Odpornost jménem Eurovize

Po předloňském deviantním vítězství exhibicionisty Thomase Neuwirtha („Conchita Wurst“) v soutěži Eurovision Song Contest se zdálo, že nic nechutnějšího v tomto stále úchylnějším podniku už nastat nemůže. Letošní ročník ukázal, že může.

Že vítězství ukrajinské zpěvačky Susany Džamaladinovové v této „striktně nepolitické“ soutěži je jasně politické, vědí úplně všichni.

Otřesné jsou ale dvě věci: jak nepokrytě už dělají blbce z milionů lidí, a hlavně jak důmyslně to nachystali, abychom tento fakt prostě spolkli a posléze nestrávený vyloučili, zatímco to hlavní – omáčku, v které plaval – hezky snědli a nechali se jí vyživit.

Nachystané to bylo zhruba takto:

- Nacionalismus, chuť nenávidět Rusko a vraždit „Moskaly“ na Ukrajině klesá s tím, jak klesá tamní HDP, hodnota měny a počet pracovních míst – bylo potřeba jej trošku „napumpovat“ nevinným vlastenectvím prostřednictvím mírumilovné aktivity, jakou je mezinárodní pěvecká soutěž s „evropským renomé“.

- Současně s tím se pokusit rozdmýchat „vzdor krymských Tatarů“; vybrat tmavookou brunetku s typickým a píárově dobře foremným jménem, vymyslet dojemný příběh o trápení prababičky, zabalit to do srdcervoucí písničky a do ještě více srdcervoucího vystoupení.

- A teď první pozor: v průběhu soutěže s pomocí údajných „bookmakerů“ a korporátních médií působit na veřejné mínění tak, že favoritem je ruský interpret: „Rusko je největším favoritem bookmakerů na vítězství v letošním finále písňové soutěže Eurovision Song Contest. Jedním z důvodů je i to, že Moskva nešetřila na přípravu a průběh okázalého představení finalisty Sergeje Lazareva.“

- Nechat vyhrát Ukrajinu a v kontrastu se zmíněným očekáváním „bookmakerů“ a zmanipulované veřejnosti – z velké části mladých lidí, na které tato ryze politická soutěž cílí – maximálně „potupit Rusko“.

- A dále tímto „vítězstvím“: vzedmout vlnu upadajícího umělého národovectví a (sebe)vražedného nacionalismu na Ukrajině; zkusit opětovným nastolením „krymské otázky“ etnicky rozleptat Krym, který globální oligarchové nutně potřebují k vojenskému napadení Ruska; provést další informační ofenzívu v hybridní válce vedené proti Rusku.

- A teď druhé pozor: zatímco v oficiální zprávě o „výročí konce války“ veřejnoprávní Česká tisková kancelář ani jednou(!) neuvedla slovo „sovětský“, v reportáži o Eurovizi je slovo „sovětský“ uvedeno rovnou čtyřikrát, vždy v negativním významu.           

- No a nakonec samozřejmě zařídit Ukrajině pořadatelství této blbosti v příštím roce.

Kdo vyhraje? Gruzínka? Pacient nemocnice v Aleppu? Humanoid?

Geo, Eurasia24.cz

Grafika: Mikaf, Eurasia24.cz

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Média

 • Komunistické Vánoce
  Komunistická totalitní hrůzovláda nám ukradla Ježíška i křesťanské tradice, ale definitivně zničit Vánoce se rudým extrémistům přes čtyřicetiletou snahu nepodařilo: nejkrásnější svátky naštěstí zachránil příchod věčných dob pravdy, lásky a těch nejupřímnějších radostí z připomínky narození Krista. Tedy alespoň podle Idnesu.
  neděle, 24 prosinec 2017 14:40 Přečteno 3282 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru