EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

Kusturica: Jaká škoda, že Jugoslávie nedostala S-400 od Putina

„Putin nám pomáhá najít rovnováhu a neprotiví se slovům ‚spravedlnost' a ‚pravda'. Ruský prezident vysvětluje složitou pravdu o tom, že celá planeta platí vysokou cenu za pohodlí, v němž se koupe Západ.“

Známý filmový režisér Emir Kusturica se obává, že svět bude zatažen do velké války, informuje reportér serveru PolitNavigator z Bělehradu.

Podle prognóz Kusturici Rusko a Vladimir Putin do května vyřeší  situaci v Sýrii a vrátí Syřanům právo samostatně se rozhodnout, zda se má Bašár Asad udržet, nebo zda ho má nahradit někdo jiný.

Kusturica zdůraznil, že Turci mířící na Su-24 byli pouze vykonavateli. A dále řekl: „Kéž by dal Bůh a Putin se objevil dříve, abychom mohli s ním v časech občanské války v Jugoslávii rozhodovat, zda chceme ‚demokracii', kterou nesnášíme, nebo politický systém, se kterým bychom mohli bojovat. Řečeno současným jazykem, buď máš S-400, nebo nemáš. Putin nám pomůže najít rovnováhu a neprotiví se slovům ‚spravedlnost' a ‚pravda'. Ruský prezident vysvětluje složitou pravdu o tom, že celá planeta platí vysokou cenu za pohodlí, ve kterém se koupe Západ,“ řekl režisér.

Kusturica je přesvědčen, že osud Evropy bude v roce 2016 ležet v rukách té samé síly, která smazává její identitu, a že Západ se nesmíří s tím, že sibiřská naleziště ropy nejsou ve vlastnictví Shell a dalších západních společností. Pro neokonzervativní lídry Turecko představuje vhodný způsob zastavení energetického pronikání Rusů do Evropy.

Pokud jde o zahraničněpolitický kurs Srbska, Kusturica zastává následující pozici: „Nemám nic proti Evropě, sám se považuji za bílého Evropana, ale hlasuji za neutrální – z vojenského hlediska – Srbsko. Vučiće (srbský premiér – pozn. ea24), který dosud vedl vyváženou zahraniční politiku, čekají velká pokušení.“

Další vývoj migrační krize v EU vidí následovně: „Krize pokračuje. Nevznikla sama od sebe, ale byla vymyšlena. Pokud se mýlím, tak proč tedy běženci ze Sýrie, která je ničena systematicky stejně jako Jugoslávie, nezůstanou v Turecku, nebo proč pro ně Saúdská Arábie nezabezpečí dva tři miliony stanů? Křesťané, obývající Blízký východ od časů vzniku křesťanství, nyní čelí hrozbě vymizení,“ říká Kusturica.

Zdroj: Politnavigator.ru

Foto: YouTube.com

 

 

23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...
10/05/2016, 22:27
Pochybuje ještě někdo o tom, že takzvaná demokracie je pouhá hra? Oficiální Francii, ovládané stejně jako celý „liberální Západ“ globálními oligarchy, však už evidentně došel čas na to, aby v této hře pokračovala. A její nastrčené „elity“ musely s pravdou ven. Přes...