EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Luhansk vstává z popela: lidé se vracejí, ekonomika ožívá

Z lidových republik na Donbasu, bojujících za svou svébytnost proti pučistické vládě v Kyjevě, za poslední rok a půl mnoho dobrých zpráv nepřicházelo. A po uzavření druhé minské dohody a následném zklidnění situace ve válkou zmítaných oblastech zájem médií o dění v této části světa prakticky opadl. Jaký byl tedy loňský rok v Luhanské lidové republice?

Zprávy jsou z kategorie dobrých. Podařilo se nastartovat ekonomiku a do země se vrátila drtivá většina obyvatel. V novoročním projevu k obyvatelům země takto bilancoval Igor Plotnickij, hlava Luhanské lidové republiky.

Rok jsme začali bez rozpočtu, bez výplat mezd a důchodů, v podmínkách opakujících se pokusů kyjevského režimu srazit Donbas na kolena prostřednictvím ozbrojené agrese. A postupně, navzdory všem podlým blokádám, ekonomika ožila, podařilo se zajistit každoměsíční výplaty mezd i penzí, zorganizovat kvalitní a rozmanité letní pobyty pro děti,“ shrnul ve svém novoročním prohlášení Igor Plotnickij.

Optimisticky vidí i rok 2016, kdy očekává další rozvoj. „Máme už pro to nezbytné zdroje i zkušenosti,“ pokračoval s tím, že ruský rubl v LNR nahradil ukrajinskou hřivnu.

A to není vše: do LNR se ve velkém vracejí lidé, kteří odtud utekli před válečnými událostmi. „K dnešnímu dni se do republiky vrátilo více než 93 procent lidí,“ konstatoval Plotnickij. Vedení republiky podle něj nečekalo takový výsledek v tak krátkém čase. Hlava země se domnívá, že návrat obyvatel do země byl možný díky stabilizaci situace v republice, snížení intenzity bojových akcí a spuštění řady sociálních programů.

Zdroj: RIA Novosti a Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...