Turecký ministr obrany: Nemáme v úmyslu poslat vojáky do Sýrie

Turecké úřady o tom vůbec nepřemýšlí, zdůraznil šéf tureckého ministerstva obrany Ismet Yilmaz. Popřel současně informace sdělovacích prostředků, že na území Sýrie „proniklo zhruba sto tureckých vojáků“.

Ministr obrany Turecka Ismet Yilmaz sdělil, že turecká vláda nevyslala své vojáky do Sýrie a ani nemá v úmyslu to udělat, zveřejnila agentura Anadolu. „Nepřemýšlíme o tom, že by turečtí vojáci vstoupili na území Sýrie,“ cituje ministra agentura Anadolu.

Současně Yilmaz popřel informaci řady médií o vpádu „stovky tureckých vojáků na syrské území“. Podle jeho slov tato informace neodpovídá skutečnosti.


Co se týká rozmístění strojů vojenského letectva Saúdské Arábie v Turecku, ministr odpověděl, že letouny tam rozmístěny nejsou, ale je možné, že se to stane již zítra. „Zatím ne, ale zjišťovali (Saúdové) situaci na místě. Bylo rozhodnuto umístit (v Turecku) čtyři letouny. Dnes zde letadla ještě nejsou, ale zítra již mohou přiletět. Bylo dosaženo (našeho) principiálního souhlasu a byla vydána příslušná povolení,“ konstatoval ministr.

O víkendu turecké dělostřelectvo ostřelovalo postavení vojáků kurdských sil sebeobrany na letecké základně Minnech v Sýrii a v nedaleké vesnici. Ankara tuto akci nazvala odvetou spojenou s „hrozbou pro hranice Turecka“ ze strany kurdské Strany demokratické unie a s požadavkem, aby Kurdové opustili své pozice na sever od Aleppa, který představitel strany syrských Kurdů Salih Muslim odmítl.

V reakci na to zaslaly syrské orgány dopis generálnímu tajemníkovi OSN Pan Ki-munovi a Radě bezpečnosti OSN. Damašek důrazně odsoudil „útoky Turecka na syrské občany a narušení územní celistvosti Sýrie ze strany Ankary“. Současně syrská vláda vyzvala OSN, aby „splnila svoje závazky“ a „skoncovala se zločiny tureckého režimu“.

Zdroj: Ria.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Trump vyhrožuje, Pentagon analyzuje izraelský úder. Rusové i Syřané jsou v pohotovosti
  O reakci na útok v Dúmě rozhodnu v nadcházejících 24 až 48 hodinách, prohlásil v pondělí 9. dubna americký prezident Donald Trump. Na americkou agresi, zas a znovu odůvodňovanou zjevnou lží, se ruské i syrské síly připravují a protivzdušné obrany obou zemí jsou ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti.
  pondělí, 09 duben 2018 23:09 Přečteno 9399 krát
 • Dlouhý klacek Západu se v Sýrii zlomil
  Jedním z cílů poslední zločinné agrese Západu proti Syrské arabské republice bylo zastrašení těch, kteří se v dobách definitivně upadající moci Západu osmělují hegemonům odporovat. Namísto toho se ale západní agresoři propadli v bažině ještě hlouběji, když se i jejich oblíbený nátlakový prostředek – fyzická síla – vyjevuje jako neúčinný…
  pondělí, 16 duben 2018 00:08 Přečteno 9360 krát
 • Úder Západu byl mohutný, škody nikoliv. Syrská protivzdušná obrana se vyznamenala
  Zločinná agrese západních zemí, vedoucí k povzbuzení teroristických skupin v Sýrii, podle dosavadních informací nepřinesla oběti na lidských životech a rozsáhlejší škody na vojenských a civilních objektech. Podle zdrojů z ruského ministerstva obrany byla většina odpálených střel zneškodněna.
  sobota, 14 duben 2018 11:50 Přečteno 8560 krát
 • Přehledně: co zásadního přinesla jednání o Sýrii v Ankaře, zatímco na Západě zuřili
  Setkání vůdců Ruska, Turecka a Íránu v Ankaře potvrdilo, že Sýrie je blízko k ukončení války a také k politickému řešení, které jí zajistí dohodnuté garance uvedených tří mocností. Stejně tak je nyní ještě více zřejmé, že Západ v Sýrii prohrál – ačkoliv by bylo naivní domnívat se, že své…
  sobota, 07 duben 2018 21:39 Přečteno 7262 krát
 • Návrat Ruska do Afriky: Mosambik otevře přístavy válečným lodím a chce vojenské poradce
  Nejen na Blízkém východě, ale i v afrických zemích Rusko posiluje své pozice, ztracené s rozpadem Sovětského svazu, a obnovuje s nimi spolupráci na všech úrovních včetně vojenské. Jednou z těchto zemí je Mosambik.
  čtvrtek, 19 duben 2018 21:57 Přečteno 4638 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru