EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusové jdou po cisternách. Tohle je spoušť po jejich úderu

Ruské letectvo systematicky decimuje ropný byznys mezi Islámským státem a Tureckem. Vzdušné a kosmické síly provedly jen v posledních hodinách úspěšné útoky proti nelegální ropné infrastruktuře a zničily kolonu cisteren.

Za poslední dva dny ruská letecká skupina v Sýrii zničila šest objektů nelegálního naftového průmyslu v oblastech Dajr az-Zaur a Aleppo, informuje Ministerstvo obrany Ruské federace.

Ruský letoun taktéž během vzdušného průzkumu v oblasti Kafr Nabl v provincii Idlib odhalil koncentraci cisteren, jež měly namířeno k syrsko-turecké hranici.

K likvidaci tohoto cíle byl vyslán úderný letoun Su-34, který na cíl zaútočil pumami. V důsledku útoku bylo zničeno více než dvacet mobilních cisteren, používaných Islámským státem k dodávkám ropy do Turecka, a také dva džípy vyzbrojené protiletadlovými kanóny ZU-23.

Šlo o jeden z mnoha úderů na kolony s ropou, pašovanou teroristickými skupinami do Turecka. Video níže zachycuje výsledek jiného útoku ruských letadel z posledních dní a s použitím bezpilotního letadla ukazuje rozsah způsobené spouště.


Zdroj: mil.ru

Foto: YouTube.com

 

 

07/09/2016, 23:59
Po dlouhých měsících se v ukrajinské Nejvyšší radě objevil záblesk zdravého rozumu. Poslanec Jakov Bezbach si dovolil říct, že je třeba „ihned obnovit vztahy s Ruskem, a ne dělat to, co říkají „zaoceánští Samové“. Podle poslance je „v první řadě nutné, aby Ukrajina obnovila průmysl, který...
27/08/2016, 00:59
Německo je připraveno stáhnout své průzkumné letouny Tornado z turecké základny Incirlik, jestliže Ankara bude nadále odmítat zpřístupnění základny německým poslancům, informuje Der Spiegel. Německá Tornada jsou nasazována jako součást takzvané „mezinárodní koalice v boji proti Islámskému...
26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...