EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Je to stále zajímavější: podle informací z Ruska jsou už v Sýrii nejnovější Su-35S

Na ruské letecké základně v syrském Hmeimim jsou čtyři nejnovější víceúčelové bojové letouny Su-35. Takovou informaci přinesly v posledních lednových dnech dobře informované ruské zdroje. Informace je velmi konkrétní a doplňují ji fotografie. Přesun Su-35S do Latakie může po nedávném rozvinutí protivzdušného systému S-400 znamenat další výrazné zpevnění ruských pozic v Sýrii.

Do Sýrie měly přelétnout čtyři zcela nové letouny, které byly teprve nedávno vyrobeny v Komsomolsku na Amuru a předány Vzdušným a kosmickým silám Ruské federace. Jedná se o letouny s červenými trupovými čísly 03, 04, 05 a 06 (sériová čísla 02517, 02518, 02619 a 02620).

Podle dostupných informací tyto letouny uskutečnily přelet do Sýrie z letiště Privolžskij v Astrachaňské oblasti při vedení dopravném letounem Tu-154M ruského letectva (registrační číslo RA-85042).

Su-35S ještě nikdy nebyly bojově nasazeny a jedná se o vůbec nejmodernější stroje ruského letectva. Jsou řazeny do generace 4++ a technologicky jsou jen krůček od 5. generace, představované v Rusku stále ještě vyvíjeným letounem Suchoj T-50. V mnoha ohledech se však letounům 5. generace plně vyrovnají.

Suchoj Su-35S může směle vstoupit do vzdušného boje s americkými typy F-35 Lightning II a také F-22 Raptor, který západní média s oblibou označují jako „zdaleka nejlepší stíhací letoun na světě“ a který v oblasti rovněž operuje. A to jak do manévrového souboje, v němž může Su35S uspět díky skvělé aerodynamice, silným motorům s vychylováním vektoru tahu a vyvinutému způsobu vedení blízkého boje, tak do střetu za hranicí vizuální viditelnosti.

Drak Su-35S sice není tvarován podle zásad stealth – nicméně čelní odrazná plocha letounu byla díky použitým materiálům a nátěrům snížena – ale především letoun disponuje senzory, které jsou podle dostupných informací schopny Raptora zachytit na vzdálenost použitelnosti střednědosahových řízených střel.

Řeč je o výkonném radaru N035 Irbis a elektro-optickém systému OLS-35. A navíc: o schopnostech ruských rušičů dnes už pochybuje málokdo a „pětatřicítky“ jsou vybaveny tím nejlepším, co v této oblasti existuje – aktivním rušičem typu Chibiny-M. Ten dokáže efektivně oslepit jak radary protivníka, tak jím vypálené řízené střely.

Kontejnery L-265М10 komplexu Chibiny-M jsou vybaveny i uvedené čtyři konkrétní letouny pro operaci v Sýrii, jak vidno z fotografií pravděpodobně z přeletu do Latakie (patrné je křídlo Tu-154M):

Geo, Eurasia24.cz

Foto: scalemodels.ru

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...