EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Robot Uran-9 se chystá do boje. Ohromuje nejen palebnou silou

Rusko postupuje mílovými kroky vpřed ve vývoji bezosádkových bojových prostředků. Prakticky dokončen je nový bojový robot Uran-9 s nečekaně mohutnou palebnou silou. Podívejte se, co umí.

Základní výzbroj dálkově ovládaného robota zahrnuje 30milimetrový kanón 2А72 spřažený s kulometem ráže 7,62 milimetrů a čtyři protitankové řízené střely Ataka. Konfigurace zbraní však může být různá podle přání zákazníka – na záběrech ruské státní exportní agentury Rosoboronexport je robot vyzbrojen také šesticí protiletadlových raket Igla.

...

Roboty jsou rovněž vybaveny systémem detekce ozáření laserovým paprskem, zařízením pro detekci, identifikaci a sledování cílů a také kamerovým systémem, umožňujícím činnost ve dne i v noci.

Uran-9 je určen pro průzkum a palebnou podporu. Robot najde uplatnění při provádění vojenských a protiteroristických operací a jeho nasazení umožní značně snížit ztráty na životech vojáků. Uran-9 může působit i v městském prostředí.

Sestavu komplexu tvoří dva bojové roboty, tahač Kamaz pro jejich transport a mobilní řídící pracoviště.

Státní exportní agentura Rosoboronexport začne Uran-9 nabízet na světových trzích už letos. (geo)

Zdroj a foto: Rosoboronexport

 

 

28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...
23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...