Ruský prezidentský supervůz už není fikcí. Uniklo první foto prototypu SUV

Na internetu se objevily první fotografie velkého SUV projektu Kortež (Kolona), který představuje budoucnost ruského prezidentského vozového parku.Sdělovacími prostředky doposud kolovaly pouze nákresy designových studií a záběry z interiéru makety (viz video níže). Na začátku letošního března se ale na Instagramu uživatele double13 objevily první fotografie reálného prototypu jednoho z členů rodiny prezidentských automobilů budoucnosti – mohutného SUV.


Kortež je projekt financovaný ruským státem. V rámci projektu má být na jedné bázové platformě vyvinuto několik typů vozidel, počínaje business-sedanem, přes MPV, SUV a konče samotnou prezidentskou limuzínou.

Podle uživatele double13 je na záběrech zachycen zkušební vzor pro testování. Velké SUV by mělo sloužit jako doprovodný automobil pro prezidentskou kolonu.

Informace o projektu jsou dosud utajovány. Známý je fakt, že do projektu je přizváno vývojové oddělení společnosti Porsche, které má především rozpracovat celou linii motorů pro tento projekt: „nejskromnějšími“ budou šestiválce, nejsilnějším pak dvanáctiválcový „motor-car“.

Termín dokončení prototypu prezidentské limuzíny byl stanoven na leden letošního roku, veřejnost však automobil pravděpodobně neuvidí dříve než v roce 2017. Klíčovým pro celý projekt se má stát inaugurace prezidenta po volbách v roce 2018.

Zdroj: auto.vesti.ru

Foto: © double13, Instagram

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru