EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Rusové jdou po cisternách. Tohle je spoušť po jejich úderu

Ruské letectvo systematicky decimuje ropný byznys mezi Islámským státem a Tureckem. Vzdušné a kosmické síly provedly jen v posledních hodinách úspěšné útoky proti nelegální ropné infrastruktuře a zničily kolonu cisteren.

Za poslední dva dny ruská letecká skupina v Sýrii zničila šest objektů nelegálního naftového průmyslu v oblastech Dajr az-Zaur a Aleppo, informuje Ministerstvo obrany Ruské federace.

Ruský letoun taktéž během vzdušného průzkumu v oblasti Kafr Nabl v provincii Idlib odhalil koncentraci cisteren, jež měly namířeno k syrsko-turecké hranici.

K likvidaci tohoto cíle byl vyslán úderný letoun Su-34, který na cíl zaútočil pumami. V důsledku útoku bylo zničeno více než dvacet mobilních cisteren, používaných Islámským státem k dodávkám ropy do Turecka, a také dva džípy vyzbrojené protiletadlovými kanóny ZU-23.

Šlo o jeden z mnoha úderů na kolony s ropou, pašovanou teroristickými skupinami do Turecka. Video níže zachycuje výsledek jiného útoku ruských letadel z posledních dní a s použitím bezpilotního letadla ukazuje rozsah způsobené spouště.


Zdroj: mil.ru

Foto: YouTube.com

 

 

23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...
16/07/2016, 22:14
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan krátce po nezdařeném vojenském puči dává najevo, že se cítí potlačením vzpoury části armády posílen a naznačuje, že je ochoten riskovat konflikt s kýmkoliv včetně Spojených států. Zorganizování převratu přičítá svému dlouholetému rivalovi Fethullahovi...