Kyjevští penzisté se statečně bránili brutálním násilníkům

O současné situaci na Ukrajině vypovídá plně zdokumentovaná událost ze čtvrtku 17. března. Mítink, jehož účastníky byli z velké většiny muži a ženy v pokročilém věku, brutálně napadla skupina mladých lidí. Penzisté se však zmohli na důstojný odpor.

V Kyjevě se toho dne sešli lidé k připomínce 25. výročí všesvazového referenda, v němž 17. března roku 1991 obyvatelé SSSR odpovídali na otázku, zda považují za nutné zachování Sovětského svazu coby federace rovnoprávných suverénních republik. Při účasti 83,5 procenta se 70,2 procenta obyvatel Ukrajiny tehdy vyslovilo pro zachování SSSR.

Nedlouho po začátku k účastníkům mítinku přiběhla asi dvacetičlenná skupina mladých lidí, většinou mužů, kteří se pokusili mítink napadnout, strhnout transparent a sebrat účastníkům prapory. Penzisté, povětšinou komunisté, se však nedali a srdnatě se bránili útočníkům, kteří se neostýchali útočit pěstmi dokonce na staré ženy. Agresoři jednoho účastníka skopali do bezvědomí.

Průběh celé akce zachycuje následující video. Upozorňujeme, že obsahuje násilné záběry, ale s ohledem na potřebu informovanosti o závažnosti situace na Ukrajině video zveřejňujeme:

Podle informace portálu Rusvena.su byli útočníky členové civilní odnože „praporu“ Azov. Velitele „praporu“ Azov loni pozval do Evropského parlamentu europoslanec za TOP09 a STAN, bojovník proti komunismu Jaromír Štětina.

Zdroj: Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru