The Daily Telegraph: Ve všem má prsty EU a USA

Některé evropské sdělovací prostředky pomalu začínají „jít do sebe“. Po dlouhém a zřetelně z přinucení vedeném protirusky zaměřeném období se na stránkách západního tisku začínají objevovat zcela objektivní články.

V elektronické podobě britského deníku The Daily Telegraph se objevil článek, jehož autor popisuje, kdo je odpovědný za všechny problémy na Ukrajině. A ať už se to zdá jakkoli podivné nebo nepravděpodobné, na rozdíl od bulváru, který všechno hází na Kreml, příčinu všech problémů se autor rozhodl hledat na Západě.

Jak se prokázalo, příčinou ukrajinské katastrofy a také posílení proruských nálad ve východní části Ukrajiny je „nestydatá snaha Evropské unie podporované Spojenými státy začlenit Ukrajinu do svého neustále se rozšiřujícího impéria“. The Telegraph poukazuje na to, že to byla právě nemístná tolerance a břídilství evropských politiků, které vedly ke všem současným problémům Ukrajiny.

Současně pak, jak prohlašuje autor článku v britském deníku, východní část Ukrajiny nepodpořila protiruské postoje Západu. Právě naopak, EU a USA, toužící zatáhnout do své protiruské „bandy“ Ukrajinu, dosáhly odtržení Donbasu od Ukrajiny.

Tak takhle tedy vidí britský deník hlavní příčiny konfliktu na Ukrajině. I když je to paradoxní, obviňuje z problémů na Ukrajině Západ – a hlavně pak Brusel a Washington. K tomu The Telegraph ještě poznamenává, že USA a EU jsou prakticky bezmocné, protože nejsou schopny plně kontrolovat situaci.

To vše je pak dalším „varovným zvoncem“ pro politiky podporující protiruské nálady – varováním, že jejich plán na ostrakizaci Ruska a získání nových území nevyšel a že je načase přemýšlet o vlastním odchodu. Vždyť dokonce i jejich vlastní tisk poukazuje na „přehmaty“ západních politiků.

Anton Orlovskij

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: politikus.ru

photo credit: Kiev, Ukraine via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

  Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.

 • Andrej Babiš je cenný politik

  Babišovi lidé odvedli za čtyři roky obrovský kus práce, díky které našly pod oligarchovými křídly útočiště desetitisíce bývalých voličů jiných stran, včetně třeba původně pravověrných komunistů. Krutě spláčou nad výdělkem. Babiš ale dokázal i něco, pročež nelze jeho význam jakkoliv snižovat.

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 • Ruský snajpr vytvořil světový rekord (VIDEO)

  Ruský odstřelovač Andrej Rjabinskij se svými pomocníky Jurijem Siničkinem, Jevgenijem Titovem a Vladimirem Grebeňjukemn vytvořil světový rekord ve vzdálenosti cíle zasaženého z odstřelovačské pušky.

 

 

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru