EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

T-90 dostal v Sýrii poprvé přímý zásah. Nejspíš vydržel (video)

Ozbrojencům z takzvané Svobodné syrské armády se vůbec poprvé podařilo přímo zasáhnout tank T-90. Jenže ke zničení měl obrněnec daleko – alespoň podle toho, co lze vidět na videu.

Autoři se videem v pátek 26. února pochlubili na internetu a svým sponzorům tak zároveň dokázali další použití americké protitankové řízené střely TOW-2A. Zbraň je podle doby přiblížení střely k cíli použita z poměrně malé vzdálenosti a tank tentokrát patrně nemá aktivován obranný systém Štora-1, minimálně podle neaktivních infračervených zářičů TŠU-1-7 (na rozdíl např. od situace zde).

T-90 tak dostává přímý zásah do věže. Stroj okamžitě opouští evidentně otřesený člen osádky a tím záběry končí. Ze záběrů není zřejmé, zda střela pronikla dobře chráněnou částí věže dovnitř tanku.

Pokud by prostor tanku zahořel, ozbrojenci by celou situaci dále natáčeli, což se nestalo – sekvence zhruba po čtrnácti vteřinách končí v okamžiku, kdy ustupuje oblak kouře a odhaluje se výrazněji nepoškozená věž tanku.


Jak dopadne tank po zásahu protitankovou střelou s průnikem dovnitř a následkem zahoření jsme ukázali na nedávném příkladu útoku jemenských povstalců komplexem 9M113 Konkurs proti saúdskoarabskému tanku M1 Abrams.

Foto: YouTube.com

 

 

23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...
16/07/2016, 22:14
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan krátce po nezdařeném vojenském puči dává najevo, že se cítí potlačením vzpoury části armády posílen a naznačuje, že je ochoten riskovat konflikt s kýmkoliv včetně Spojených států. Zorganizování převratu přičítá svému dlouholetému rivalovi Fethullahovi...