Za výhrůžně znějící repliku to rusofobní politolog schytal přímo ve studiu (video)

Zájem statisíců Rusů a Ukrajinců v minulých dnech vzbudil průběh debatního pořadu Proces ruské televize Zvězda. Když byla řeč o synovi jednoho z účastníků debaty, tento dosud distingovaně vystupující diskutér, ukrajinský novinář Jurij Kot nezůstal v klidu při výhrůžně znějící poznámce svého nacionalistického spoluobčana, známého politologa Vjačeslava Kovtuna. Vyřídil si to s ním přímo ve studiu.

Tématem pořadu bylo vzdělávání v Rusku a na Ukrajině, přičemž debata se vedla o tom, zda je vhodné zvát do Ruska větší počty ukrajinských studentů.

Moderátor zadal členu Výboru pro záchranu Ukrajiny (založeného svrženým ukrajinským premiérem Nikolajem Azarovem a lidmi z jeho okolí – pozn. překl.), novináři Juriji Kotovi otázku, jak se mění nálady mezi ukrajinskou mládeží.

Můj syn žije v Kyjevě, proto vím, o čem mluvím. Má už sedmnáct let. Nevěřte, že je veškerá ukrajinská mládež ztracena. Na příkladu mého syna a dalších mladých, se kterými se stýká, můžu přesně říct, že oni mají jiné skvělé hrdiny, včetně těch z Velké vlastenecké války,“ řekl Jurij Kot.

Právě v tomto momentu se jeho diskusní partner, ukrajinský rusofobní politolog Vjačeslav Kovtun ironicky pousmál a demonstrativně chytil za hlavu. Kot se tímto gestem ještě nenechal vyvést z míry a pokračoval:

Oni se opravdu zajímají o to, co se děje, snaží se to rozebírat. Ve svém okruhu se negativně staví k ostře radikálním prohlášením svých známých, kteří podporují ukrajinský nacionalismus. Všechno není tak zlé.“

Zde ukrajinský nacionalista a podporovatel současného kyjevského režimu ke Kotovi s výmluvným výrazem pronesl: „My se pozajímáme (o kom je řeč – pozn. edit.).

Při této výhrůžně znějící replice, týkající se Kotova syna, už diskutující neudržel nervy na uzdě. Co se dělo dál, můžete vidět na následujícím videu:

Foto: © TV Zvezda / YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
 

Nejčtenější články - Média

  • Rusko tentokrát coby „pašerák“. Mainstream se opět střelil do nohy
    „Světové agentury“ vypustily v úterý 22. listopadu naprosto scestnou informaci, v níž odhalují zoufalou snahu Západu bránit teroristy v Sýrii i za cenu publikování kravin.
    středa, 23 listopad 2016 01:05 Přečteno 3151 krát
  • „Idioti a debilové“ se derou k jadernému tlačítku
    Agresivně rusofóbní, antikulturní, antisociální a infantilní propagandistická ideologie plutokratických vládců zatemňuje mysl a ponižuje inteligenci celé západní společnosti, takže ruští představitelé marně hledají na Západě partnery, s nimiž by se dalo rozumně mluvit. V zrcadle následujícího článku Konstantina Dušenova se vnucuje otázka: A co český národ pod vedením „sluníčkově komediální…
    pátek, 11 listopad 2016 00:18 Přečteno 2574 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru