Šok ve vysílání: Ukrajinci chtějí v parlamentu Zacharčenka a Plotnického

Ve vysílání pořadu Echo skandálně proslaveného Matveje Ganapolského se udála bez nadsázky senzace.

Ukrajinští televizní diváci, které všechna média po dva roky krmí příběhy o „separatistech“, „ozbrojencích“ a „hlavních zločincích“, v přímém přenosu hlasovali pro to, aby v ukrajinském parlamentu byli zastoupeni lídři Donbasu. Ve jménu klidu, míru a sjednocení.

Ganapolskij v pořadu Echo televize News-One zadal jednoduchou otázku: souhlasili byste s tím, aby „separatisté“ byli v ukrajinském parlamentu? „Separatisty“ byli míněni lídři Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij.


Hlasovalo více než 40 tisíc Ukrajinců. Ganapolskij bezmála omdlíval, obracel oči v sloup a odmítal věřit číslům, když se na velké obrazovce v jednu chvíli, nedlouho před ukončením hlasování, objevilo, že 52 procent Ukrajinců by uvítalo, aby v ukrajinském parlamentu zasedli lídři „separatistů“. Hlasování nakonec dopadlo vyrovnaně, ale jasně ukázalo, že ukrajinská společnost není ani zdaleka tak radikálně „protiseparatisticky“ naladěna, jak informují média. Naopak.

Na Ganapolského, který byl ještě nedávno pro Ukrajince „majákem pravdy“, uživatelé sociálních sítí útočí kvůli „uspořádání provokace“. A „patrioti“ byli také mezi diváky volajícími do studia – jenže se octili v menšině.

Výsledky jsou velmi výmluvné. Obyčejní lidé na Ukrajině jsou unaveni válkou, konflikty, lží, neonacismem a vším ostatním, co zaplavilo zemi po „vítězství na Majdanu“.

Zdroj: Rusvesna.su a YouTube.com

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru