EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Starikov: Když existoval Sovětský svaz, Sýrii takto nikdo nemohl ničit

Krev v důsledku rozpadu Sovětského svazu teče dodnes, v Sýrii i na Donbasu, říká ve svém novém videoblogu ruský publicista Nikolaj Starikov.

Jde jen o to podvolit se. Jedině v takovém případě bude Rusko znovu v přízni Západu, což ale nakonec povede k rozkladu ruské společnosti a rozpadu země, podobně jako to hrozilo v devadesátých letech, je přesvědčen Nikolaj Starikov.

Současný tlak na Rusko se neliší od tlaku na Sovětský svaz. „V Sovětském svazu byli u moci komunisté a pouze to se jevilo příčinou nelásky k nám. ‚Měl by se odhodit komunismus a nastane zlatý věk lidstva, každý bude mít mercedes, žvýkačky, džínsy, dům, dovolené,' to nám liberálové říkávali. My jsme opravdu věřili v to, že nepřátelské vztahy se Západem máme výhradně kvůli komunismu,“ říká ruský politolog. „Zbavili jsme se komunismu, ale také jsme se pokusili zbavit armády a námořnictva, vzdali jsme se všech spojenců, rozpustili Varšavskou smlouvu, rozpustili RVHP,“ konstatuje dále.


Jenže jak ukázala historie a jak ukazuje současnost, příčinou nelibosti Západu vůči Rusku je vždy neochota se podvolit: „Nyní rozehrávají to stejné. Zbavte se toho, co je u vás teď, svého kurzu, zbavte se suverénní politiky, odmítněte podporu svého národního lídra a všechno bude zase dobré. Bude sýr na pultech, nebudou žádné útoky (na turisty v zahraničí) a zlevní i dolar.“

Oproti minulosti se podle něj mění jen věty, ale smysl – prodat sebe sama –zůstává stejný. „Ale my víme, že když prodáme sebe sama, nikdy z toho nemůže být nic dobrého. Protože když jsme opustili Sovětský svaz v roce 1991, následky přichází doposud,“ uvádí Nikolaj Starikov.

A pokračuje odkazem na současné válečné konflikty: „Válka v Sýrii, kde jsme byli přinuceni podpořit Bašára Asada naším letectvem, to je následek rozpadu Sovětského svazu. Když existoval Sovětský svaz, nikdo nemohl Sýrii takovým způsobem ničit. Dnešní ostřelování Doněcka, při kterém umírají děti, jsou zraňování dospělí a dochází k ničení, to vše je následek likvidace Sovětského svazu.

Proto když nám budou znovu říkat, že Sovětský svaz byl zlikvidován bez krveprolití, ne, krev teče dodnes,“ dodává Nikolaj Starikov.

Geo, Eurasia24.cz

Zdroj a foto: Nstarikov.ru

 

 

07/09/2016, 23:59
Po dlouhých měsících se v ukrajinské Nejvyšší radě objevil záblesk zdravého rozumu. Poslanec Jakov Bezbach si dovolil říct, že je třeba „ihned obnovit vztahy s Ruskem, a ne dělat to, co říkají „zaoceánští Samové“. Podle poslance je „v první řadě nutné, aby Ukrajina obnovila průmysl, který...
27/08/2016, 00:59
Německo je připraveno stáhnout své průzkumné letouny Tornado z turecké základny Incirlik, jestliže Ankara bude nadále odmítat zpřístupnění základny německým poslancům, informuje Der Spiegel. Německá Tornada jsou nasazována jako součást takzvané „mezinárodní koalice v boji proti Islámskému...
26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...