EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

T-90 dostal v Sýrii poprvé přímý zásah. Nejspíš vydržel (video)

Ozbrojencům z takzvané Svobodné syrské armády se vůbec poprvé podařilo přímo zasáhnout tank T-90. Jenže ke zničení měl obrněnec daleko – alespoň podle toho, co lze vidět na videu.

Autoři se videem v pátek 26. února pochlubili na internetu a svým sponzorům tak zároveň dokázali další použití americké protitankové řízené střely TOW-2A. Zbraň je podle doby přiblížení střely k cíli použita z poměrně malé vzdálenosti a tank tentokrát patrně nemá aktivován obranný systém Štora-1, minimálně podle neaktivních infračervených zářičů TŠU-1-7 (na rozdíl např. od situace zde).

T-90 tak dostává přímý zásah do věže. Stroj okamžitě opouští evidentně otřesený člen osádky a tím záběry končí. Ze záběrů není zřejmé, zda střela pronikla dobře chráněnou částí věže dovnitř tanku.

Pokud by prostor tanku zahořel, ozbrojenci by celou situaci dále natáčeli, což se nestalo – sekvence zhruba po čtrnácti vteřinách končí v okamžiku, kdy ustupuje oblak kouře a odhaluje se výrazněji nepoškozená věž tanku.


Jak dopadne tank po zásahu protitankovou střelou s průnikem dovnitř a následkem zahoření jsme ukázali na nedávném příkladu útoku jemenských povstalců komplexem 9M113 Konkurs proti saúdskoarabskému tanku M1 Abrams.

Foto: YouTube.com

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...