„Národní“ ČTK zaplavuje zemi agendou globální oligarchie. Dělá to takto

„Veřejnoprávní“ Česká tisková kancelář publikovala ve středu 31. srpna rozhovor s informací nadepsanou „Žantovský: Ideje a politika V. Havla dnes zajímají mladé lidi“. Zpráva je typickým příkladem prosazování a šíření agendy globální oligarchie v České republice.

ČTK tak nastolila agendu pozitivního vnímání „odkazu a Knihovny Václava Havla“ navzdory kontroverzím spojeným s financováním tohoto podezřelého projektu lokálním oligarchou Zdeňkem Bakalou. A v poslední srpnový den toto téma z něčí vůle zpracovala a distribuovala v rámci svého zpravodajského servisu, odebíraného naprostou většinou v ČR působících sdělovacích prostředků – právě takto se informace jakoby samozřejmě dostává do poslední domácnosti na konci republiky (například prostřednictvím Deníku).

Tentokrát bylo cílem a náplní agendy oživení „myšlenek a politiky“ Václava Havla, které jsou v naší zemi – a netřeba k tomu žádných průzkumů veřejného mínění – vrcholně nepopulární a přijímány s odporem napříč společností. Totéž platí o samotném „dramatikovi“ Havlovi, spoluautorovi scénáře polistopadového vývoje v Československu, jehož největší „drama“ se teprve blíží.

A tak se Žantovský s pomocí ČTK, snaží „udeřit“ a vnutit nám, že „ideje a politika V. Havla dnes zajímají mladé lidi“.

Zejména mladí lidé chtějí vědět, co Havel představoval, o jaké hodnoty se opíral, a ptají se, proč v dnešní politice nenacházejí někoho, kdo by jim mohl ukázat směr dopředu,“ uvádí v rozhovoru Michael Žantovský. „Mladé“ zajímá Fergie, a ne Havel, a pokud zajímá ty „staré“, tak třeba kvůli OKD nebo bombardování Jugoslávie – tedy kvůli „hodnotám, o které se opíral“.

Žantovský dále uvádí: „Václav Havel jako politik vycházející z morálních východisek začal mnohým lidem překážet. Stal se nepříjemným mravokárcem, kterého nemusí přece člověk poslouchat. Odtud, myslím, vznikla i ta karikatura 'pravdoláskařů' a lidí, kteří pořád otravují s nějakými mravnostmi a překážejí nám, abychom se co nejlépe postarali sami o sebe.“ A tak dále, „pravda a láska“ do každé domácnosti.

Globální oligarchové se bojí, že vývoj v naší zemi přece jen nemusí jít v souladu s jejich zájmy a přáními. Proto i tahle masáž, proto zacílení na mladé a proto Žantovský coby vyslanec globální oligarchie v ČR.

Aby bylo jasno: Michael Žantovský nejenže prošel „nalejvárnou“ v už slavném klubu Bilderberg, ale je také viceprezidentem odnože další globálně-oligarchické struktury pro střední Evropu – Aspen institute Prague. Globálně působící Aspen Institute je sice poněkud v mediálním stínu Bilderbergu, Trilaterální komise či Rady pro mezinárodní vztahy (CFR), ale určitě stojí za pozornost.

Zájemci nechť se podívají blíže na složení představenstva Aspen institute Prague a rychle pochopí, jak to celé funguje lokálně – hlavně si podchytit „levici“ (Hamáček), „střed“ (Roithová) i „pravici“ (Farský, Zahradil).

Klíčový je ale pohled do sekce „mezinárodního poradního sboru“, kde najdeme důvěrně známá jména „přátel naší země“ jako Zdeněk Bakala, Tomáš Klvaňa a především – Madeleine K. Albrightová.

Najdeme zde také jméno Petr Kolář a s ním možnou odpověď, proč právě tento člověk dostal tolik námi draze zaplaceného vysílacího času „veřejnoprávní“ České televize v nedávném pořadu 90´ ČT24 – Napětí na Krymu.

Ano, média především. A primárně ČTK coby zdroj většiny zpravodajských informací v českém mediálním prostoru (proto jsou zprávy všude v podstatě stejné). Ale jestli si Žantovský a jeho chlebodárci myslí, že tím mají splněno, krutě se pletou.

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Média

 • Komunistické Vánoce
  Komunistická totalitní hrůzovláda nám ukradla Ježíška i křesťanské tradice, ale definitivně zničit Vánoce se rudým extrémistům přes čtyřicetiletou snahu nepodařilo: nejkrásnější svátky naštěstí zachránil příchod věčných dob pravdy, lásky a těch nejupřímnějších radostí z připomínky narození Krista. Tedy alespoň podle Idnesu.
  neděle, 24 prosinec 2017 14:40 Přečteno 3282 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru