Blamáž s humanitárním konvojem: čtenáři se manipulaci už jen smějí

Ačkoliv se Američané s pomocí korporátních médií snaží přesvědčit svět o tom, že se „kolona s vozidly OSN stala v pondělí večer terčem ruského náletu“, českému publiku se pokusům o manipulaci už nechce věřit.

Američané se vehementně snaží obvinit Rusko z útoku na humanitární cíl – činí tak s vypětím všech sil jen pár dní poté, co prokazatelně napadli syrskou armádu bojující proti terorismu a zabili šedesát jejích vojáků.

Rusové promptně přišli s důkazy, že s likvidací humanitárního konvoje a skladu nemají nic společného – a že na záběrech automobilů nejsou vidět žádné stopy po palbě; vozidla jen shořela a nikde nesou patrné ani krátery.

Rusové neměli jediný důvod ničit si pověst útokem na humanitární cíl a k útoku měli asi stejný důvod, jako doněčtí bojovníci k sestřelu letu MH17. Že šlo o akci „pod falešnou vlajkou“, napovídá mimo jiné fakt, že k události došlo právě v čase 71. zasedání Valného shromáždění OSN.

Aniž by se prokázalo, že kolona a sklad podlehly útoku, natož ruskému, portál iDNES v souladu se snahou Spojených států jednoznačně obvinil Rusko hned v úterý 20. února ráno, když publikoval zprávu nadepsanou „Rusové s Asadem bombardovali humanitární pomoc. Odporné, reagovaly USA“.

Přestože v titulku zaznívá přímé obvinění „Rusů s Asadem“, v samotném textu není nic, co by účast Ruska nebo syrské armády na zničení konvoje potvrzovalo.

Jak na to reagovali čtenáři? Článku se vysmáli.

Zde jsou reakce s nejvyšším ratingem (doslovný přepis):


Je zajímavé, že když Amíci vybombardují nemocnici, tak hned druhý den se dočteme, že Rusové vybombardovali dvě a mateřskou školku nádavkem. Když Amíci "omylem" pozabíjí 60 lidí, tak druhý den Rusové vybombardují humanitární konvoj, o kterém se předevčírem psalo, že díky bezpečnostním rizikům nikdy neopustí Turecko. ;)


Prosím, může mi to někdo vysvětlit?

"Rusové s Asadem bombardovali humanitární pomoc"

Nadpis, díky kterému si člověk udělá první dojem a ať chce nebo ne, má polo-jasno v tom co se stalo...

Aby o kousek níže dostal nasevírováno to, díky čemuž zjistí že se vlastně vůbec neví kdo za tím opravdu stojí??

"Jestli na konvoj u města Urm al-Kubra zaútočily syrské či ruské stroje, není podle Američanů zatím jasné"

Takže to je co toto, snaha o nějakou manipulaci? A co když to byl úplně někdo jiný?


Jak to říkala ta Americká velvyslankyně u OSN o zneužívání omylů pro politické cíle před dvěmi dny, když zabili 60 vojáků Syřanům?


Asi zlikvidovali nějaký muniční transport umírněné opozici. Jinak si tu rozhořčenou reakci USA nedovedu vysvětlit.


Jedno nechápu povstalci nemají co jíst v Alleppu ale pořád mají čím střílet.


Co to?

Turecké kamiony s ropou nedojely?


Zdroj a další komentáře ZDE

Grafika: © Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(2 hlasujících)
 

Nejčtenější články - Média

 • Rusko tentokrát coby „pašerák“. Mainstream se opět střelil do nohy
  „Světové agentury“ vypustily v úterý 22. listopadu naprosto scestnou informaci, v níž odhalují zoufalou snahu Západu bránit teroristy v Sýrii i za cenu publikování kravin.
  středa, 23 listopad 2016 01:05 Přečteno 3195 krát
 • „Idioti a debilové“ se derou k jadernému tlačítku
  Agresivně rusofóbní, antikulturní, antisociální a infantilní propagandistická ideologie plutokratických vládců zatemňuje mysl a ponižuje inteligenci celé západní společnosti, takže ruští představitelé marně hledají na Západě partnery, s nimiž by se dalo rozumně mluvit. V zrcadle následujícího článku Konstantina Dušenova se vnucuje otázka: A co český národ pod vedením „sluníčkově komediální…
  pátek, 11 listopad 2016 00:18 Přečteno 2591 krát
 • Elitám se hroutí systém lhaní. Post-truth je jejich beznadějným pokusem o obranu
  V posledních týdnech se roztrhl pytel se zprávami v mainstreamu o vyhlašování „slova roku“ v různých zemích. I když tato ptákovina zajímá málokoho – a pro českého či slovenského čtenáře je naprosto nerelevantní, jaké je „slovo roku“ někde v Británii – masmédia nám ji systematicky vnucují.
  pátek, 09 prosinec 2016 21:30 Přečteno 575 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru