EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Jemenci vás provedou saúdským Abramsem. Než ho vyhodí do vzduchu

Těžko se domnívat, co vede saúdskoarabskou despocii k přesvědčení, že bude úspěšná ve snaze svrhnout Bašára Asada (byť oficiálně má do Sýrie vstoupit kvůli „boji s radikály“), když si její vojáci nedokážou poradit ani se „sandálovými válečníky“ v Jemenu.

Ti si navíc stále více dělají, co chtějí, i na saúdskoarabském území, jak dokazují nejnovější záběry pořízené válečnými reportéry jemenské televize Al-Masirah v příhraniční provincii Asír (viz první video, natočené 11. února, zde; upozorňujeme, že záběry zabitých saúdskoarabských vojáků jsou drastické).

Jemenští povstalci a vojáci vedou houževnatý odpor proti saúdskoarabským vojskům i na území samotného Jemenu a daří se jim zneškodňovat moderní techniku protivníka, jak dokazují například záběry zničených obrněných automobilů Oshkosh M-ATV, ale především čerstvé video ukořistěného saúdskoarabského tanku Abrams v nejnovější variantě M1A2S:


Na videu opravdu nebylo co „nafingovat“: jemenští povstalci provedli „exkurzi“ vně i uvnitř tanku a – soudě ze záběrů – prakticky nepoškozený tank poté vyhodili do vzduchu. Proč? Obrněnec by jim v boji k ničemu nebyl, jelikož je nereálné, aby se v daných podmínkách naučili sofistikovaný stroj používat, natož efektivně, nehledě na absenci dílů a zázemí pro údržbu. A naopak by hrozilo, že saúdskoarabští vojáci tank získají zpět a znovu jej použijí proti Jemencům.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

 

 

28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...
23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...