EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

První odchod: Fitch se chystá odejít z Ruska

„Mezinárodní ratingová agentura Fitch, jeden z členů Velké ratingové trojky – S&P, Moody's a Fitch – se v důsledku nově přijatého zákona o ratingových společnostech chystá opustit Rusko,“ sdělil Ian Linnell, vedoucí analytické služby Fitch.

V červenci 2015 podepsal prezident Ruské federace Vladimir Putin zákon o ratingových agenturách. Zákon vstoupí v platnost od počátku roku 2017.

Podle tohoto nového zákona mohou být zahraniční ratingové agentury akreditovány na maximálně 24 měsíců.

Ratingovým agenturám akreditovaným v RF není dovoleno odvolání již udělených ratingů nebo odmítnutí udělení nových úvěrových ratingů motivované rozhodnutím cizích států (v souvislosti se sankcemi apod.).

Úřady se snaží ochránit ruský finanční systém kruhem bezpečí. To lze pochopit. Ale my jsme jako globální společnost, která musí dodržovat zákony USA, v situaci, kdy v případě zavedení sankcí proti ruským klientům porušíme buď ruské, nebo mezinárodní právní předpisy,“ cituje Interfax slova šéfa analytické služby Fitch v rozhovoru pro Bloomberg.

Dále Linnell poznamenal, že Fitch se přiklání k tomu nevytvářet v Rusku dceřinou společnost a že očekává zachování poptávky po zpracování mezinárodních ratingů.

"Musíme ještě rozhodnout o struktuře našich obchodních aktivit v Rusku v dlouhodobé perspektivě. Zatím je velmi pravděpodobné, že zůstaneme pobočkou a nebudeme zpracovávat a udělovat národní ratingy, i když bychom chtěli. Je to složitá situace,“ doplnil Linnell.

V zájmu ochrany finančního systému před politicky motivovanými rozhodnutími zahraničních ratingových agentur vláda RF za účasti ruské centrální banky v roce 2015 zřídila Analytickou úvěrovou ratingovou agenturu (Аналитическое кредитное рейтинговое агентство – AKRA).

Akcionářskou strukturu AKRA tvoří 27 společností a bank.

Zdroj: vestifinance.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz


photo credit: Монеты via photopin (license)

 

 

07/09/2016, 23:59
Po dlouhých měsících se v ukrajinské Nejvyšší radě objevil záblesk zdravého rozumu. Poslanec Jakov Bezbach si dovolil říct, že je třeba „ihned obnovit vztahy s Ruskem, a ne dělat to, co říkají „zaoceánští Samové“. Podle poslance je „v první řadě nutné, aby Ukrajina obnovila průmysl, který...
27/08/2016, 00:59
Německo je připraveno stáhnout své průzkumné letouny Tornado z turecké základny Incirlik, jestliže Ankara bude nadále odmítat zpřístupnění základny německým poslancům, informuje Der Spiegel. Německá Tornada jsou nasazována jako součást takzvané „mezinárodní koalice v boji proti Islámskému...
26/08/2016, 00:08
Deutsche Welle s odkazem na svůj zdroj v Mezinárodním paralympijském výboru informuje, že v Čínském paralympijském výboru nevylučují odmítnutí účasti na hrách, které startují 7. září v Riu. Namísto toho se čínští paralympionici mohou vypravit na alternativní hry do Moskvy, o...