„Laciné“ ruské střely smetou i nejnovější západní plavidla, USA ztrácejí kontrolu nad světem a další krátké zprávy

NATO se komplexně připravuje k vojenské agresi proti Rusku. Německý časopis nechápe, jak se Rusku podařilo nepadnout v důsledku sankcí. Ukrajinci zlepšují svůj vztah k Rusku. Více v krátkých zprávách z úterý 11. července.

1; Turecko se domluvilo s Gazpromem na financování Tureckého proudu. Oznámil to generální ředitel turecké státní společnosti Botas v Istanbulu.

2; Trump poblahopřál Iráku k vítězství nad Islámským státem v Mosulu. Předtím irácký premiér oficiálně oznámil vítězství nad teroristickým uskupením Islámský stát v Mosulu.

3; Ukrajinští diplomaté se vměšovali do voleb v USA, říká Bílý dům. Tiskový tajemník Bílého domu poznamenal, že demokraté v tomto faktu nevidí problém.

4; Moskva je připravena vyhostit americké diplomaty. Moskva rozhodla o recipročních opatřeních vůči Washingtonu.

5; Anarchie, ropa a obchod s otroky. Co se děje v Libyi po svržení Kaddáfího? Existuje východisko z občanské války v Libyi?

6; Světová banka: Válka stála Sýrii 226 miliard dolarů. Světová banka odhadla ztráty syrské ekonomiky v důsledku války.

7; Dozvuky hamburského setkání: Kdo byl vlastně v Hamburku na setkání G20 izolován? Rozložení sil bylo 19 ku 20. Kdo byl tím izolovaným? Kupodivu nikoli Rusko, nýbrž USA.

8; Jaderná válka mezi USA a Ruskem začne v Pchjongjangu, píše Daily Beast. Hypotetický raketový úder Severní Koreje na USA může vyprovokovat válku mezi Amerikou a Ruskem.

9; Vrazi, zloději a drogoví kurýři. V Doněcké republice se vyjadřují k „pseudodobrovolníkům“. Každý dobrovolník, který by přivezl byť jen malou pomoc pro ukrajinskou armádu, má na svědomí životy obyvatel Donbasu.

10; Summit G20 dokázal, že svět už není monopolární, říká expert. USA přestávají kontrolovat svět.

11; Ruské letectvo se stává noční můrou pro Islámský stát v Deyr az-Zauru. Během uplynulé noci uskutečnilo ruské letectvo raketové a bombové údery na řadu základen teroristů.

12; Biometrická obrana: Do Kyjeva jen s ohlášením a s otisky prstů. Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny schválila rozhodnutí o zavedení biometrické kontroly pro občany jiných zemí překračující ukrajinskou hranici.

13; Americký školák zavolal šéfovi Pentagonu a provedl s ním interview. Americký školák žijící ve státě Washington spatřil mobilní telefonní číslo šéfa Pentagonu na fotografii v novinách.

14; Výchova nacistů. „Azov“ zahájil nový turnus dětského tábora. Ukrajinští nacisté využívají každý rok své vlády k masovému verbování mladé generace do svých řad.

15; Nacionálsocialismus: Nacionalista Ilja Kiva se postavil do čela ukrajinské socialistické strany.

16; Černomořská flotila sleduje NATO. Černomořská flotila Ruské federace bude kontrolovat vojenská námořní cvičení NATO Sea Breeze 2017.

17; Autoři animovaného seriálu „South Park“ odmítli karikovat Trumpa. Animátoři prohlásili, že se nechtějí dostat do stejné pasti jako CNN.

18; V Číně spláchla povodeň čtyřpatrový dům. Neustálé lijáky v Číně se staly příčinou největší záplavy, která spláchla v Tibetu celý čtyřpatrový dům.

19; Ukrajinci zlepšují svůj vztah k Rusku. Vyplývá to z průzkumu, který dospěl k závěru, že roste počet Ukrajinců s kladným postojem k Rusku.

20; V důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády byli zraněni dva obyvatelé Doněcka.

21; Ukrajinská armáda za posledních 24 hodin čtyřikrát porušila režim příměří v Luganské republice. Palba byla vedena z minometů ráží 120 mm a 82 mm, z granátometů a střelných zbraní.

22; Kongres zakazuje Trumpovi bojovat proti kybernetickým hrozbám spolu s Ruskem. Americký kongresman Don Beyer označil Trumpův návrh na vytvoření skupiny pro kybernetickou bezpečnost spolu s Putinem za děsivou myšlenku.

23; Rakovina korupce znemožní Ukrajině vstup do NATO, říká Stoltenberg. Generální tajemník Severoatlantické aliance během své návštěvy Kyjeva Ukrajince rozzlobil.

24; Sedm obytných domů v Doněcku a Dokučajevsku bylo pobořeno v důsledku palby ukrajinské armády. Kromě toho na západě Doněcka byly poškozeny čtyři trafostanice.

25; Stálý zástupce Ruska při NATO se stane Lavrovovým zástupcem.

26; Trump dvojí tváře: Bílý dům podpořil nové protiruské sankce. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa podporuje program na rozšíření sankčních opatření proti Rusku a Íránu.

27; V Oděse už podruhé rozbili pamětní desku neonacisty „Akely“ Nikolaje Trojického.

28; Synové ruské země. Tři roky už existuje interbrigáda „Pjatnaška“. V den třetího výročí si bojovníci připomněli všechny spolubojovníky, kteří padli v bojích.

29; Hackeři změnili stránky ministerstva školství Ukrajiny v pornografické.

30; Rusko-čínský hlavolam přidělává stále větší vrásky Washingtonu, píší čínská média. USA příliš dlouho ignorovaly rozvoj rusko-čínských vztahů.

31; Nejintenzivnější ostřelování ze strany ukrajinských sil bylo dnes zaznamenáno v oblasti Trudovskije v Doněcku.

32; Strelkov a Navalnyj se střetnou v debatním souboji. Datum, čas a formát bude ještě určen oběma účastníky.

33; Muž odsouzený za přípravu atentátu na Putina požádal o milost. Už jsou známy datum a místo posouzení žádosti o milost.

34; Kde je příčina prudkého snížení kursu rublu? Kurs rublu se propadl neočekávaně na minimum od prosince 2016.

35; Rada Evropské unie definitivně ratifikovala Dohodu o asociaci mezi Ukrajinou a EU. Oznámil to dnes Petr Porošenko.

36; Za výkřik „Sláva Ukrajině“ rozbili „patriotovi“ v okupované části Donbasu hlavu.

37; Minské dohody o Donbasu se musí stát energičtějšími, říká Lukašenko. Běloruský prezident prohlásil, že je příliš mnoho těch, kdo chtějí jen získávat politické body za účast na ukrajinském procesu.

38; Porošenko uštědřil Kremlu „další porážku“. Podle jeho slov od 1. září začne kvalitativně nová etapa cesty do Evropské unie.

39; Kdo vás vychovával? Lavrov vyčinil novinářům v Rakousku. Už v počátku setkání Lavrov prohlásil, že pociťuje nedostatek vzduchu kvůli přítomnosti velkého počtu novinářů kolem jeho stolu.

40; Federální vězeňská služba požaduje, aby byl Navalnyj poslán do vězení. Vězeňská služba trvá na tom, aby byl podmínečný trest změněn na skutečný.

41; „Jak se Rusku povedlo vyhnout se nevyhnutelnému sankčnímu kolapsu?“, ptá se Der Spiegel. Německý časopis nechápe, jak se Rusku podařilo uskutečnit ekonomický zázrak.

42; Lavrov: Moskva připravuje odpověď na postup USA ohledně diplomatického majetku Ruska v USA. Samozřejmě se budeme snažit, aby pravda vyšla najevo, prohlásil Lavrov.

43; Nic jim není svaté: Jak ukrajinský úředník podvedl slepého ruského sportovce. Bývalý ukrajinský úředník vylákal od slepého ruského sportovce téměř dva miliony rublů, které si odkládal na operaci očí.

44; V Luganské republice zadrželi několik podezřelých ze spáchání teroristického činu v Lugansku. 7. července v centru Luganska došlo ke dvěma výbuchům, při kterých jeden člověk zahynul a sedm lidí bylo zraněno.

45; Internet je plný vtipů o odchodu irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair z Ukrajiny.

46; Goldman Sachs: Ceny ropy mohou spadnout pod 40 dolarů za barel. OPEC musí dát trhu impuls, aby povzbudila ceny, říká Goldman Sachs Group Inc.

47; Donbaský syndrom: Účastník ATO krutě zavraždil manželku a potom spáchal harakiri. V návalu vzteku „hrdina ATO“ zasadil ženě 40 bodných ran nožem.

48; V USA při havárii letadla zahynulo 16 příslušníků námořní pěchoty. K incidentu došlo v pondělí na sever od amerického města Jackson ve státě Mississippi.

49; Voják ukrajinské armády pod vlivem drog zavraždil svého kolegu. Zastřelil jej samopalem.

50; V Rusku dokončili vývoj „nervového systému“ pro letadla budoucnosti. Systém kontroly stavu leteckých konstrukcí byl vyvinut v analogii s nervovým systémem živých organismů.

51; Ukrajina je pro Evropu nepohodlný soused, který se z ní jen snaží vytřískat peníze na válku. Porošenkův optimismus, se kterým oznamuje nadcházející spojení s Evropskou unií, vyvolává hořký úsměv.

52; V Abcházii byl zavražděn ruský turista. Na místo zločinu přijely jednotky abcházského ministerstva vnitra a Služby bezpečnosti.

53; Rvačky a dýmovnice. Před budovou Nejvyšší rady se demonstruje za zrušení imunity poslanců. Aktivisté mají ale konflikty i mezi sebou.

54; NATO připravuje přepadení Ruska, říká expert. Země NATO uskutečňují komplexní přípravu k vojenské agresi proti Rusku.

55; Ukrajinská armáda ostřelovala Dokučajevsk z minometů. Ostřelována byla i čistička odpadních vod.

56; Ukrajina se pokouší izolovat od Ruska novou Berlínskou zdí, říká ruské ministerstvo zahraničí. Jak bylo zdůrazněno, Kyjev pokračuje ve snaze rozrušit kontakty milionů občanů na obou stranách hranice.

57; Zvláštní operace v Sýrii: Ruská vojenská kolona projela teroristům pod nosem poblíž hranice s Izraelem. Akce ministerstva obrany poblíž linie fronty se mění ve skutečné speciální operace s pečlivou přípravou a utajením.

58; Turecký provládní list zveřejnil článek oslavující Šamila Basajeva. Basajev byl jedním z vůdců čečenských radikálních islamistů, aktivním účastníkem války v Čečně a organizátorem mnoha teroristických činů.

59; Siemens se bude soudit kvůli možným dodávkám svých turbín na Krym. Německý koncern Siemens zažaloval u moskevského arbitrážního soudu dceřinou společnost státní korporace Rostech – společnost Technopromexport.

60; Ve městě Černovcy bandité přepadli šéfa soudu a jeho ženu. Kořistí zločinců se stalo zhruba 11 tisíc euro.

61; Na Ukrajině uvěznili zadržené ruské pohraničníky. Ukrajinský soud uvalil vazbu na zadržené pohraničníky ve věci útoku na teritoriální celistvost země.

62; Sýrie: Al-Káida poráží Islámský stát, V Idlíbu byl zadržen ruskojazyčný vůdce se 120 ozbrojenci. Džejš al-Islam zaútočila na jednotky Džebhat an-Nusrá a zlikvidovala kulometnou jednotku.

63; Nejnovější západní plavidla jsou zranitelná i lacinými ruskými raketami, píše se v britské zprávě. Britská vojenská plavidla včetně nejnovější letadlové lodi Queen Elizabeth jsou snadným cílem pro moderní ruské a čínské rakety.

64; Spory ohledně Trumpa zabránily Kongresu USA zavést sankce proti Rusku. Návrh zákona o nových sankcích vůči Rusku ve Sněmovně reprezentantů USA zamrzl kvůli sporu mezi republikány a demokraty.

65; Ruská garda navrhla omezení prodeje zbraní v Rusku. Ruská garda vystoupila s návrhem na zavedení omezení ohledně prodeje zbraní v Rusku.

66; Portrét „Páté kolony“: Politolog Alexandr Kazakov, spisovatel Zachar Prilepin a válečný dopisovatel Semjon Pegov píší o liberálech.

67; Jak zelení a modří ničí Německo: Lékař Rustam Samigullin žijící v Německu vypráví o zhoubné pseudotolerantnosti.

68; V Radě federace pohrozili deportacemi Ukrajinců pracujících v Rusku. Rusko zavede opatření v reakci na zpřísnění pravidel pro vstup na Ukrajinu, které lze považovat za zavedení víz.

69; V Radě federace označili asociaci Ukrajiny s EU Porošenkovou porážkou. Senátor Alexej Puškov si myslí, že dohoda o asociaci Evropské unie a Ukrajiny je porážkou politiky prezidenta Ukrajiny.

70; V Sýrii zahynul ruský vojenský poradce. Ruský vojenský poradce Nikolaj Afanasov zahynul v Sýrii při minometném ostřelování ozbrojenců v provincii Hamá.

71; Státní department USA schválil prodej protivzdušných raketových komplexů Patriot Rumunsku. Hodnota kontraktu se odhaduje na 3,9 miliardy dolarů.

Zdroj: rusvesna.su

Zpracovala: Božena Weitingerová

Foto: YouTube.com

loading...

Ohodnotit článek
(8 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru