EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Čína buduje flotilu letadlových lodí. Podívejte se, jak vypadá provoz na první z nich

Poslední den roku 2015 Čínská lidová republika oficiálně potvrdila, že staví už druhou letadlovou loď. A to není vše: ve fázi příprav je konstrukce třetího nosiče, zatímco první letadlová loď, pojmenovaná Liaoning, již čínskému námořnictvu plně slouží.

Ačkoliv byl program výstavby čínské flotily letadlových lodí ještě docela nedávno obestřen tajemstvím, dnes můžeme názorně sledovat, jak se Číně daří uskutečňovat plán zařadit se do klubu globálních námořních mocností.

Čínské orgány jsou oproti nedávné minulosti stále ochotnější zveřejňovat podrobné informace o nových zbraních. Příkladem je video, které v závěru loňského roku uvolnilo námořnictvo Čínské lidové republiky.

Zachycuje provoz na prvním čínském letadlovém nosiči, Liaoningu, což je dostavěný, modernizovaný a čínskými systémy vybavený původně sovětský letadlový křižník Varjag, který se stal obětí likvidace Sovětského svazu. Číňané na znovuzrozeném nosiči provozují čtyřiadvacet víceúčelových stíhacích letadel J-15, která konstrukčně vycházejí ze sovětských palubních stíhačů Su-33. (geo)


Foto: YouTube.com

 

 

28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...
23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...