EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusko přesune do Arménie další letadla MiG-29. Blíže k Turecku

Rusko po nedávné turecké agresi znovu posílí svojí vojenskou přítomnost v Arménii. Jak informovalo ministerstvo obrany, v druhé polovině letošního roku bude na ruskou leteckou základnu v arménském Erebuni přesunuta další skupina víceúčelových bojových letadel MiG-29.

Už po novoročních prázdninách začnou technici připravovat zázemí pro novou techniku, kterou bude kromě stíhaček představovat rovněž další transportní vrtulník Mi-8.

Letouny MiG-29 budou – podle oficiální zprávy ministerstva obrany – ochraňovat vzdušné hranice Arménie v rámci sjednoceného systému protivzdušné obrany Společenství nezávislých států a budou zde provádět pravidelné výcvikové lety.

Jedná se však již o druhé významné posílení ruské letecké skupiny v Erebuni po listopadové turecké agresi a v době vyostřených vztahů mezi Arménií a Ázerbájdžánem kvůli sporu o Náhorní Karabach. Letouny posílí osmnáct strojů MiG-29 ruských Vzdušných a kosmických sil, které jsou v Arménii dislokovány od konce 90. let.

Už počátkem loňského prosince, ani ne dva týdny po zákeřném sestřelení ruského Su-24 tureckým letectvem, na základnu Erebuni přelétlo z Ruska sedm vrtulníků, úderných Mi-24P a transportních Mi-8MT, které byly původně umístěny na vojenském letišti Jižního vojenského okruhu v Krasnodarském kraji. (geo)

Ilustrační foto: http://mil.ru

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...