Třiasedmdesát krátkých zpráv. Tentokrát především o tragédii Tu-154 (VIDEO)

Po tragédii ruského dopravního letounu Tu-154 se v médiích objevila celá řada rozporuplných informací a stejně tak rozporuplné byly například reakce ukrajinské společnosti. Více ve svodkách Boženy Weitingerové.

1; Byla zveřejněna předběžná příčina pádu letadla Ministerstva obrany. Podle předběžných informací byla příčinou pádu Tu-154 Ministerstva obrany technická závada nebo chyba pilota.

2; Na palubě havarovaného Tu-154 se nacházel soubor Alexandrovců a devět novinářů. Na pátrání po letadle a záchranných pracích se podílejí záchranné služby Ministerstva obrany Ruské federace a dalších federálních úřadů.

3; V Černém moři sedm plavidel pátrá po zmizelém Tu-154. Do oblasti pátrání odletěl i vrtulník Mi-8.

4; Šojgu svolal setkání kvůli organizaci pátracích činností. Putin byl informován a zmizení letadla ministerstva obrany z radarů a dostává průběžně informace o průběhu záchranných prací.

5; Média zveřejnila předpokládané místo pádu zmizelého Tu-154.

6; Fragmenty trupu zmizelého Tu-154 byly objeveny v Černém moři. Do té doby se jako místo katastrofy nevylučovala ani hornatá část Krasnodarského kraje.

7; Pět kilometrů od břehu byly v moři objeveny věci cestujících z Tu-154.

8; Americká média vyjmenovala hlavní úspěchy politiky Vladimira Putina. Internetový list The Huffington Post shrnul výsledky končícího roku pro Vladimira Putina a vyjmenoval pět jeho hlavních úspěchů. Mezi nimi úspěšná operace v Sýrii, prolomení mezinárodní izolace, vítězství prorusky naladěných politických uskupení uvnitř Evropy, podpora uvnitř francouzské společnosti a posílení moci uvnitř samotného Ruska.

9; První kanál zveřejnil jména svých pracovníků, kteří se nacházeli na palubě havarovaného Tu-154. Je známo, že na palubě se nacházeli novináři NTV.

10; Teroristický akt je vyloučen, říká šéf obranného výboru Rady federace. Příčinou katastrofy letadla Tu-154 je buď technická závada, nebo chyba pilota.

11; Šest kilometrů od pobřeží bylo nalezeno tělo jedné z obětí. Letadlo zmizelo z radarů v 5:40 moskevského času.

12; Obama dovedl USA k neúspěchu v Sýrii, píše Washington Post. Politika Baracka Obamy na Blízkém Východě byla prováděna pomocí pokusů izolovat se od tamních událostí, což Washington přivedlo ke ztrátě vlivu na jejich chod.

13; Tu-154 se zřítil v sedmé minuté svého letu pět kilometrů od břehu poblíž Anapy. Úlomky Tu-154 jsou roztroušeny podél pobřeží v délce 1,5 km.

14; Televizní stanice Zvezda zveřejnila jména členů natáčecí skupiny na palubě Tu-154. Letoun ministerstva obrany Ruské federace Tu-154 havaroval u břehů Soči ve vodách Černého moře.

15; Za výhrůžky Trumpovi hrozí Američanovi až pět let vězení, obyvateli Floridy rovněž hrozí pokuta ve výši 250 tisíc dolarů.

16; Ministerstvo obrany Ruské federace sdělilo, že na palubě havarovaného Tu-154 se nacházela i Jelizaveta Glinka známá jako Doktorka Líza.

17; Ministerstvo obrany zveřejnilo seznam cestujících, kteří se nacházeli na palubě Tu-154.

18; Ať se Ruské impérium zalkne Donbasem i všemi těmi zombie degeneráty, říká Dmitrij Gordon. Majitel ukrajinského listu „Bulvar“ požaduje, aby byl Donbas vržen do tlamy „Impériu“.

19; Během včerejšího večera ukrajinská armáda ostřelovala čtyři obce Doněcké republiky. Při ostřelování frontových území Republiky ukrajinská armáda použila ozbrojená bojová vozidla pěchoty, granátomety a střelné zbraně.

20; Ministerstvo státní bezpečnosti vydalo zatykač na velitele ukrajinské armády, který přikázal ostřelování Luganska z raketometů Smerč.

21; Turecko potvrdilo dohodu s Ruskem o Tureckém proudu.

22; Člověk s vlajkou Islámského státu bez překážek přešel hranici mezi Dánskem a Německem. Autoři videa chtěli upoutat pozornost k problému přílišné prostupnosti evropských hranic.

23; Kolem poledne byly zveřejněny první záběry a fotografie z místa havárie Tu-154.

24; V Německu evakuovali více než 50 tisíc lidí kvůli zneškodňování dvoutunové bomby. Jde o největší evakuaci v zemi z hlediska počtu evakuovaných.

25; Bezprecedentní ohavnost v plné nahotě. Božena Rynska se vysmála obětem letecké katastrofy. Partnerka mediálního oligarchy Malašenka „Božena Rynska“ (vlastním jménem pravděpodobně Jevgenija Kuricyna) se na své facebookové stránce vysmála obětem letecké katastrofy.

26; Civilní obyvatelstvo opouští „neutrální“ Novoluganskoje po jeho obsazení ozbrojenci ukrajinské armády. Obec nacházející se v šedé zóně a dělící pozice znepřátelených stran byla obsazena ozbrojenci v pátek 23. prosince.

27; Kondolence šéfa Doněcké republiky Alexandra Zacharčenka v souvislosti s havárií letadla Tu-154 nad Černým mořem. Alexandr Zacharčenké vystoupil s oficiálním prohlášením ohledně dnešní tragédie nad Černým mořem.

28; Chci se omluvit za ten blázinec. Nemám k nim žádný vztah, i když jsou to moji spoluobčané. Mediální expert Anatolij Šarij komentuje úchylnou radost ukrajinských „patriotů“ ohledně havárie ruského Tu-154.

29; Putin vyhlásil 26. prosinec dnem smutku za oběti havárie Tu-154. Vladimir Putin prohlásil, že tragédie bude pečlivě vyšetřena.

30; Kondolence šéfa Luganské republiky příbuzným a blízkým obětí havárie letadla v okolí Soči. Igor Plotnickij vystoupil s oficiálním prohlášením ohledně dnešní tragédie nad Černým mořem.

31; Na pokraji katastrofy. V odpovědi na falešnou zprávu ministr obrany Pákistánu pohrozil jadernými zbraněmi. Ministr obrany Pákistánu Muhammad Asif Khawaja pohrozil Izraeli jadernými zbraněmi.

32; Letecký expert Viktor Zabolotskij řekl, proč k havárii Tu-154 došlo tak krátce po startu. Muselo se prý jednat o selhání nějaké součástky.

33; Mohutný požár v Kyjevě paralyzoval metro. Kvůli požáru byl zastaven provoz na dvou stanicích podzemní dráhy.

34; Iosif Kobzon řekl, že měl rovněž být na palubě havarovaného Tu-154. Připomeňme, že kromě své koncertní činnosti poskytuje Iosif Kobzon i humanitární pomoc obyvatelům Donbasu.

35; Kvůli sblížení s Moskvou bude muset Londýn zapomenout na Ukrajinu a Sýrii, píší britská média. Odchod Velké Británie z EU oslabil její pozici ve světě.

36; Národní policie Doněcké republiky zorganizovala novoroční koncert pro nadané děti. Koncertu se zúčastnili také učitelé a žáci Doněcké oblastní specializované hudební školy.

37; Španělské úřady vyjádřily soustrast v souvislosti s havárií Tu-154.

38; Ukrajina a Luganská republika si vyměnily těla padlých vojáků. Předání těl bojovníků, kteří zahynuli 18. prosince v okolí Děbalceva, probíhala pod dozorem členů zvláštní pozorovací mise OBSE.

39; Pro ukrajinskou armádu je Děbalcevo věci cti, proto hodně riskuje a obětuje životy vlastních vojáků. Příslušník Národní milice Luganské republiky vypráví, jaká je situace v nejžhavějším místě Donbasu.

40; Nelitovala bych vlastního života, kdyby to zlikvidovalo všechny tyhle parazity. Obyvatelé Děbalceva jsou naštvaní na nejvyšší míru. A zástupci OBSE se potulují, jen aby se nemuseli podívat do očí místním obyvatelům.

41; Letecká katastrofa je svátkem pro ukrajinské „patrioty“. V ukrajinském segmentu internetu, v internetových médiích a v sociálních sítích začaly „divoké tance na hrobech nevinných obětí“.

42; Do civilních služeb letiště v Soči se mohl vloudit terorista, vyplývá z verze vojenského dopisovatele Alexandra Koce. Ten nahlas uvažuje o možných příčinách pádu letadla letícího do Sýrie.

43; Televizní stanice Zvezda vyprávěla o svých třech pracovnících, kteří zahynuli při letecké katastrofě Tu-154.

44; Asad vyjádřil soustrast v souvislosti s havárií Tu-154. Prezident Sýrie zaslal kondolenční telegram v souvislosti s havárií vojenského letadla Tu-154.

45; I na Ukrajině jsou normální lidi: Vzpomínka na „doktorku Lízu“. Novinář sdělil, že „doktorka Líza“ zanechala památku na svou osobu na Ukrajině tím, když v roce 1999 zakládala v Kyjevě historicky první hospic.

46; Ukrajinci nosí květiny k ruskému velvyslanectví. Ukrajinci nosí květiny a svíčky k budově velvyslanectví Ruska v Kyjevě po zprávě o havárii letadla Ministerstva obrany Ruské federace nad Černým mořem.

47; Mám jedno přání: zanést k ruskému velvyslanectví láhev Bojaryšniku, říká Porošenkův poradce. Jurij Birjukov hájí buranskou nenávist části Ukrajinců a jejich úchylnou radost ze smrti lidí.

48; Obyvatelé Doněcka přišli na smuteční shromáždění, aby uctili památku obětí katastrofy Tu-154. Akce se konala poblíž budovy městské administrativy a účastnilo se jí několik stovek lidí.

49; Před havárií se stalo něco mimořádného, říká expert. Pádu Tu-154 do Černého moře hned po startu z letiště Adler mohla předcházet nějaká mimořádná situace.

50; Zahraniční politika Obamova týmu vyvolala ve světě zhnusení, říká Zacharova. Podle jejího názoru Obamův tým svým vládnutím ukázal, že „silný má neomezené právo na to, aby páchal zlo“.

51; Italská televizní stanice v přímém přenosu uctila památku Souboru Alexandrovců. V živém vysílání italské televizní stanice RaiNews zazněly písně v podání sboru Alexandrovců a Toto Cutugno. Zazněla i ruská hymna.

52; Alexej Puškov se vyjádřil k „svátku nenávisti“ probíhajícím v ukrajinských sociálních sítích. Senátor Alexej Puškov komentoval zvrhlou a úchylnou radost ukrajinských hyen z havárie Tu-154.

53; Liberální novinář Babčenko o katastrofě Tu-154: Nepociťuji ani soucit ani lítost.

54; Doněcká republika truchlí spolu s Ruskem. V Doněcku uctili památku obětí letecké katastrofy. V Doněcku se dnes konala smuteční akce na památku obětí havárie letadla Tu-154 ministerstva obrany Ruské federace.

55; Lídr strany Die Linke Sahra Wagenknechtová obviňuje svou vlast z posilování terorismu. Vláda v Berlíně nese část odpovědnosti za posílení islamistického teroru.

56; V Moskvě budují národní památník na památku obětí letecké katastrofy Tu-154. K budově souboru Alexandrovců přišli jejich příbuzní, přátelé a příznivci jejich tvorby i vojenští veteráni.

57; Turecko soucítí s Ruskem v souvislosti s havárií Tu-154, píše Hürriyet. V dopise adresovaném Sergeji Šojgu Fikri Işık řekl, že zprávu o tragédii přijal s hlubokým zármutkem.

58; Sektář Turčinov poblahopřál Ukrajincům podle vzoru hitlerovských okupantů. Turčinov tím prohlásil miliony svých spoluobčanů za necivilizované. „Slavíme Vánoce dnes, 25. prosince, spolu s celým civilizovaným světem“.

59; Zlaté hlasy souboru Alexandrovců zamířily vzhůru do hudebního ráje, řekla Mireille Matthieu. Ruští politici a kulturní činitelé vyjádřili svůj hluboký zármutek v souvislosti s úmrtím 64 umělců – členů souboru.

60; Lukašenko na znamení solidarity s Ruskem vyhlásil v Bělorusku smutek. Státní vlajky budou v Bělorusku na půl žerdi a v pondělí budou omezeny zábavní akce.

61; Na Boženu Rynskou bylo podáno trestní oznámení podle článku 282 Trestního zákoníku Ruské federace za podněcování nenávisti.

62; Marija Zacharova komentovala slova Porošenkova poradce o havárii Tu-154. Oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruské federace komentovala urážlivá slova poradce ukrajinského prezidenta o letecké katastrofě Tu-154. „Mluvíme o tom už dávno: Na Ukrajině se k moci dostali lidé podporovaní nacionalisty a radikály. Dnes už to chápou i jiní.“

63; Operace v oblasti havárie Tu-154 bude pokračovat nepřetržitě. Do oblasti proudí další záchranářské síly.

64; Byly zveřejněny záběry se zábleskem v okamžiku havárie Tu-154. Na síti se objevilo video (údajné - pozn. edit.) pořízené bezpečnostní pouliční kamerou poblíž Soči.

