Kam až sahá dno? ČTK, Novinky a další vám to ukážou, ale tentokrát už je to o zdraví

Pokud jste si mysleli, že mediální mainstream už klesl na samé dno, nejspíš jste se zmýlili. I to dno je totiž asi bezedné, jak dokazuje článek, který v pátek 12. května kontaminoval tuzemský mediální prostor.

Například portál Novinky jej vypustil do éteru pod titulkem „Stopy hackerského útoku na Macrona vedou k americké krajní pravici“.

Schéma manipulace je klasické: nějaký chorý mozek a nenažraný pupek jako obvykle zneužil novináře, tentokrát v Le Monde, – následně, nejspíš od některé ze „světových agentur“, text převzala a zahrnula do svého servisu „veřejnoprávní“ ČTK – a odtud už přes všemožné portály, noviny, rádia a televize putuje do všech českých domácností.

Jeden by si po přečtení titulku myslel, že se jedná o operaci s primárním cílem poškodit už tak nevelký potenciál nechtěné, ale okolnostmi vyžadované spolupráce amerického prezidenta Donalda Trumpa s globalistou Emmanuelem Macronem ještě před jeho nástupem do Elysejského paláce.

Až by se člověku chtělo ulevit, že tentokrát jsou mimo hru ruští hackeři alias ruské tajné služby. Že v tomto případě je na vině jen Trump, Bannon, Flynn a spol.

Jenže ne. Tato domněnka se rozplyne a úleva se převrátí v zoufalství po přečtení úvodního odstavce:

„Stopa hackerského útoku, jehož terčem se těsně před nedávnými prezidentskými volbami ve Francii stalo hnutí Emmanuela Macrona, vede k americkým neonacistům, kteří sympatizují s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem.“

Tři dny po připomínce porážky nacismu Velkou zemí přišívají nacistické sympatizanty jejímu prezidentovi, jehož otec byl nacisty těžce raněn, maminka sotva přežila nelidskou nacistickou blokádu Lenigradu, zatímco další z jejích synů ještě jako malý chlapec během nacistické blokády umřel.

Novinářská hovada.

Geo, Eurasia24.cz

loading...

Ohodnotit článek
(13 hlasujících)

Přečtěte si

 • O vítězství nad Islámským státem

  Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.

 • Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

  Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

 • BMMP: superrychlý plavec pro námořní pěchotu

  Pod kódovým označením Platforma BMMP v Rusku vzniká kolové bojové vozidlo námořní pěchoty, které nebude mít ve světě obdoby. Bude vynikat především rekordní rychlostí plavby.

 • Trumpův nový nápad – noční můra všech Arabů

  S ohledem na ty tři katastrofické války, které momentálně zuří na Středním východě, je těžké představit si něco provokativnějšího, nebezpečnějšího – nebo prostě jen vyšinutějšího – než nápad přesunout americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Jenže přesně o tom začal tento týden uvažovat Donald Trump. Vlastně jsme to měli čekat. Šílení prezidenti dělají šílené věci.

 • Jiný kraj, jiný mrav: tisíce teenagerů jásají, když jejich prezident mluví o dobru a cituje Čechova (VIDEO)

  Nedávné vyhlášení ceny Dobrovolník Ruska 2017 názorně ukázalo, jaký je rozdíl mezi Vladimirem Putinem a jinými státníky. Zatímco našeho prezidenta studenti nevpouští do škol a popularita hlav USA či Francie spadla hned v prvních dnech jejich úřadování, ruskému prezidentovi věří přes osmdesát procent obyvatel země a mladé dokáže strhnout.

 

 

 

Nejčtenější články - Média

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru