Ruský prezidentský supervůz už není fikcí. Uniklo první foto prototypu SUV

Na internetu se objevily první fotografie velkého SUV projektu Kortež (Kolona), který představuje budoucnost ruského prezidentského vozového parku.Sdělovacími prostředky doposud kolovaly pouze nákresy designových studií a záběry z interiéru makety (viz video níže). Na začátku letošního března se ale na Instagramu uživatele double13 objevily první fotografie reálného prototypu jednoho z členů rodiny prezidentských automobilů budoucnosti – mohutného SUV.


Kortež je projekt financovaný ruským státem. V rámci projektu má být na jedné bázové platformě vyvinuto několik typů vozidel, počínaje business-sedanem, přes MPV, SUV a konče samotnou prezidentskou limuzínou.

Podle uživatele double13 je na záběrech zachycen zkušební vzor pro testování. Velké SUV by mělo sloužit jako doprovodný automobil pro prezidentskou kolonu.

Informace o projektu jsou dosud utajovány. Známý je fakt, že do projektu je přizváno vývojové oddělení společnosti Porsche, které má především rozpracovat celou linii motorů pro tento projekt: „nejskromnějšími“ budou šestiválce, nejsilnějším pak dvanáctiválcový „motor-car“.

Termín dokončení prototypu prezidentské limuzíny byl stanoven na leden letošního roku, veřejnost však automobil pravděpodobně neuvidí dříve než v roce 2017. Klíčovým pro celý projekt se má stát inaugurace prezidenta po volbách v roce 2018.

Zdroj: auto.vesti.ru

Foto: © double13, Instagram

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
 

Nejčtenější články - V&T

 • NATO je v panice: jeho tajnou základnu ponorek má Rusko
  V největší podzemní námořní základně NATO, vytesané ve skalách Norska, sídlí nyní ruské lodě. Je to základna budovaná proti Sovětskému svazu a v době studené války stála půl miliardy USD. Nyní je v takové pozici, že z ní není možno vystrnadit ani jedinou ruskou loď. Z pohledu NATO je to…
  pondělí, 09 květen 2016 23:00 Přečteno 20469 krát
 • Blokáda prolomena: Rusko ukázalo, jak vypadá nezávislost
  Proces integrace poloostrova Krym do Ruské federace je po právní i ekonomické stránce přes intriky ukrajinské vlády a nacionalistů nezadržitelný.
  pátek, 13 květen 2016 22:16 Přečteno 6492 krát
 • Tajemství krytu kabiny PAK FA odhaleno
  V Rusku byl vyvinut nový způsob zasklení kabin vojenských, ale i civilních letadel křemičitým sklem. Oznámila to Sjednocená letecká korporace (OAK – z ruského Объединённая Авиастроительная Корпорация). Nová technologie byla vyzkoušena na nejnovějším ruském stíhacím letounu páté generace PAK FA.
  pondělí, 16 květen 2016 22:40 Přečteno 6468 krát
 • Velké ruské vynálezy, které změnily svět
  Ve všech dobách mělo Rusko dostatek vynálezců, výsledky jejichž práce nalezly široké uplatnění na celém světě. Připomeňme si některé z objevů ruských vynálezců, které napomohly technickému rozvoji nejen v Rusku, ale i daleko za jeho hranicemi.
  sobota, 25 červen 2016 01:42 Přečteno 5960 krát
 • Co víme o tunovém dronu Fregata (video)
  Pokusný prototyp ruského víceúčelového těžkého dronu Fregat (Fregata) s vertikálním startem a přistáním by měl být hotov v roce 2020. Agentuře TASS to sdělil generální ředitel a.s. Letecké technologie Vadim Smirnov.
  úterý, 24 květen 2016 22:04 Přečteno 4354 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru