EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Kdekoli a kdykoli. Ruské ozbrojené síly v týdenním sestřihu TV Zvezda

Uplynulý týden byl bohatý na události ve všech složkách ruských ozbrojených sil. Ty dostaly nové zbraňové systémy, napomohly k několika významným vítězstvím v Sýrii a prochází zimní fází náročného výcvikového procesu. Každou uvedenou oblast zaznamenává televize Zvezda v sestřihu videí z minulého týdne.

První sekvence patři vzdušným a kosmickým silám, které dostaly další protiletadlový a protiraketový systém S-400. Sloužit bude nedaleko Moskvy, přejímka a zkušební střelby proběhly na polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Střelby se uskutečnily v obtížných podmínkách rušení, přesto rakety bezchybně zasáhly více než deset objektů, simulujících balistické, nízkoletící a operačně taktické vzdušné cíle.  

Druhá část sestřihu ukazuje útok stíhacího bombardéru Su-34 na opěrný bod teroristů Islámského státu v Sýrii. Úder byl chirurgicky přesný a doslova vymazal z povrchu zemského nejen oba stavební objekty, ale také dvacítku teroristů a čtyři džípy s velkorážnými kulomety.

Velitel vzdušně-výsadkových vojsk Vladimir Šamanov si důkladně prohlédl nejnovější výsadkové obrněné vozidlo BMD-4M. Ale nejen to. Do vozidla nasedl a osobně provedl střelbu na polygonu Prudboj nedaleko Volgogradu (BMD-4M je vybaveno ve světě velmi žádanou věží Bachča-U s mimořádně silnou výzbrojí: 100mm kanonem, spřaženým 30mm rychlopalným kanonem a kulometem ráže 7,62 mm – pozn. geo).

Také závěrečná pasáž patří vzdušně-výsadkovým vojskům. Obsahuje záběry ze cvičení, během něhož ve středu 20. ledna provedly výsadek dva tisíce parašutistů v různých regionech Ruska. Cvičení se uskutečnilo v Uljanovské, Rjazaňské a Kostromské oblasti. (geo)


Zdroj: TVZvezda.ru

Foto: YouTube.com

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...