Rusové jdou po vrahovi pilota sestřeleného Su-24

Zvláštní služby Ruska a Sýrie pátrají v oblastech poblíž hranic s Tureckem po lídrovi syrských Turkmenů, který prohlásil, že on a jeho lidé zastřelili ruského pilota Su-24 poté, co stíhací bombardér sestřelila turecká stíhačka.

Pátrání probíhá v provincii Latakia, kterou nedávno získala pod svou kontrolu syrská vládní vojska. Cílem ruských zvláštních služeb je turecký občan Alparslan Çelik, který tureckým novinářům řekl, jak střílel na ruské piloty.

Ruský Su-24 byl sestřelen tureckým letounem F-16 nad syrským územím a dopadl čtyři kilometry od hranic s Tureckem. Ruský prezident Vladimir Putin nazval tento čin „bodnutím do zad ze strany kompliců teroristů“.

Pilota Olega Peškova po katapultáži zastřelili ze země ozbrojenci, střílející z místa kontrolovaného syrskými Turkmeny. Navigátora a operátora zbraňových systémů Konstantina Murachtina se podařilo zachránit.

Zdroj: vz.ru

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru