EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Luhansk vstává z popela: lidé se vracejí, ekonomika ožívá

Z lidových republik na Donbasu, bojujících za svou svébytnost proti pučistické vládě v Kyjevě, za poslední rok a půl mnoho dobrých zpráv nepřicházelo. A po uzavření druhé minské dohody a následném zklidnění situace ve válkou zmítaných oblastech zájem médií o dění v této části světa prakticky opadl. Jaký byl tedy loňský rok v Luhanské lidové republice?

Zprávy jsou z kategorie dobrých. Podařilo se nastartovat ekonomiku a do země se vrátila drtivá většina obyvatel. V novoročním projevu k obyvatelům země takto bilancoval Igor Plotnickij, hlava Luhanské lidové republiky.

Rok jsme začali bez rozpočtu, bez výplat mezd a důchodů, v podmínkách opakujících se pokusů kyjevského režimu srazit Donbas na kolena prostřednictvím ozbrojené agrese. A postupně, navzdory všem podlým blokádám, ekonomika ožila, podařilo se zajistit každoměsíční výplaty mezd i penzí, zorganizovat kvalitní a rozmanité letní pobyty pro děti,“ shrnul ve svém novoročním prohlášení Igor Plotnickij.

Optimisticky vidí i rok 2016, kdy očekává další rozvoj. „Máme už pro to nezbytné zdroje i zkušenosti,“ pokračoval s tím, že ruský rubl v LNR nahradil ukrajinskou hřivnu.

A to není vše: do LNR se ve velkém vracejí lidé, kteří odtud utekli před válečnými událostmi. „K dnešnímu dni se do republiky vrátilo více než 93 procent lidí,“ konstatoval Plotnickij. Vedení republiky podle něj nečekalo takový výsledek v tak krátkém čase. Hlava země se domnívá, že návrat obyvatel do země byl možný díky stabilizaci situace v republice, snížení intenzity bojových akcí a spuštění řady sociálních programů.

Zdroj: RIA Novosti a Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

 

 

23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...
16/07/2016, 22:14
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan krátce po nezdařeném vojenském puči dává najevo, že se cítí potlačením vzpoury části armády posílen a naznačuje, že je ochoten riskovat konflikt s kýmkoliv včetně Spojených států. Zorganizování převratu přičítá svému dlouholetému rivalovi Fethullahovi...