EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Další rána pro teroristy a jejich sponzory: éra amerických TOW v Sýrii může skončit

Vypadá to, že v Sýrii končí další kapitola bojových dějství, která se začala psát dodáním amerických protitankových řízených střel TOW takzvané opozici. Tuto dočasně účinnou posilu teroristů už zčásti zneutralizovala urychlená dodávka moderních tanků T-90. Syrská armáda nyní ve velkém instaluje rušící systémy schopné efektivně zneškodnit střely protivníka. Podívejte se na fotografie a videa.

Ozbrojenci z takzvané Svobodné syrské armády publikovali video, na kterém jeden z členů skupiny útočí na pozice syrské armády americkou protitankovou řízenou střelou (PTŘS) TOW-2.

Na videu, pořízeném v provincii Aleppo, se radikál snaží zničit automobil naložený municí. Na záběrech je možné vidět, jak ozbrojenec zaměřuje syrský automobil a vypouští PTŘS. Střela se přibližuje k cíli, ale nedoletí – padá na zem a exploduje:


Hodný zaznamenání je stožár s objektem generujícím záblesky v levé části obrazovky a za pozornost stojí chování tohoto objektu: očividně přestává být aktivní přesně v momentu zneškodnění střely.

Jak uvádí portál Rusvesna.su, odborníci předpokládají, že jde o rušící systém zvaný „Skvorěčnik“ (Скворечник – „ptačí budka“).

„Ptačí budka“ se začala ve velkých počtech objevovat v Sýrii, a to jak na starších tancích (T-55 а Т-72), tak na bojových vozidlech pěchoty, ale také na pickupech a pravděpodobně i na stacionárních objektech chránících potenciální cíle teroristů.

„Skvorěčnik“ je opticko-elektronický rušící systém, který si podle všeho dokáže efektivně poradit s poloautomatickým povelovým naváděcím systémem PTŘS TOW-2 a zneškodnit střelu jejím „zarušením“.

Už dříve se objevilo video zachycující úspěšné zneškodnění PTŘS rušícími systémy nainstalovanými pravděpodobně na bojovém vozidle pěchoty:

Foto: YouTube.com a Topwar.ru

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...