Izraelci po boji nad Sýrií zuří: Zničíme vám protivzdušnou obranu!

Že páteční střet nad Sýrií má pro Izrael závažné důsledky, potvrzují slova izraelského ministra obrany, který nyní hrozí útokem na syrskou protivzdušnou obranu.

Čtyři izraelské bojové letouny v noci na pátek 17. března zaútočily v blízkosti syrské Palmýry údajně na konvoj se zbraněmi určenými pro libanonský Hizballáh.

Jenže tentokrát izraelské stroje zachytila protivzdušná obrana, která po nich vypálila pravděpodobně tři rakety komplexu S-200. Izraelci podle své verze jednu ze střel zneškodnili vlastní antiraketou systému Arrow.

Zatím poslední izraelský útok na území Sýrie je od těch předchozích odlišný nejen svým průběhem, ale také svými důsledky. Izrael byl tentokrát vynucen přiznat jak samotný útok, tak zachycení a zacílení svých letedel syrskou protivzdušnou obranou.

Nyní Sýrii hrozí: „Příště, když Syřané použijí jejich systémy protivzdušné obrany proti našim letounům, zničíme je bez sebemenšího zaváhání,“ řekl izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman.

Dozvuky má událost i v Rusku. Velvyslanec Izraele v Moskvě Gary Koren byl vyzván náměstkem ruského ministra zahraničí Michailem Bogdanovem k vysvětlení izraelského leteckého úderu v Sýrii. Podrobnosti zveřejněny nebyly, avšak podle listu The Jerusalem Post měly izraelské letouny provést úder v blízkosti pozic ruských vojáků.

ea24

loading...

Ohodnotit článek
(15 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru