EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Robot Uran-9 se chystá do boje. Ohromuje nejen palebnou silou

Rusko postupuje mílovými kroky vpřed ve vývoji bezosádkových bojových prostředků. Prakticky dokončen je nový bojový robot Uran-9 s nečekaně mohutnou palebnou silou. Podívejte se, co umí.

Základní výzbroj dálkově ovládaného robota zahrnuje 30milimetrový kanón 2А72 spřažený s kulometem ráže 7,62 milimetrů a čtyři protitankové řízené střely Ataka. Konfigurace zbraní však může být různá podle přání zákazníka – na záběrech ruské státní exportní agentury Rosoboronexport je robot vyzbrojen také šesticí protiletadlových raket Igla.

...

Roboty jsou rovněž vybaveny systémem detekce ozáření laserovým paprskem, zařízením pro detekci, identifikaci a sledování cílů a také kamerovým systémem, umožňujícím činnost ve dne i v noci.

Uran-9 je určen pro průzkum a palebnou podporu. Robot najde uplatnění při provádění vojenských a protiteroristických operací a jeho nasazení umožní značně snížit ztráty na životech vojáků. Uran-9 může působit i v městském prostředí.

Sestavu komplexu tvoří dva bojové roboty, tahač Kamaz pro jejich transport a mobilní řídící pracoviště.

Státní exportní agentura Rosoboronexport začne Uran-9 nabízet na světových trzích už letos. (geo)

Zdroj a foto: Rosoboronexport

 

 

26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...
25/08/2016, 23:46
Ve Spojených státech se rodí další přípravy útoku na Sýrii s cílem likvidace Bašára Asada. Posloužit k uskutečnění tohoto záměru má opět údajné „použití chemických zbraní vládními silami“, kdy USA vyzývají „všechny státy k podpoře silné a...
23/08/2016, 22:37
Německý Bild a medaile z Ria Zřetelný příklad toho, jak si na portálu německého listu Bild vykládají aplikaci motta, že „do sportu politika nepatří“: http://sport.bild.de/olympia/medaillenspiegel/ Zkuste hádat, která země není v přehledu získaných medailí uvedena – nápovědu najdete například zde.