Kam až sahá dno? ČTK, Novinky a další vám to ukážou, ale tentokrát už je to o zdraví

Pokud jste si mysleli, že mediální mainstream už klesl na samé dno, nejspíš jste se zmýlili. I to dno je totiž asi bezedné, jak dokazuje článek, který v pátek 12. května kontaminoval tuzemský mediální prostor.

Například portál Novinky jej vypustil do éteru pod titulkem „Stopy hackerského útoku na Macrona vedou k americké krajní pravici“.

Schéma manipulace je klasické: nějaký chorý mozek a nenažraný pupek jako obvykle zneužil novináře, tentokrát v Le Monde, – následně, nejspíš od některé ze „světových agentur“, text převzala a zahrnula do svého servisu „veřejnoprávní“ ČTK – a odtud už přes všemožné portály, noviny, rádia a televize putuje do všech českých domácností.

Jeden by si po přečtení titulku myslel, že se jedná o operaci s primárním cílem poškodit už tak nevelký potenciál nechtěné, ale okolnostmi vyžadované spolupráce amerického prezidenta Donalda Trumpa s globalistou Emmanuelem Macronem ještě před jeho nástupem do Elysejského paláce.

Až by se člověku chtělo ulevit, že tentokrát jsou mimo hru ruští hackeři alias ruské tajné služby. Že v tomto případě je na vině jen Trump, Bannon, Flynn a spol.

Jenže ne. Tato domněnka se rozplyne a úleva se převrátí v zoufalství po přečtení úvodního odstavce:

„Stopa hackerského útoku, jehož terčem se těsně před nedávnými prezidentskými volbami ve Francii stalo hnutí Emmanuela Macrona, vede k americkým neonacistům, kteří sympatizují s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem.“

Tři dny po připomínce porážky nacismu Velkou zemí přišívají nacistické sympatizanty jejímu prezidentovi, jehož otec byl nacisty těžce raněn, maminka sotva přežila nelidskou nacistickou blokádu Lenigradu, zatímco další z jejích synů ještě jako malý chlapec během nacistické blokády umřel.

Novinářská hovada.

Geo, Eurasia24.cz

loading...

Ohodnotit článek
(11 hlasujících)

Přečtěte si

 • Konec „lidové tvořivosti“, ruské školství se vrací k pořádku. Vasiljevová připravuje rozsáhlou reformu

  Jak Eurasia24.cz před rokem informovala, nepopulárního exministra školství Ruské federace Dmitrije Livanova vystřídala ve funkcí konzervativní patriotka Olga Vasiljevová. Ta se nyní pouští do rozsáhlé školské reformy s cílem napravit v minulých letech provedenou liberalizaci a decentralizaci ruského školství.

 • Severní Korea: ohnivá zloba a strach

  Zvony bijí na poplach, neboť se objevily přebujelé spekulace ohledně „možných“ miniaturizovaných jaderných hlavic, které by měl Pchjongjang vlastnit.

 • USA odhlasovaly zákon pro vyhlášení obchodní války do posledního Rusa. Konec nadějí i pro všechny lokaje, kteří doufali, že budou alespoň sbírat drobky

  Současné vládnoucí korporátní elity EU jsou v těžké situaci. Ekonomické sankce, které USA uvalily na Ruskou federaci, nařizují zaprodaným elitám a všem poskokům USA podílet se na ekonomické válce proti Ruské federaci. Vojenský pakt NATO úspěšně dokončuje obkličování ruských hranic, a tak další fází bude pokus o ekonomické zhroucení Ruska a následné vojenské doražení. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 • Odhalené tajemství

  Pokud se chcete dozvědět, co se děje na Ukrajině, co tam chystají, příchod jakých událostí očekávají a současně se jich obávají, pak si přečtěte, co se tam říká o Rusku a jaké další pohromy mu předpovídají. Můžete si být jisti, že během několika měsíců nebo dokonce jen týdnů se to splní. Ne ovšem v Rusku.

 • Velká flotila Vladimira Putina

  Dvacátého července letošního roku byl na portálu ruské sbírky zákonů zveřejněn výnos Vladimira Putina stanovující osnovy státní politiky Ruské federace v oblasti vojenského námořnictva na období do roku 2030. Řada komentátorů jej nazvala „výnosem o velké flotile“.

 

 

 

 

 

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru