EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusko přesune do Arménie další letadla MiG-29. Blíže k Turecku

Rusko po nedávné turecké agresi znovu posílí svojí vojenskou přítomnost v Arménii. Jak informovalo ministerstvo obrany, v druhé polovině letošního roku bude na ruskou leteckou základnu v arménském Erebuni přesunuta další skupina víceúčelových bojových letadel MiG-29.

Už po novoročních prázdninách začnou technici připravovat zázemí pro novou techniku, kterou bude kromě stíhaček představovat rovněž další transportní vrtulník Mi-8.

Letouny MiG-29 budou – podle oficiální zprávy ministerstva obrany – ochraňovat vzdušné hranice Arménie v rámci sjednoceného systému protivzdušné obrany Společenství nezávislých států a budou zde provádět pravidelné výcvikové lety.

Jedná se však již o druhé významné posílení ruské letecké skupiny v Erebuni po listopadové turecké agresi a v době vyostřených vztahů mezi Arménií a Ázerbájdžánem kvůli sporu o Náhorní Karabach. Letouny posílí osmnáct strojů MiG-29 ruských Vzdušných a kosmických sil, které jsou v Arménii dislokovány od konce 90. let.

Už počátkem loňského prosince, ani ne dva týdny po zákeřném sestřelení ruského Su-24 tureckým letectvem, na základnu Erebuni přelétlo z Ruska sedm vrtulníků, úderných Mi-24P a transportních Mi-8MT, které byly původně umístěny na vojenském letišti Jižního vojenského okruhu v Krasnodarském kraji. (geo)

Ilustrační foto: http://mil.ru

 

 

07/09/2016, 23:59
Po dlouhých měsících se v ukrajinské Nejvyšší radě objevil záblesk zdravého rozumu. Poslanec Jakov Bezbach si dovolil říct, že je třeba „ihned obnovit vztahy s Ruskem, a ne dělat to, co říkají „zaoceánští Samové“. Podle poslance je „v první řadě nutné, aby Ukrajina obnovila průmysl, který...
27/08/2016, 00:59
Německo je připraveno stáhnout své průzkumné letouny Tornado z turecké základny Incirlik, jestliže Ankara bude nadále odmítat zpřístupnění základny německým poslancům, informuje Der Spiegel. Německá Tornada jsou nasazována jako součást takzvané „mezinárodní koalice v boji proti Islámskému...
26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...