EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Syřané znovu nasadili systémy Buratino a Solncepjok. Pomohly při ofenzívě

Zbraně dodané Ruskem Sýrii v posledních týdnech a měsících hrají klíčovou roli v úspěšných operacích v provinciích Latakia a Aleppo. Syrské armádě na přelomu ledna a února opět pomohly reaktivní plamenomety TOS-1 Buratino a TOS-1A Solncepjok. Použití těchto strašlivých termobarických zbraní, které „jsou s to rozsvítit noc“, natočili reportéři ruské televize RT a také sami syrští vojáci.

Na těchto záběrech je zachycen noční útok raketami systému TOS-1 Buratino. Na videu je možno spočítat 28 odpálených raket, což je dokladem faktu, že jde právě o TOS-1, protože jeho příbuzný – Solncepjok – disponuje čtyřiadvaceti raketami oproti třiceti v případě Buratina:


Další záběry televize RT zachycují útok reaktivním plamenometem TOS-1A Solncepjok na teroristy opevněné u strategicky významného města Kinsabba v provincii Latakia. Vozidlo s odpalovacím zařízením je možné vidět okolo 30. sekundy; raketometné zařízení je opatřeno bílým křížem, aby se nestalo cílem ruských nebo syrských letounů:

Bojová část termobarických raket systémů Buratino a Solncepjok zajistí po dopadu na cíl explozivní rozptýlení směsi kapalného propylnitrátu a hořčíkového prášku. Tato směs vytvoří oblak, který následně exploduje díky detonaci druhé části bojové hlavice. To vše se děje velmi rychle, ve zlomcích sekundy. Výsledek jednoho úderu sérií čtyřiadvaceti nebo třiceti raket netřeba domýšlet. (geo)

Námět: Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

 

 

23/08/2016, 22:37
Německý Bild a medaile z Ria Zřetelný příklad toho, jak si na portálu německého listu Bild vykládají aplikaci motta, že „do sportu politika nepatří“: http://sport.bild.de/olympia/medaillenspiegel/ Zkuste hádat, která země není v přehledu získaných medailí uvedena – nápovědu najdete například zde.
15/08/2016, 00:08
Turecký prezident Recep Erdogan během nedávné schůzky se svým ruským kolegou Vladimirem Putinem vyzval k vyloučení dolaru z dvoustranného obchodu. Namísto americké valuty by země měly ve vzájemných transakcích využívat turecké liry a rublu, informuje s odkazem na turecké noviny Gunes ruský server ktovkurse.com. Bude to...
11/08/2016, 00:43
Populární ruský analytik Valerij Pjakin, který komentuje globální dění z pozice Dostatečně všeobecné teorie řízení, vyjádřil podporu v nadcházejících volbách do ruské Státní dumy spisovateli Nikolaji Starikovovi a jeho Straně velká vlast (PVO). Na otázku, zda je připraven podpořit svým...