EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Syřané znovu nasadili systémy Buratino a Solncepjok. Pomohly při ofenzívě

Zbraně dodané Ruskem Sýrii v posledních týdnech a měsících hrají klíčovou roli v úspěšných operacích v provinciích Latakia a Aleppo. Syrské armádě na přelomu ledna a února opět pomohly reaktivní plamenomety TOS-1 Buratino a TOS-1A Solncepjok. Použití těchto strašlivých termobarických zbraní, které „jsou s to rozsvítit noc“, natočili reportéři ruské televize RT a také sami syrští vojáci.

Na těchto záběrech je zachycen noční útok raketami systému TOS-1 Buratino. Na videu je možno spočítat 28 odpálených raket, což je dokladem faktu, že jde právě o TOS-1, protože jeho příbuzný – Solncepjok – disponuje čtyřiadvaceti raketami oproti třiceti v případě Buratina:


Další záběry televize RT zachycují útok reaktivním plamenometem TOS-1A Solncepjok na teroristy opevněné u strategicky významného města Kinsabba v provincii Latakia. Vozidlo s odpalovacím zařízením je možné vidět okolo 30. sekundy; raketometné zařízení je opatřeno bílým křížem, aby se nestalo cílem ruských nebo syrských letounů:

Bojová část termobarických raket systémů Buratino a Solncepjok zajistí po dopadu na cíl explozivní rozptýlení směsi kapalného propylnitrátu a hořčíkového prášku. Tato směs vytvoří oblak, který následně exploduje díky detonaci druhé části bojové hlavice. To vše se děje velmi rychle, ve zlomcích sekundy. Výsledek jednoho úderu sérií čtyřiadvaceti nebo třiceti raket netřeba domýšlet. (geo)

Námět: Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

 

 

28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...
23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...