EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Jemenci vás provedou saúdským Abramsem. Než ho vyhodí do vzduchu

Těžko se domnívat, co vede saúdskoarabskou despocii k přesvědčení, že bude úspěšná ve snaze svrhnout Bašára Asada (byť oficiálně má do Sýrie vstoupit kvůli „boji s radikály“), když si její vojáci nedokážou poradit ani se „sandálovými válečníky“ v Jemenu.

Ti si navíc stále více dělají, co chtějí, i na saúdskoarabském území, jak dokazují nejnovější záběry pořízené válečnými reportéry jemenské televize Al-Masirah v příhraniční provincii Asír (viz první video, natočené 11. února, zde; upozorňujeme, že záběry zabitých saúdskoarabských vojáků jsou drastické).

Jemenští povstalci a vojáci vedou houževnatý odpor proti saúdskoarabským vojskům i na území samotného Jemenu a daří se jim zneškodňovat moderní techniku protivníka, jak dokazují například záběry zničených obrněných automobilů Oshkosh M-ATV, ale především čerstvé video ukořistěného saúdskoarabského tanku Abrams v nejnovější variantě M1A2S:


Na videu opravdu nebylo co „nafingovat“: jemenští povstalci provedli „exkurzi“ vně i uvnitř tanku a – soudě ze záběrů – prakticky nepoškozený tank poté vyhodili do vzduchu. Proč? Obrněnec by jim v boji k ničemu nebyl, jelikož je nereálné, aby se v daných podmínkách naučili sofistikovaný stroj používat, natož efektivně, nehledě na absenci dílů a zázemí pro údržbu. A naopak by hrozilo, že saúdskoarabští vojáci tank získají zpět a znovu jej použijí proti Jemencům.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

 

 

29/07/2016, 00:27
Na tisíc Turků se sešlo před základnou NATO Incirlik v Turecku, aby protestovali proti možnému zapojení Spojených států do nedávného neúspěšného pokusu o puč.
23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...