EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Čína buduje flotilu letadlových lodí. Podívejte se, jak vypadá provoz na první z nich

Poslední den roku 2015 Čínská lidová republika oficiálně potvrdila, že staví už druhou letadlovou loď. A to není vše: ve fázi příprav je konstrukce třetího nosiče, zatímco první letadlová loď, pojmenovaná Liaoning, již čínskému námořnictvu plně slouží.

Ačkoliv byl program výstavby čínské flotily letadlových lodí ještě docela nedávno obestřen tajemstvím, dnes můžeme názorně sledovat, jak se Číně daří uskutečňovat plán zařadit se do klubu globálních námořních mocností.

Čínské orgány jsou oproti nedávné minulosti stále ochotnější zveřejňovat podrobné informace o nových zbraních. Příkladem je video, které v závěru loňského roku uvolnilo námořnictvo Čínské lidové republiky.

Zachycuje provoz na prvním čínském letadlovém nosiči, Liaoningu, což je dostavěný, modernizovaný a čínskými systémy vybavený původně sovětský letadlový křižník Varjag, který se stal obětí likvidace Sovětského svazu. Číňané na znovuzrozeném nosiči provozují čtyřiadvacet víceúčelových stíhacích letadel J-15, která konstrukčně vycházejí ze sovětských palubních stíhačů Su-33. (geo)


Foto: YouTube.com

 

 

29/07/2016, 00:27
Na tisíc Turků se sešlo před základnou NATO Incirlik v Turecku, aby protestovali proti možnému zapojení Spojených států do nedávného neúspěšného pokusu o puč.
23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...