Ruský prezidentský supervůz už není fikcí. Uniklo první foto prototypu SUV

Na internetu se objevily první fotografie velkého SUV projektu Kortež (Kolona), který představuje budoucnost ruského prezidentského vozového parku.Sdělovacími prostředky doposud kolovaly pouze nákresy designových studií a záběry z interiéru makety (viz video níže). Na začátku letošního března se ale na Instagramu uživatele double13 objevily první fotografie reálného prototypu jednoho z členů rodiny prezidentských automobilů budoucnosti – mohutného SUV.


Kortež je projekt financovaný ruským státem. V rámci projektu má být na jedné bázové platformě vyvinuto několik typů vozidel, počínaje business-sedanem, přes MPV, SUV a konče samotnou prezidentskou limuzínou.

Podle uživatele double13 je na záběrech zachycen zkušební vzor pro testování. Velké SUV by mělo sloužit jako doprovodný automobil pro prezidentskou kolonu.

Informace o projektu jsou dosud utajovány. Známý je fakt, že do projektu je přizváno vývojové oddělení společnosti Porsche, které má především rozpracovat celou linii motorů pro tento projekt: „nejskromnějšími“ budou šestiválce, nejsilnějším pak dvanáctiválcový „motor-car“.

Termín dokončení prototypu prezidentské limuzíny byl stanoven na leden letošního roku, veřejnost však automobil pravděpodobně neuvidí dříve než v roce 2017. Klíčovým pro celý projekt se má stát inaugurace prezidenta po volbách v roce 2018.

Zdroj: auto.vesti.ru

Foto: © double13, Instagram

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Tajemná hvězda na trupu: kdo to v Sýrii prohrál vzdušný boj s Su-35S?

  Loni v polovině prosince se po splnění bojových úkolů vrátila z letecké základny Hmeimim do Ruska skupina čtyř nejmodernějších stíhacích víceúčelových letadel Su-35S. Letouny s palubními čísly „červená“ 03 až 06 byly ze Sýrie staženy v rámci plánované rotace techniky. S největší pravděpodobností přímo na základně 23. stíhacího leteckého pluku poblíž Komsomolsku na Amuru vznikl mimořádně zajímavý snímek jednoho ze strojů.

 • Savčenková šokuje: Putin by Ukrajinu řídil lépe než Porošenko

  Webová vrze Komsomolské pravdy publikovala závěry návštěvy ukrajinské poslankyně Naděždy Savčenkové v Doněcké lidové republice. Bývalá ukrajinská navigátorka a donedávna národní hrdinka náhle představuje pro iniciátory a strůjce převratu na Ukrajině velmi vážný problém.

 • Trpělivost s Lukašenkem je u konce

  Minsk se neustále snaží skandalizovat Moskvu. Tentokrát prohlášením „baťky“ Lukašenka o „vedení války za nezávislost bratrské Ukrajiny“.

 • Ruská výzvědná loď připlula k břehům USA. Pokusy o humor Američanům nepomohou

  Přiblížení výzvědné lodi Viktor Leonov k americkému pobřeží není výrazem síly, ale slabosti Ruska, uvádějí americká média s odvoláním na zdroje v americké rozvědce. Stejné zdroje s ironií a humorem uvádějí, že jde o loď, která je pro Rusy zcela bez užitku, přičemž výsledky jejího působení musí být zklamáním. Pravda je ovšem taková, že podobné komentáře jsou absolutní nesmysl.

 • Syrská armáda vstoupila na linii „dohodnuté dočasné hranice“ s Tureckem

  Tureckou armádou podporované síly v minulých dnech konečně dobyly město al-Báb na severu Sýrie v blízkosti tureckých hranic. Proti Islámskému státu zde postupovaly rovněž jednotky syrské armády. Jaká je nyní situace na tomto místě, kde se syrské a turecké jednotky nacházejí vzájemně na dostřel?

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - V&T

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru