„Národní“ ČTK zaplavuje zemi agendou globální oligarchie. Dělá to takto

„Veřejnoprávní“ Česká tisková kancelář publikovala ve středu 31. srpna rozhovor s informací nadepsanou „Žantovský: Ideje a politika V. Havla dnes zajímají mladé lidi“. Zpráva je typickým příkladem prosazování a šíření agendy globální oligarchie v České republice.

ČTK tak nastolila agendu pozitivního vnímání „odkazu a Knihovny Václava Havla“ navzdory kontroverzím spojeným s financováním tohoto podezřelého projektu lokálním oligarchou Zdeňkem Bakalou. A v poslední srpnový den toto téma z něčí vůle zpracovala a distribuovala v rámci svého zpravodajského servisu, odebíraného naprostou většinou v ČR působících sdělovacích prostředků – právě takto se informace jakoby samozřejmě dostává do poslední domácnosti na konci republiky (například prostřednictvím Deníku).

Tentokrát bylo cílem a náplní agendy oživení „myšlenek a politiky“ Václava Havla, které jsou v naší zemi – a netřeba k tomu žádných průzkumů veřejného mínění – vrcholně nepopulární a přijímány s odporem napříč společností. Totéž platí o samotném „dramatikovi“ Havlovi, spoluautorovi scénáře polistopadového vývoje v Československu, jehož největší „drama“ se teprve blíží.

A tak se Žantovský s pomocí ČTK, snaží „udeřit“ a vnutit nám, že „ideje a politika V. Havla dnes zajímají mladé lidi“.

Zejména mladí lidé chtějí vědět, co Havel představoval, o jaké hodnoty se opíral, a ptají se, proč v dnešní politice nenacházejí někoho, kdo by jim mohl ukázat směr dopředu,“ uvádí v rozhovoru Michael Žantovský. „Mladé“ zajímá Fergie, a ne Havel, a pokud zajímá ty „staré“, tak třeba kvůli OKD nebo bombardování Jugoslávie – tedy kvůli „hodnotám, o které se opíral“.

Žantovský dále uvádí: „Václav Havel jako politik vycházející z morálních východisek začal mnohým lidem překážet. Stal se nepříjemným mravokárcem, kterého nemusí přece člověk poslouchat. Odtud, myslím, vznikla i ta karikatura 'pravdoláskařů' a lidí, kteří pořád otravují s nějakými mravnostmi a překážejí nám, abychom se co nejlépe postarali sami o sebe.“ A tak dále, „pravda a láska“ do každé domácnosti.

Globální oligarchové se bojí, že vývoj v naší zemi přece jen nemusí jít v souladu s jejich zájmy a přáními. Proto i tahle masáž, proto zacílení na mladé a proto Žantovský coby vyslanec globální oligarchie v ČR.

Aby bylo jasno: Michael Žantovský nejenže prošel „nalejvárnou“ v už slavném klubu Bilderberg, ale je také viceprezidentem odnože další globálně-oligarchické struktury pro střední Evropu – Aspen institute Prague. Globálně působící Aspen Institute je sice poněkud v mediálním stínu Bilderbergu, Trilaterální komise či Rady pro mezinárodní vztahy (CFR), ale určitě stojí za pozornost.

Zájemci nechť se podívají blíže na složení představenstva Aspen institute Prague a rychle pochopí, jak to celé funguje lokálně – hlavně si podchytit „levici“ (Hamáček), „střed“ (Roithová) i „pravici“ (Farský, Zahradil).

Klíčový je ale pohled do sekce „mezinárodního poradního sboru“, kde najdeme důvěrně známá jména „přátel naší země“ jako Zdeněk Bakala, Tomáš Klvaňa a především – Madeleine K. Albrightová.

Najdeme zde také jméno Petr Kolář a s ním možnou odpověď, proč právě tento člověk dostal tolik námi draze zaplaceného vysílacího času „veřejnoprávní“ České televize v nedávném pořadu 90´ ČT24 – Napětí na Krymu.

Ano, média především. A primárně ČTK coby zdroj většiny zpravodajských informací v českém mediálním prostoru (proto jsou zprávy všude v podstatě stejné). Ale jestli si Žantovský a jeho chlebodárci myslí, že tím mají splněno, krutě se pletou.

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(1 hlas)
 

Nejčtenější články - Média

 • Rusko tentokrát coby „pašerák“. Mainstream se opět střelil do nohy
  „Světové agentury“ vypustily v úterý 22. listopadu naprosto scestnou informaci, v níž odhalují zoufalou snahu Západu bránit teroristy v Sýrii i za cenu publikování kravin.
  středa, 23 listopad 2016 01:05 Přečteno 3195 krát
 • „Idioti a debilové“ se derou k jadernému tlačítku
  Agresivně rusofóbní, antikulturní, antisociální a infantilní propagandistická ideologie plutokratických vládců zatemňuje mysl a ponižuje inteligenci celé západní společnosti, takže ruští představitelé marně hledají na Západě partnery, s nimiž by se dalo rozumně mluvit. V zrcadle následujícího článku Konstantina Dušenova se vnucuje otázka: A co český národ pod vedením „sluníčkově komediální…
  pátek, 11 listopad 2016 00:18 Přečteno 2591 krát
 • Elitám se hroutí systém lhaní. Post-truth je jejich beznadějným pokusem o obranu
  V posledních týdnech se roztrhl pytel se zprávami v mainstreamu o vyhlašování „slova roku“ v různých zemích. I když tato ptákovina zajímá málokoho – a pro českého či slovenského čtenáře je naprosto nerelevantní, jaké je „slovo roku“ někde v Británii – masmédia nám ji systematicky vnucují.
  pátek, 09 prosinec 2016 21:30 Přečteno 574 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru