The Daily Telegraph: Ve všem má prsty EU a USA

Některé evropské sdělovací prostředky pomalu začínají „jít do sebe“. Po dlouhém a zřetelně z přinucení vedeném protirusky zaměřeném období se na stránkách západního tisku začínají objevovat zcela objektivní články.

V elektronické podobě britského deníku The Daily Telegraph se objevil článek, jehož autor popisuje, kdo je odpovědný za všechny problémy na Ukrajině. A ať už se to zdá jakkoli podivné nebo nepravděpodobné, na rozdíl od bulváru, který všechno hází na Kreml, příčinu všech problémů se autor rozhodl hledat na Západě.

Jak se prokázalo, příčinou ukrajinské katastrofy a také posílení proruských nálad ve východní části Ukrajiny je „nestydatá snaha Evropské unie podporované Spojenými státy začlenit Ukrajinu do svého neustále se rozšiřujícího impéria“. The Telegraph poukazuje na to, že to byla právě nemístná tolerance a břídilství evropských politiků, které vedly ke všem současným problémům Ukrajiny.

Současně pak, jak prohlašuje autor článku v britském deníku, východní část Ukrajiny nepodpořila protiruské postoje Západu. Právě naopak, EU a USA, toužící zatáhnout do své protiruské „bandy“ Ukrajinu, dosáhly odtržení Donbasu od Ukrajiny.

Tak takhle tedy vidí britský deník hlavní příčiny konfliktu na Ukrajině. I když je to paradoxní, obviňuje z problémů na Ukrajině Západ – a hlavně pak Brusel a Washington. K tomu The Telegraph ještě poznamenává, že USA a EU jsou prakticky bezmocné, protože nejsou schopny plně kontrolovat situaci.

To vše je pak dalším „varovným zvoncem“ pro politiky podporující protiruské nálady – varováním, že jejich plán na ostrakizaci Ruska a získání nových území nevyšel a že je načase přemýšlet o vlastním odchodu. Vždyť dokonce i jejich vlastní tisk poukazuje na „přehmaty“ západních politiků.

Anton Orlovskij

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Zdroj: politikus.ru

photo credit: Kiev, Ukraine via photopin (license)

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
 

Nejčtenější články - Média

 • Rusko tentokrát coby „pašerák“. Mainstream se opět střelil do nohy
  „Světové agentury“ vypustily v úterý 22. listopadu naprosto scestnou informaci, v níž odhalují zoufalou snahu Západu bránit teroristy v Sýrii i za cenu publikování kravin.
  středa, 23 listopad 2016 01:05 Přečteno 3193 krát
 • „Idioti a debilové“ se derou k jadernému tlačítku
  Agresivně rusofóbní, antikulturní, antisociální a infantilní propagandistická ideologie plutokratických vládců zatemňuje mysl a ponižuje inteligenci celé západní společnosti, takže ruští představitelé marně hledají na Západě partnery, s nimiž by se dalo rozumně mluvit. V zrcadle následujícího článku Konstantina Dušenova se vnucuje otázka: A co český národ pod vedením „sluníčkově komediální…
  pátek, 11 listopad 2016 00:18 Přečteno 2591 krát
 • Elitám se hroutí systém lhaní. Post-truth je jejich beznadějným pokusem o obranu
  V posledních týdnech se roztrhl pytel se zprávami v mainstreamu o vyhlašování „slova roku“ v různých zemích. I když tato ptákovina zajímá málokoho – a pro českého či slovenského čtenáře je naprosto nerelevantní, jaké je „slovo roku“ někde v Británii – masmédia nám ji systematicky vnucují.
  pátek, 09 prosinec 2016 21:30 Přečteno 446 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru