistickým kurzem“

  Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem „Putin je dnešní Stalin“. Ale Obama ještě nebyl „chromou kachnou“ a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není „Stalinem dneška“, ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody.

 • Jedno slovo pro pět let vývoje Číny: Průlom

  Zatímco významná část světa se v uplynulých pěti letech potácela v důsledcích vrcholu globální ekonomické krize, Čínská lidová republika prodělávala nebývale pozitivní změny nejen v hospodářské či sociální sféře, ale například i v oblasti inovací. Podrobněji o těchto změnách hovořil ve svém projevu čínský premiér Li Kche-čchiang.

 • Smrtelné nebezpečí pro Abramsy: osmdesátihlavňový „Buratino“ bude moci ničit tanky po desítkách

  Instalace prvků aktivní ochrany na tanky a další obrněná vozidla americké armády nutí Rusko soustředit pozornost na vylepšování schopností překonávání obrany potenciálního protivníka. Jedním ze spolehlivých způsobů jsou mnohohlavňové reaktivní zbraně.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Zachar Prilepin: Putin o Donbasu řekl, co jsem chtěl slyšet
  Jednoznačnou reakci ruského prezidenta na otázku týkající se případného vyhrocení situace na Donbasu ocenil sám tazatel – známý ruský spisovatel a jeden z velitelů sil DLR Zachar Prilepin. Obává se, že Ukrajina zahájí rozsáhlou operaci proti donbaským republikám během blížícího se fotbalového šampionátu.
  čtvrtek, 07 červen 2018 23:12 Přečteno 6250 krát
 • Bašár Asad: Západ se lekl, že Rusko skutečně zničí místa odpalu raket. Proto udeřil omezeně
  Rozhovor od rozhovoru je syrský prezident Bašár Asad optimističtější a pevnější v přesvědčení, že válka v Sýrii se blíží k vítěznému konci. K vítěznému pro civilizovanou část světa a tragickému pro ty, kdo barbarské řádění v dříve harmonicky žijící sekulární Sýrii zosnoval. V posledním interview pro RT syrský prezident účtoval…
  čtvrtek, 31 květen 2018 22:41 Přečteno 5380 krát
 • Maduro jasně zvítězil i bez Chávézova stínu za zády. Teď musí být ve střehu
  Venezuelské prezidentské volby poměrně jasně vyhrál Chávézův nástupce Nicolás Maduro, který tentokrát už získal podporu lidu jako zcela svébytný kandidát. Venezuelany přesvědčil navzdory krutému americkému tlaku, jehož důsledky silně pociťuje venezuelská ekonomika i sociální sféra.
  čtvrtek, 24 květen 2018 22:41 Přečteno 2428 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru