Proti teroristům v Sýrii byly použity rakety Točka-U sovětské výroby

Syrští vojenští reportéři zveřejnili video zachycující, jak provládní síly vypouštějí proti teroristům taktickou raketu Točka -U sovětské výroby.

Novináři uvádí, že start rakety provedli bojovníci Hizballáhu, jeden z nich je má na videu uvázaný tradiční zelený šátek libanonského hnutí odporu. Je známo, že Hizballáh několik let úspěšně bojuje s ozbrojenci na různých frontách syrské války.

Podle dostupných informací začali syrští vojáci používat operačně-taktické rakety Točka proti územím ovládaným teroristy od konce léta 2014, kdy je použili proti pozicím ozbrojenců u Damašku a v provincii Aleppo. V průběhu ledna 2015 pak došlo k dalšímu použití tohoto operačně taktického raketového komplexu, když cílem Syrské arabské armády se tentokrát se stala místa uskupení teroristů a jejich opěrné body v provinciích Idlíb a Aleppo.

Nyní ozbrojenci ze dvou nejvlivnějších teroristických organizací působících v provincii Idlíb – Fronta an Nusrá (syrská větev Al-Káidy) a Ahrár aš-Šám al-Islámíja – vedli více než týden boj o kontrolu nad městem Salqin, ležícím v blízkosti tureckých hranic, a tím také o kontrolu nad tokem zbraní a kontrabandu.

Nakonec se pohlaváři teroristických skupin rozhodli uspořádat setkání v centru města, aby se pokusili konflikt urovnat. Na „rande“ gangu přijeli na „džihádmobilech“ — džípech a pick-upech s kulomety, v autobusech a nejrůznější vojenské technice.

Podle informací arabských novinářů se ruským zpravodajcům podařilo zjistit místo i čas setkání a poté byly na určené místo – policejní stanici města Salqin – vypuštěny dvě taktické rakety Točka-U sovětské výroby.

V důsledku výbuchů bylo zlikvidováno 20 bojovníků z obou teroristických organizací a asi 30 dalších bylo lehce či těžce zraněno. Výbuchy byla zničena i převážná většina automobilové a vojenské techniky.

Zdroj: novorossia-novosti.com

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru