EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

T-90 dostal v Sýrii poprvé přímý zásah. Nejspíš vydržel (video)

Ozbrojencům z takzvané Svobodné syrské armády se vůbec poprvé podařilo přímo zasáhnout tank T-90. Jenže ke zničení měl obrněnec daleko – alespoň podle toho, co lze vidět na videu.

Autoři se videem v pátek 26. února pochlubili na internetu a svým sponzorům tak zároveň dokázali další použití americké protitankové řízené střely TOW-2A. Zbraň je podle doby přiblížení střely k cíli použita z poměrně malé vzdálenosti a tank tentokrát patrně nemá aktivován obranný systém Štora-1, minimálně podle neaktivních infračervených zářičů TŠU-1-7 (na rozdíl např. od situace zde).

T-90 tak dostává přímý zásah do věže. Stroj okamžitě opouští evidentně otřesený člen osádky a tím záběry končí. Ze záběrů není zřejmé, zda střela pronikla dobře chráněnou částí věže dovnitř tanku.

Pokud by prostor tanku zahořel, ozbrojenci by celou situaci dále natáčeli, což se nestalo – sekvence zhruba po čtrnácti vteřinách končí v okamžiku, kdy ustupuje oblak kouře a odhaluje se výrazněji nepoškozená věž tanku.


Jak dopadne tank po zásahu protitankovou střelou s průnikem dovnitř a následkem zahoření jsme ukázali na nedávném příkladu útoku jemenských povstalců komplexem 9M113 Konkurs proti saúdskoarabskému tanku M1 Abrams.

Foto: YouTube.com

 

 

26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...
25/08/2016, 23:46
Ve Spojených státech se rodí další přípravy útoku na Sýrii s cílem likvidace Bašára Asada. Posloužit k uskutečnění tohoto záměru má opět údajné „použití chemických zbraní vládními silami“, kdy USA vyzývají „všechny státy k podpoře silné a...
23/08/2016, 22:37
Německý Bild a medaile z Ria Zřetelný příklad toho, jak si na portálu německého listu Bild vykládají aplikaci motta, že „do sportu politika nepatří“: http://sport.bild.de/olympia/medaillenspiegel/ Zkuste hádat, která země není v přehledu získaných medailí uvedena – nápovědu najdete například zde.