65; V Doněcké republice byl vyhlášen den smutku za oběti letecké katastrofy. Šéf Republiky Alexandr Zacharčenko oficiálně vyhlásil 26. prosinec dnem smutku v souvislosti s leteckou katastrofou Tu-154 nad Černým mořem.

66; Vypadá to, že na Ukrajině začíná velká válka. S pravděpodobností 90 % lze tvrdit, že od 18. prosince 2016 začala na Ukrajině velká válka s všeobecnou mobilizací a mnohatisícovými ztrátami, píše Konstantin Ščemelinin.

67; Šokující výsledky průzkumu v ulicích Kyjeva: Obyvatelé kategoricky neschvalují škodolibost ukrajinské propagandy na internetu ohledně tragédie Tu-154.

68; Je na čase zavést v Rusku „Glinkův-Chalilovův zákon“ a odebírat občanství stvůrám, které se radují z prolité ruské krve. Je vůbec možné, aby se někdo normální radoval ze smrti dvaadevadesáti lidí, z toho 64 umělců ze souboru Alexandrovců, devíti novinářů a osmi členů posádky?

69; V Trumpově týmu považují nepřítomnost USA na rozhovorech v Moskvě za Obamovo fiasko. USA se nacházejí ve slepé uličce, proto budou muset přehodnotit své chování.

70; Zájmy Ukrajiny utrpěly nenapravitelnou ránu, říká Ljaško. To, co se nyní odehrává ve vztazích Ukrajiny s Izraelem, je diplomatická diverze, prohlásil skandální poslanec.

71; Jménem Jelizavety Glinky bude pojmenováno zdravotnické zařízení Ministerstva obrany Ruské federace. Ministr obrany Ruské federace rozhodl o pojmenování jednoho ze zdravotnických zařízení Ministerstva obrany podle tragicky zesnulé „doktorky Lízy“.

72; Trumpův efekt: Vlna falešných kriminálních zpráv v USA. Po Trumpově vítězství se v zemi zvedla vlna lživých zpráv o zločinech páchaných jeho stoupenci.

73; Na vánoční svátek ráno teroristé ostřelovali křesťanskou čtvrť v Damašku. Následkem ostřelování vznikla materiální škoda na veřejném a soukromém majetku.

Zdroj: rusvesna.su

Vybrala a přeložila: Božena Weitingerová

Ohodnotit článek
(6 hlasujících)

Přečtěte si

 • Skrývá Izrael, že poškozený letoun F-35 byl zasažen syrskou raketou S-200? (VIDEO)

  Zdá se, že izraelská „demonstrace síly“ během nedávné návštěvy ruského ministra obrany Sergeje Šojgu se změnila v totální krach.

 • Andrej Babiš je cenný politik

  Babišovi lidé odvedli za čtyři roky obrovský kus práce, díky které našly pod oligarchovými křídly útočiště desetitisíce bývalých voličů jiných stran, včetně třeba původně pravověrných komunistů. Krutě spláčou nad výdělkem. Babiš ale dokázal i něco, pročež nelze jeho význam jakkoliv snižovat.

 • Jak se krade v Rusku a na Ukrajině

  Mezi „svidomými“ Ukrajinci panuje názor, že korupční problémy Ruska a Ukrajiny jsou totožné. Titíž oligarchové ze soupisu časopisu Forbes s jachtami a miliardovým jměním, nabytým kdovíjakým kouzelným způsobem, tatáž zlodějská sebranka, velí guberniím a oblastem. Ruským obyvatelům se dostane pouze o něco více peněz, protože k nim doletí více ropných krůpějí z panského stolu. A to je celá podstata jejich vyšší životní úrovně.

 • Ukrajinci se pokusili o vlastní „Terminator“. Moc se to nepovedlo

  Ukrajinský obranný průmysl v minulých dnech s velkou slávou představil „bojové vozidlo podpory Straž“. Koncepčně jde evidentně o nápodobu ruského bojového vozidla bojového vozidla podpory tanků (BMPT) Terminator, které se po mnoha letech vývoje dostává na výsluní. Lze prakticky s jistotou předpovědět, že ukrajinský „klon“ nic takového nečeká.

 • Ruský snajpr vytvořil světový rekord (VIDEO)

  Ruský odstřelovač Andrej Rjabinskij se svými pomocníky Jurijem Siničkinem, Jevgenijem Titovem a Vladimirem Grebeňjukemn vytvořil světový rekord ve vzdálenosti cíle zasaženého z odstřelovačské pušky.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru