EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Syřané znovu nasadili systémy Buratino a Solncepjok. Pomohly při ofenzívě

Zbraně dodané Ruskem Sýrii v posledních týdnech a měsících hrají klíčovou roli v úspěšných operacích v provinciích Latakia a Aleppo. Syrské armádě na přelomu ledna a února opět pomohly reaktivní plamenomety TOS-1 Buratino a TOS-1A Solncepjok. Použití těchto strašlivých termobarických zbraní, které „jsou s to rozsvítit noc“, natočili reportéři ruské televize RT a také sami syrští vojáci.

Na těchto záběrech je zachycen noční útok raketami systému TOS-1 Buratino. Na videu je možno spočítat 28 odpálených raket, což je dokladem faktu, že jde právě o TOS-1, protože jeho příbuzný – Solncepjok – disponuje čtyřiadvaceti raketami oproti třiceti v případě Buratina:


Další záběry televize RT zachycují útok reaktivním plamenometem TOS-1A Solncepjok na teroristy opevněné u strategicky významného města Kinsabba v provincii Latakia. Vozidlo s odpalovacím zařízením je možné vidět okolo 30. sekundy; raketometné zařízení je opatřeno bílým křížem, aby se nestalo cílem ruských nebo syrských letounů:

Bojová část termobarických raket systémů Buratino a Solncepjok zajistí po dopadu na cíl explozivní rozptýlení směsi kapalného propylnitrátu a hořčíkového prášku. Tato směs vytvoří oblak, který následně exploduje díky detonaci druhé části bojové hlavice. To vše se děje velmi rychle, ve zlomcích sekundy. Výsledek jednoho úderu sérií čtyřiadvaceti nebo třiceti raket netřeba domýšlet. (geo)

Námět: Rusvesna.su

Foto: YouTube.com

 

 

29/07/2016, 00:27
Na tisíc Turků se sešlo před základnou NATO Incirlik v Turecku, aby protestovali proti možnému zapojení Spojených států do nedávného neúspěšného pokusu o puč.
23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...