EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusko přesune do Arménie další letadla MiG-29. Blíže k Turecku

Rusko po nedávné turecké agresi znovu posílí svojí vojenskou přítomnost v Arménii. Jak informovalo ministerstvo obrany, v druhé polovině letošního roku bude na ruskou leteckou základnu v arménském Erebuni přesunuta další skupina víceúčelových bojových letadel MiG-29.

Už po novoročních prázdninách začnou technici připravovat zázemí pro novou techniku, kterou bude kromě stíhaček představovat rovněž další transportní vrtulník Mi-8.

Letouny MiG-29 budou – podle oficiální zprávy ministerstva obrany – ochraňovat vzdušné hranice Arménie v rámci sjednoceného systému protivzdušné obrany Společenství nezávislých států a budou zde provádět pravidelné výcvikové lety.

Jedná se však již o druhé významné posílení ruské letecké skupiny v Erebuni po listopadové turecké agresi a v době vyostřených vztahů mezi Arménií a Ázerbájdžánem kvůli sporu o Náhorní Karabach. Letouny posílí osmnáct strojů MiG-29 ruských Vzdušných a kosmických sil, které jsou v Arménii dislokovány od konce 90. let.

Už počátkem loňského prosince, ani ne dva týdny po zákeřném sestřelení ruského Su-24 tureckým letectvem, na základnu Erebuni přelétlo z Ruska sedm vrtulníků, úderných Mi-24P a transportních Mi-8MT, které byly původně umístěny na vojenském letišti Jižního vojenského okruhu v Krasnodarském kraji. (geo)

Ilustrační foto: http://mil.ru

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...