EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Další rána pro teroristy a jejich sponzory: éra amerických TOW v Sýrii může skončit

Vypadá to, že v Sýrii končí další kapitola bojových dějství, která se začala psát dodáním amerických protitankových řízených střel TOW takzvané opozici. Tuto dočasně účinnou posilu teroristů už zčásti zneutralizovala urychlená dodávka moderních tanků T-90. Syrská armáda nyní ve velkém instaluje rušící systémy schopné efektivně zneškodnit střely protivníka. Podívejte se na fotografie a videa.

Ozbrojenci z takzvané Svobodné syrské armády publikovali video, na kterém jeden z členů skupiny útočí na pozice syrské armády americkou protitankovou řízenou střelou (PTŘS) TOW-2.

Na videu, pořízeném v provincii Aleppo, se radikál snaží zničit automobil naložený municí. Na záběrech je možné vidět, jak ozbrojenec zaměřuje syrský automobil a vypouští PTŘS. Střela se přibližuje k cíli, ale nedoletí – padá na zem a exploduje:


Hodný zaznamenání je stožár s objektem generujícím záblesky v levé části obrazovky a za pozornost stojí chování tohoto objektu: očividně přestává být aktivní přesně v momentu zneškodnění střely.

Jak uvádí portál Rusvesna.su, odborníci předpokládají, že jde o rušící systém zvaný „Skvorěčnik“ (Скворечник – „ptačí budka“).

„Ptačí budka“ se začala ve velkých počtech objevovat v Sýrii, a to jak na starších tancích (T-55 а Т-72), tak na bojových vozidlech pěchoty, ale také na pickupech a pravděpodobně i na stacionárních objektech chránících potenciální cíle teroristů.

„Skvorěčnik“ je opticko-elektronický rušící systém, který si podle všeho dokáže efektivně poradit s poloautomatickým povelovým naváděcím systémem PTŘS TOW-2 a zneškodnit střelu jejím „zarušením“.

Už dříve se objevilo video zachycující úspěšné zneškodnění PTŘS rušícími systémy nainstalovanými pravděpodobně na bojovém vozidle pěchoty:

Foto: YouTube.com a Topwar.ru

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...