Do ulic Bělehradu znovu vyšly tisíce Srbů. Proti NATO a EU (video)

Namísto proseb o přijetí do Evropské unie a NATO Srbové masově protestují proti těmto organizacím. V neděli 27. března se v Bělehradu sešly tisíce lidí, kteří mimo jiné opět vyjádřili nesouhlas s nedávno uzavřenou dohodou o diplomatické imunitě a možností volného pohybu personálu NATO v Srbsku.

Podle televize RT se v ulicích Bělehradu sešlo okolo šesti tisíc lidí. „Myslíme si, že NATO nejenže nezajišťuje stabilitu, ale že NATO je příčinou terorismu, příčinou migrace a všech dalších globálních problémů, které v současnosti nemohou vyřešit – na rozdíl od Ruské federace, kde jsou problémy řešeny u jejich kořenů,“ uvedla pro RT mluvčí srbské organizace Zavetnici Milica Djurdjevič. Mezi protestujícími se objevily také vlajky Ruska a podobizny Vladimira Putina.

Srbové si zároveň připomněli 17. výročí západní agrese proti tehdejší Svazové republice Jugoslávii a masové zabíjení jejích obyvatel silami NATO pod vedením Spojených států. Mainstreamová média dodnes nepřestávají hromadné vyvraždění stovek až tisíců jugoslávských civilistů obhajovat mnohokrát vyvrácenými manipulacemi o údajné „etnické čistce namířené proti albánskému obyvatelstvu Kosova“.

Srbové nehodlají tento zločin Západu zapomenout a proti euroatlantickým strukturám protestují opakovaně. Zde jsou záběry televize RT z poslední demonstrace v neděli 27. března:

Zdroj a foto: RT / YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru