EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Kdekoli a kdykoli. Ruské ozbrojené síly v týdenním sestřihu TV Zvezda

Uplynulý týden byl bohatý na události ve všech složkách ruských ozbrojených sil. Ty dostaly nové zbraňové systémy, napomohly k několika významným vítězstvím v Sýrii a prochází zimní fází náročného výcvikového procesu. Každou uvedenou oblast zaznamenává televize Zvezda v sestřihu videí z minulého týdne.

První sekvence patři vzdušným a kosmickým silám, které dostaly další protiletadlový a protiraketový systém S-400. Sloužit bude nedaleko Moskvy, přejímka a zkušební střelby proběhly na polygonu Kapustin Jar v Astrachaňské oblasti. Střelby se uskutečnily v obtížných podmínkách rušení, přesto rakety bezchybně zasáhly více než deset objektů, simulujících balistické, nízkoletící a operačně taktické vzdušné cíle.  

Druhá část sestřihu ukazuje útok stíhacího bombardéru Su-34 na opěrný bod teroristů Islámského státu v Sýrii. Úder byl chirurgicky přesný a doslova vymazal z povrchu zemského nejen oba stavební objekty, ale také dvacítku teroristů a čtyři džípy s velkorážnými kulomety.

Velitel vzdušně-výsadkových vojsk Vladimir Šamanov si důkladně prohlédl nejnovější výsadkové obrněné vozidlo BMD-4M. Ale nejen to. Do vozidla nasedl a osobně provedl střelbu na polygonu Prudboj nedaleko Volgogradu (BMD-4M je vybaveno ve světě velmi žádanou věží Bachča-U s mimořádně silnou výzbrojí: 100mm kanonem, spřaženým 30mm rychlopalným kanonem a kulometem ráže 7,62 mm – pozn. geo).

Také závěrečná pasáž patří vzdušně-výsadkovým vojskům. Obsahuje záběry ze cvičení, během něhož ve středu 20. ledna provedly výsadek dva tisíce parašutistů v různých regionech Ruska. Cvičení se uskutečnilo v Uljanovské, Rjazaňské a Kostromské oblasti. (geo)


Zdroj: TVZvezda.ru

Foto: YouTube.com

 

 

07/09/2016, 23:59
Po dlouhých měsících se v ukrajinské Nejvyšší radě objevil záblesk zdravého rozumu. Poslanec Jakov Bezbach si dovolil říct, že je třeba „ihned obnovit vztahy s Ruskem, a ne dělat to, co říkají „zaoceánští Samové“. Podle poslance je „v první řadě nutné, aby Ukrajina obnovila průmysl, který...
27/08/2016, 00:59
Německo je připraveno stáhnout své průzkumné letouny Tornado z turecké základny Incirlik, jestliže Ankara bude nadále odmítat zpřístupnění základny německým poslancům, informuje Der Spiegel. Německá Tornada jsou nasazována jako součást takzvané „mezinárodní koalice v boji proti Islámskému...
26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...