EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusové jdou po cisternách. Tohle je spoušť po jejich úderu

Ruské letectvo systematicky decimuje ropný byznys mezi Islámským státem a Tureckem. Vzdušné a kosmické síly provedly jen v posledních hodinách úspěšné útoky proti nelegální ropné infrastruktuře a zničily kolonu cisteren.

Za poslední dva dny ruská letecká skupina v Sýrii zničila šest objektů nelegálního naftového průmyslu v oblastech Dajr az-Zaur a Aleppo, informuje Ministerstvo obrany Ruské federace.

Ruský letoun taktéž během vzdušného průzkumu v oblasti Kafr Nabl v provincii Idlib odhalil koncentraci cisteren, jež měly namířeno k syrsko-turecké hranici.

K likvidaci tohoto cíle byl vyslán úderný letoun Su-34, který na cíl zaútočil pumami. V důsledku útoku bylo zničeno více než dvacet mobilních cisteren, používaných Islámským státem k dodávkám ropy do Turecka, a také dva džípy vyzbrojené protiletadlovými kanóny ZU-23.

Šlo o jeden z mnoha úderů na kolony s ropou, pašovanou teroristickými skupinami do Turecka. Video níže zachycuje výsledek jiného útoku ruských letadel z posledních dní a s použitím bezpilotního letadla ukazuje rozsah způsobené spouště.


Zdroj: mil.ru

Foto: YouTube.com

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...