EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusko přesune do Arménie další letadla MiG-29. Blíže k Turecku

Rusko po nedávné turecké agresi znovu posílí svojí vojenskou přítomnost v Arménii. Jak informovalo ministerstvo obrany, v druhé polovině letošního roku bude na ruskou leteckou základnu v arménském Erebuni přesunuta další skupina víceúčelových bojových letadel MiG-29.

Už po novoročních prázdninách začnou technici připravovat zázemí pro novou techniku, kterou bude kromě stíhaček představovat rovněž další transportní vrtulník Mi-8.

Letouny MiG-29 budou – podle oficiální zprávy ministerstva obrany – ochraňovat vzdušné hranice Arménie v rámci sjednoceného systému protivzdušné obrany Společenství nezávislých států a budou zde provádět pravidelné výcvikové lety.

Jedná se však již o druhé významné posílení ruské letecké skupiny v Erebuni po listopadové turecké agresi a v době vyostřených vztahů mezi Arménií a Ázerbájdžánem kvůli sporu o Náhorní Karabach. Letouny posílí osmnáct strojů MiG-29 ruských Vzdušných a kosmických sil, které jsou v Arménii dislokovány od konce 90. let.

Už počátkem loňského prosince, ani ne dva týdny po zákeřném sestřelení ruského Su-24 tureckým letectvem, na základnu Erebuni přelétlo z Ruska sedm vrtulníků, úderných Mi-24P a transportních Mi-8MT, které byly původně umístěny na vojenském letišti Jižního vojenského okruhu v Krasnodarském kraji. (geo)

Ilustrační foto: http://mil.ru

 

 

23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...
16/07/2016, 22:14
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan krátce po nezdařeném vojenském puči dává najevo, že se cítí potlačením vzpoury části armády posílen a naznačuje, že je ochoten riskovat konflikt s kýmkoliv včetně Spojených států. Zorganizování převratu přičítá svému dlouholetému rivalovi Fethullahovi...