EURASIA24

Nejsme objektivní. Straníme dobru.

EURASIA24 - Vědět více o světě zítřka.

První odchod: Fitch se chystá odejít z Ruska

„Mezinárodní ratingová agentura Fitch, jeden z členů Velké ratingové trojky – S&P, Moody's a Fitch – se v důsledku nově přijatého zákona o ratingových společnostech chystá opustit Rusko,“ sdělil Ian Linnell, vedoucí analytické služby Fitch.

V červenci 2015 podepsal prezident Ruské federace Vladimir Putin zákon o ratingových agenturách. Zákon vstoupí v platnost od počátku roku 2017.

Podle tohoto nového zákona mohou být zahraniční ratingové agentury akreditovány na maximálně 24 měsíců.

Ratingovým agenturám akreditovaným v RF není dovoleno odvolání již udělených ratingů nebo odmítnutí udělení nových úvěrových ratingů motivované rozhodnutím cizích států (v souvislosti se sankcemi apod.).

Úřady se snaží ochránit ruský finanční systém kruhem bezpečí. To lze pochopit. Ale my jsme jako globální společnost, která musí dodržovat zákony USA, v situaci, kdy v případě zavedení sankcí proti ruským klientům porušíme buď ruské, nebo mezinárodní právní předpisy,“ cituje Interfax slova šéfa analytické služby Fitch v rozhovoru pro Bloomberg.

Dále Linnell poznamenal, že Fitch se přiklání k tomu nevytvářet v Rusku dceřinou společnost a že očekává zachování poptávky po zpracování mezinárodních ratingů.

"Musíme ještě rozhodnout o struktuře našich obchodních aktivit v Rusku v dlouhodobé perspektivě. Zatím je velmi pravděpodobné, že zůstaneme pobočkou a nebudeme zpracovávat a udělovat národní ratingy, i když bychom chtěli. Je to složitá situace,“ doplnil Linnell.

V zájmu ochrany finančního systému před politicky motivovanými rozhodnutími zahraničních ratingových agentur vláda RF za účasti ruské centrální banky v roce 2015 zřídila Analytickou úvěrovou ratingovou agenturu (Аналитическое кредитное рейтинговое агентство – AKRA).

Akcionářskou strukturu AKRA tvoří 27 společností a bank.

Zdroj: vestifinance.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz


photo credit: Монеты via photopin (license)

 

 

28/05/2016, 23:16
Zatímco prozrazení myšlenkových asociací Jiřího X. Doležala, svědčící patrně o jeho častém tělesném trápení, se při příjezdu ruské motorkářské skupiny Noční vlci setkalo s „všeobecným“ pochopením a mediálním úspěchem, přímočařejší a rozhodně ne tak...
23/05/2016, 23:54
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru s ruským novinářem Vladimirem Sněgirjovovem potvrdil, že americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro má dveře na Pražský hrad zavřené, a to už od doby, kdy loni Zemanovi rozmlouval cestu do Moskvy. Jak z rozhovoru cituje ČTK, Schapiro podle Zemana může Hrad „kdykoli navštívit jako turista“.
17/05/2016, 22:18
Vše je, jak ve správné „liberální demokracii“ má být. Také česká společnost je „příkladně“ rozdělena na takzvanou „pravici“ a takzvanou „levici“ a je o tom pro jistotu pravidelně informována – aby se nedejbože nestmelila jako v Rusku, většinově nepřemýšlela o „nesystémových...