EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Na západě Ruska se objevily Uragany

Dělostřelecká brigáda Západního vojenského okruhu ruských ozbrojených sil obdržela osm raketometů Uragan a 16 nákladních vozidel, oznámil Defence blog. K článku je video.

220mm raketomet systému 9K57 Uragan je určen k ničení celé škály plošných cílů: vrtulníků na stojánkách, otevřené i kryté živé síly, dělostřeleckých a raketových baterií, systémů protivzdušné obrany, velitelských stanovišť i komunikačních uzlů.

Salva 16 raket pokrývá na vzdálenost 35 kilometrů území o rozloze 40 hektarů. Uragan je schopen vystřelit plnou salvu během 20 sekund. Čas rozvinutí systému v terénu a jeho příprava ke střelbě je kratší než tři minuty. Po ukončení střelby je systém během jedné minuty připraven ke změně stanoviště.

Výzbroj Uraganu představují 280kg raketové projektily vybavené vysoce výbušnými, kazetovými, zápalnými nebo termobarickými hlavicemi. V minulém roce měla ruská armáda v použití asi 200 systémů 9K57, dalších 700 Uraganů je uloženo ve skladech.

Co dokáže osm raketometů Uragan, ukazuje následující video běloruské Vojen TV:


Anton Valagin

Zdroj: rg.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: mil.ru

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...