EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Kdekoli a kdykoli. Ruské ozbrojené síly v týdenním sestřihu TV Zvezda

Uplynulý týden byl bohatý na události ve všech složkách ruských ozbrojených sil. Ty dostaly nové zbraňové systémy, napomohly k několika významným vítězstvím v Sýrii a prochází zimní fází náročného výcvikového procesu. Každou uvedenou oblast zaznamenává televize Zvezda v sestřihu videí z minulého týdne.

První sekvence patři vzdušným a kosmickým silám, které dostaly další protiletadlový a protiraketový systém S-400. Sloužit bude nedaleko Moskvy, přejímka a zkušební střelby proběhly na polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Střelby se uskutečnily v obtížných podmínkách rušení, přesto rakety bezchybně zasáhly více než deset objektů, simulujících balistické, nízkoletící a operačně taktické vzdušné cíle.  

Druhá část sestřihu ukazuje útok stíhacího bombardéru Su-34 na opěrný bod teroristů Islámského státu v Sýrii. Úder byl chirurgicky přesný a doslova vymazal z povrchu zemského nejen oba stavební objekty, ale také dvacítku teroristů a čtyři džípy s velkorážnými kulomety.

Velitel vzdušně-výsadkových vojsk Vladimir Šamanov si důkladně prohlédl nejnovější výsadkové obrněné vozidlo BMD-4M. Ale nejen to. Do vozidla nasedl a osobně provedl střelbu na polygonu Prudboj nedaleko Volgogradu (BMD-4M je vybaveno ve světě velmi žádanou věží Bachča-U s mimořádně silnou výzbrojí: 100mm kanonem, spřaženým 30mm rychlopalným kanonem a kulometem ráže 7,62 mm – pozn. geo).

Také závěrečná pasáž patří vzdušně-výsadkovým vojskům. Obsahuje záběry ze cvičení, během něhož ve středu 20. ledna provedly výsadek dva tisíce parašutistů v různých regionech Ruska. Cvičení se uskutečnilo v Uljanovské, Rjazaňské a Kostromské oblasti. (geo)


Zdroj: TVZvezda.ru

Foto: YouTube.com

 

 

29/07/2016, 00:27
Na tisíc Turků se sešlo před základnou NATO Incirlik v Turecku, aby protestovali proti možnému zapojení Spojených států do nedávného neúspěšného pokusu o puč.
23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...