EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Starikov: Když existoval Sovětský svaz, Sýrii takto nikdo nemohl ničit

Krev v důsledku rozpadu Sovětského svazu teče dodnes, v Sýrii i na Donbasu, říká ve svém novém videoblogu ruský publicista Nikolaj Starikov.

Jde jen o to podvolit se. Jedině v takovém případě bude Rusko znovu v přízni Západu, což ale nakonec povede k rozkladu ruské společnosti a rozpadu země, podobně jako to hrozilo v devadesátých letech, je přesvědčen Nikolaj Starikov.

Současný tlak na Rusko se neliší od tlaku na Sovětský svaz. „V Sovětském svazu byli u moci komunisté a pouze to se jevilo příčinou nelásky k nám. ‚Měl by se odhodit komunismus a nastane zlatý věk lidstva, každý bude mít mercedes, žvýkačky, džínsy, dům, dovolené,' to nám liberálové říkávali. My jsme opravdu věřili v to, že nepřátelské vztahy se Západem máme výhradně kvůli komunismu,“ říká ruský politolog. „Zbavili jsme se komunismu, ale také jsme se pokusili zbavit armády a námořnictva, vzdali jsme se všech spojenců, rozpustili Varšavskou smlouvu, rozpustili RVHP,“ konstatuje dále.


Jenže jak ukázala historie a jak ukazuje současnost, příčinou nelibosti Západu vůči Rusku je vždy neochota se podvolit: „Nyní rozehrávají to stejné. Zbavte se toho, co je u vás teď, svého kurzu, zbavte se suverénní politiky, odmítněte podporu svého národního lídra a všechno bude zase dobré. Bude sýr na pultech, nebudou žádné útoky (na turisty v zahraničí) a zlevní i dolar.“

Oproti minulosti se podle něj mění jen věty, ale smysl – prodat sebe sama –zůstává stejný. „Ale my víme, že když prodáme sebe sama, nikdy z toho nemůže být nic dobrého. Protože když jsme opustili Sovětský svaz v roce 1991, následky přichází doposud,“ uvádí Nikolaj Starikov.

A pokračuje odkazem na současné válečné konflikty: „Válka v Sýrii, kde jsme byli přinuceni podpořit Bašára Asada naším letectvem, to je následek rozpadu Sovětského svazu. Když existoval Sovětský svaz, nikdo nemohl Sýrii takovým způsobem ničit. Dnešní ostřelování Doněcka, při kterém umírají děti, jsou zraňování dospělí a dochází k ničení, to vše je následek likvidace Sovětského svazu.

Proto když nám budou znovu říkat, že Sovětský svaz byl zlikvidován bez krveprolití, ne, krev teče dodnes,“ dodává Nikolaj Starikov.

Geo, Eurasia24.cz

Zdroj a foto: Nstarikov.ru

 

 

23/07/2016, 01:37
Pokud ještě někdo konzumuje západními médii vehementně šířenou informaci, že „Erdogan si nejspíš pokus o puč sám zinscenoval“, nechť si přečte zprávu „Bělobrádek chce vládní stanovisko k situaci na tureckých školách“ a pak zprávu „Bělobrádek je už počtvrté v USA, za moře letěl...
19/07/2016, 22:18
Dva členové francouzských speciálních sil zahynuli v (bývalé) Libyi poté, co vrtulník, na jehož palubě se nacházeli, sestřelili v neděli 17. července povstalci z Brigády osvobození Benghází. Francouzské ministerstvo obrany se informaci zprvu snažilo tutlat (čemuž po pondělním vypískání despotického...
16/07/2016, 22:14
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan krátce po nezdařeném vojenském puči dává najevo, že se cítí potlačením vzpoury části armády posílen a naznačuje, že je ochoten riskovat konflikt s kýmkoliv včetně Spojených států. Zorganizování převratu přičítá svému dlouholetému rivalovi Fethullahovi...