Šok ve vysílání: Ukrajinci chtějí v parlamentu Zacharčenka a Plotnického

Ve vysílání pořadu Echo skandálně proslaveného Matveje Ganapolského se udála bez nadsázky senzace.

Ukrajinští televizní diváci, které všechna média po dva roky krmí příběhy o „separatistech“, „ozbrojencích“ a „hlavních zločincích“, v přímém přenosu hlasovali pro to, aby v ukrajinském parlamentu byli zastoupeni lídři Donbasu. Ve jménu klidu, míru a sjednocení.

Ganapolskij v pořadu Echo televize News-One zadal jednoduchou otázku: souhlasili byste s tím, aby „separatisté“ byli v ukrajinském parlamentu? „Separatisty“ byli míněni lídři Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky Alexandr Zacharčenko a Igor Plotnickij.


Hlasovalo více než 40 tisíc Ukrajinců. Ganapolskij bezmála omdlíval, obracel oči v sloup a odmítal věřit číslům, když se na velké obrazovce v jednu chvíli, nedlouho před ukončením hlasování, objevilo, že 52 procent Ukrajinců by uvítalo, aby v ukrajinském parlamentu zasedli lídři „separatistů“. Hlasování nakonec dopadlo vyrovnaně, ale jasně ukázalo, že ukrajinská společnost není ani zdaleka tak radikálně „protiseparatisticky“ naladěna, jak informují média. Naopak.

Na Ganapolského, který byl ještě nedávno pro Ukrajince „majákem pravdy“, uživatelé sociálních sítí útočí kvůli „uspořádání provokace“. A „patrioti“ byli také mezi diváky volajícími do studia – jenže se octili v menšině.

Výsledky jsou velmi výmluvné. Obyčejní lidé na Ukrajině jsou unaveni válkou, konflikty, lží, neonacismem a vším ostatním, co zaplavilo zemi po „vítězství na Majdanu“.

Zdroj: Rusvesna.su a YouTube.com

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Trump vyhrožuje, Pentagon analyzuje izraelský úder. Rusové i Syřané jsou v pohotovosti
  O reakci na útok v Dúmě rozhodnu v nadcházejících 24 až 48 hodinách, prohlásil v pondělí 9. dubna americký prezident Donald Trump. Na americkou agresi, zas a znovu odůvodňovanou zjevnou lží, se ruské i syrské síly připravují a protivzdušné obrany obou zemí jsou ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti.
  pondělí, 09 duben 2018 23:09 Přečteno 9399 krát
 • Dlouhý klacek Západu se v Sýrii zlomil
  Jedním z cílů poslední zločinné agrese Západu proti Syrské arabské republice bylo zastrašení těch, kteří se v dobách definitivně upadající moci Západu osmělují hegemonům odporovat. Namísto toho se ale západní agresoři propadli v bažině ještě hlouběji, když se i jejich oblíbený nátlakový prostředek – fyzická síla – vyjevuje jako neúčinný…
  pondělí, 16 duben 2018 00:08 Přečteno 9360 krát
 • Úder Západu byl mohutný, škody nikoliv. Syrská protivzdušná obrana se vyznamenala
  Zločinná agrese západních zemí, vedoucí k povzbuzení teroristických skupin v Sýrii, podle dosavadních informací nepřinesla oběti na lidských životech a rozsáhlejší škody na vojenských a civilních objektech. Podle zdrojů z ruského ministerstva obrany byla většina odpálených střel zneškodněna.
  sobota, 14 duben 2018 11:50 Přečteno 8560 krát
 • Přehledně: co zásadního přinesla jednání o Sýrii v Ankaře, zatímco na Západě zuřili
  Setkání vůdců Ruska, Turecka a Íránu v Ankaře potvrdilo, že Sýrie je blízko k ukončení války a také k politickému řešení, které jí zajistí dohodnuté garance uvedených tří mocností. Stejně tak je nyní ještě více zřejmé, že Západ v Sýrii prohrál – ačkoliv by bylo naivní domnívat se, že své…
  sobota, 07 duben 2018 21:39 Přečteno 7262 krát
 • Návrat Ruska do Afriky: Mosambik otevře přístavy válečným lodím a chce vojenské poradce
  Nejen na Blízkém východě, ale i v afrických zemích Rusko posiluje své pozice, ztracené s rozpadem Sovětského svazu, a obnovuje s nimi spolupráci na všech úrovních včetně vojenské. Jednou z těchto zemí je Mosambik.
  čtvrtek, 19 duben 2018 21:57 Přečteno 4638 krát

Měny a komodity

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru