EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Co dokáže ruská puma? Pohled ze země

Vzdušné a kosmické síly Ruska při úderech na cíle teroristů v Sýrii používají pestrou škálu řízené i neřízené munice s trhavými či tříštivě-trhavými účinky. Co taková puma dokáže, ukazují záběry pořízené v uplynulých týdnech nikoliv ze vzduchu, ale přímo ze země.

Na videu je zachycen mimo jiné okamžik, kdy pumy přímo zasahují teroristy z Islámského státu, nacházející se pozicích určených k provedení úderu.

Ačkoliv ruské letectvo v Sýrii používá ve velké většině případů starší neřízenou munici, díky moderním palubním střeleckým systémům SVP-24 dosahuje přesnosti plně srovnatelné s „inteligentními“ pumami – ovšem za zlomek ceny.

A co je nejpodstatnější: na rozdíl od západních letectev Rusové přesto, že jejich údery jsou mnohem četnější a intenzivnější, ani jednou nemuseli čelit obvinění z prokazatelného bombardování civilních objektů. (geo)


Foto: YouTube.com

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...