Turecký ministr obrany: Nemáme v úmyslu poslat vojáky do Sýrie

Turecké úřady o tom vůbec nepřemýšlí, zdůraznil šéf tureckého ministerstva obrany Ismet Yilmaz. Popřel současně informace sdělovacích prostředků, že na území Sýrie „proniklo zhruba sto tureckých vojáků“.

Ministr obrany Turecka Ismet Yilmaz sdělil, že turecká vláda nevyslala své vojáky do Sýrie a ani nemá v úmyslu to udělat, zveřejnila agentura Anadolu. „Nepřemýšlíme o tom, že by turečtí vojáci vstoupili na území Sýrie,“ cituje ministra agentura Anadolu.

Současně Yilmaz popřel informaci řady médií o vpádu „stovky tureckých vojáků na syrské území“. Podle jeho slov tato informace neodpovídá skutečnosti.


Co se týká rozmístění strojů vojenského letectva Saúdské Arábie v Turecku, ministr odpověděl, že letouny tam rozmístěny nejsou, ale je možné, že se to stane již zítra. „Zatím ne, ale zjišťovali (Saúdové) situaci na místě. Bylo rozhodnuto umístit (v Turecku) čtyři letouny. Dnes zde letadla ještě nejsou, ale zítra již mohou přiletět. Bylo dosaženo (našeho) principiálního souhlasu a byla vydána příslušná povolení,“ konstatoval ministr.

O víkendu turecké dělostřelectvo ostřelovalo postavení vojáků kurdských sil sebeobrany na letecké základně Minnech v Sýrii a v nedaleké vesnici. Ankara tuto akci nazvala odvetou spojenou s „hrozbou pro hranice Turecka“ ze strany kurdské Strany demokratické unie a s požadavkem, aby Kurdové opustili své pozice na sever od Aleppa, který představitel strany syrských Kurdů Salih Muslim odmítl.

V reakci na to zaslaly syrské orgány dopis generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi a Radě bezpečnosti OSN. Damašek důrazně odsoudil „útoky Turecka na syrské občany a narušení územní celistvosti Sýrie ze strany Ankary“. Současně syrská vláda vyzvala OSN, aby „splnila svoje závazky“ a „skoncovala se zločiny tureckého režimu“.

Zdroj: Ria.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru