EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Další rána pro teroristy a jejich sponzory: éra amerických TOW v Sýrii může skončit

Vypadá to, že v Sýrii končí další kapitola bojových dějství, která se začala psát dodáním amerických protitankových řízených střel TOW takzvané opozici. Tuto dočasně účinnou posilu teroristů už zčásti zneutralizovala urychlená dodávka moderních tanků T-90. Syrská armáda nyní ve velkém instaluje rušící systémy schopné efektivně zneškodnit střely protivníka. Podívejte se na fotografie a videa.

Ozbrojenci z takzvané Svobodné syrské armády publikovali video, na kterém jeden z členů skupiny útočí na pozice syrské armády americkou protitankovou řízenou střelou (PTŘS) TOW-2.

Na videu, pořízeném v provincii Aleppo, se radikál snaží zničit automobil naložený municí. Na záběrech je možné vidět, jak ozbrojenec zaměřuje syrský automobil a vypouští PTŘS. Střela se přibližuje k cíli, ale nedoletí – padá na zem a exploduje:


Hodný zaznamenání je stožár s objektem generujícím záblesky v levé části obrazovky a za pozornost stojí chování tohoto objektu: očividně přestává být aktivní přesně v momentu zneškodnění střely.

Jak uvádí portál Rusvesna.su, odborníci předpokládají, že jde o rušící systém zvaný „Skvorěčnik“ (Скворечник – „ptačí budka“).

„Ptačí budka“ se začala ve velkých počtech objevovat v Sýrii, a to jak na starších tancích (T-55 а Т-72), tak na bojových vozidlech pěchoty, ale také na pickupech a pravděpodobně i na stacionárních objektech chránících potenciální cíle teroristů.

„Skvorěčnik“ je opticko-elektronický rušící systém, který si podle všeho dokáže efektivně poradit s poloautomatickým povelovým naváděcím systémem PTŘS TOW-2 a zneškodnit střelu jejím „zarušením“.

Už dříve se objevilo video zachycující úspěšné zneškodnění PTŘS rušícími systémy nainstalovanými pravděpodobně na bojovém vozidle pěchoty:

Foto: YouTube.com a Topwar.ru

 

 

07/09/2016, 23:59
Po dlouhých měsících se v ukrajinské Nejvyšší radě objevil záblesk zdravého rozumu. Poslanec Jakov Bezbach si dovolil říct, že je třeba „ihned obnovit vztahy s Ruskem, a ne dělat to, co říkají „zaoceánští Samové“. Podle poslance je „v první řadě nutné, aby Ukrajina obnovila průmysl, který...
27/08/2016, 00:59
Německo je připraveno stáhnout své průzkumné letouny Tornado z turecké základny Incirlik, jestliže Ankara bude nadále odmítat zpřístupnění základny německým poslancům, informuje Der Spiegel. Německá Tornada jsou nasazována jako součást takzvané „mezinárodní koalice v boji proti Islámskému...
26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...