EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Kdekoli a kdykoli. Ruské ozbrojené síly v týdenním sestřihu TV Zvezda

Uplynulý týden byl bohatý na události ve všech složkách ruských ozbrojených sil. Ty dostaly nové zbraňové systémy, napomohly k několika významným vítězstvím v Sýrii a prochází zimní fází náročného výcvikového procesu. Každou uvedenou oblast zaznamenává televize Zvezda v sestřihu videí z minulého týdne.

První sekvence patři vzdušným a kosmickým silám, které dostaly další protiletadlový a protiraketový systém S-400. Sloužit bude nedaleko Moskvy, přejímka a zkušební střelby proběhly na polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Střelby se uskutečnily v obtížných podmínkách rušení, přesto rakety bezchybně zasáhly více než deset objektů, simulujících balistické, nízkoletící a operačně taktické vzdušné cíle.  

Druhá část sestřihu ukazuje útok stíhacího bombardéru Su-34 na opěrný bod teroristů Islámského státu v Sýrii. Úder byl chirurgicky přesný a doslova vymazal z povrchu zemského nejen oba stavební objekty, ale také dvacítku teroristů a čtyři džípy s velkorážnými kulomety.

Velitel vzdušně-výsadkových vojsk Vladimir Šamanov si důkladně prohlédl nejnovější výsadkové obrněné vozidlo BMD-4M. Ale nejen to. Do vozidla nasedl a osobně provedl střelbu na polygonu Prudboj nedaleko Volgogradu (BMD-4M je vybaveno ve světě velmi žádanou věží Bachča-U s mimořádně silnou výzbrojí: 100mm kanonem, spřaženým 30mm rychlopalným kanonem a kulometem ráže 7,62 mm – pozn. geo).

Také závěrečná pasáž patří vzdušně-výsadkovým vojskům. Obsahuje záběry ze cvičení, během něhož ve středu 20. ledna provedly výsadek dva tisíce parašutistů v různých regionech Ruska. Cvičení se uskutečnilo v Uljanovské, Rjazaňské a Kostromské oblasti. (geo)


Zdroj: TVZvezda.ru

Foto: YouTube.com

 

 

20/06/2016, 22:09
Jak v pondělí 20. června oznámila ruská tisková kancelář TASS, vyjádřili prezidenti Ruské federace, Arménie a Ázerbájdžánu Vladimír Putin, Serž Sarkisjan a Ilham Alijev svoje odhodlání normalizovat situaci na linii dotyku v Náhorním Karabachu a také svůj souhlas s navýšením počtu pozorovatelů OBSE....
07/06/2016, 00:03
Teroristé z Islámského státu zveřejnili video, na němž se 5. června pokoušejí s pomocí kulometu sestřelit ruský bitevní vrtulník Mi-28N, útočící na pozice jejich spolubojovníků palubním kanonem a pravděpodobně také neřízenými raketami (soudě z kouřové stopy, jež zůstala na místě pohybu stroje)....
28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...