EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

T-90 dostal v Sýrii poprvé přímý zásah. Nejspíš vydržel (video)

Ozbrojencům z takzvané Svobodné syrské armády se vůbec poprvé podařilo přímo zasáhnout tank T-90. Jenže ke zničení měl obrněnec daleko – alespoň podle toho, co lze vidět na videu.

Autoři se videem v pátek 26. února pochlubili na internetu a svým sponzorům tak zároveň dokázali další použití americké protitankové řízené střely TOW-2A. Zbraň je podle doby přiblížení střely k cíli použita z poměrně malé vzdálenosti a tank tentokrát patrně nemá aktivován obranný systém Štora-1, minimálně podle neaktivních infračervených zářičů TŠU-1-7 (na rozdíl např. od situace zde).

T-90 tak dostává přímý zásah do věže. Stroj okamžitě opouští evidentně otřesený člen osádky a tím záběry končí. Ze záběrů není zřejmé, zda střela pronikla dobře chráněnou částí věže dovnitř tanku.

Pokud by prostor tanku zahořel, ozbrojenci by celou situaci dále natáčeli, což se nestalo – sekvence zhruba po čtrnácti vteřinách končí v okamžiku, kdy ustupuje oblak kouře a odhaluje se výrazněji nepoškozená věž tanku.


Jak dopadne tank po zásahu protitankovou střelou s průnikem dovnitř a následkem zahoření jsme ukázali na nedávném příkladu útoku jemenských povstalců komplexem 9M113 Konkurs proti saúdskoarabskému tanku M1 Abrams.

Foto: YouTube.com

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...