Sankce otevřely Rusku nové možnosti v Arktidě. Do společných projektů vstupují Asijci

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin prohlásil, že sankce Západu otevřely Rusku nové příležitosti pro spolupráci s asijskými partnery v oblasti Arktidy.

Sankční politika (Západu) nám otevřela nové příležitosti pro spolupráci s našimi asijskými partnery v Arktidě, a to zejména v ekonomické oblasti při společné tvorbě velkých energetických a dopravních infrastrukturních projektů založených na rozvoji nalezišť ropy a plynu,“ uvedl Rogozin během svého vystoupení na konferenci nazvané Mezinárodní spolupráce v Arktidě: nové výzvy a směry rozvoje.

Uvedl mimo jiné, že v důsledku protiruských sankcí ze strany Evropy a Spojených států se projekt Jamal CNG (projekt výstavby infrastruktury a těžby plynu na poloostrově Jamal – jeho zásoby jsou zde odhadovány na 15-22 trilionů krychlových metrů – pozn. překl.) rozvíjí ve spolupráci s Čínou.

A obdobný projekt týkající se Vankorských ropných a plynových polí (oblast v okolí Vankoru – města na východní Sibiři v Krasnojarské oblasti – zjištěné zásoby zde představují cca 540 mil. tun ropy a 105 mld. krychlových metrů plynu – pozn. překl.) je rozvíjen ve spolupráci s Indií.

S korejskými a japonskými partnery pak aktivně spolupracujeme na stavbě lodí a lodní techniky, námořních zařízení určených k rozvoji těžby na nalezištích v Arktidě. A mohu také uvést, že nejlépe probíhá spolupráce s našimi asijskými sousedy při výstavbě unikátního ohromného závodu Zvezda v městě Bolšoj Kameň (v Primorském kraji),“ doplnil ruský vicepremiér.

Zdroj: rusvesna.su

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Evropské hodnoty jsou shnilé brambory a podřadné jídlo pro Slovany

  Mediální cenzoři se rozhodli pustit do medií porovnání kvality potravin určené pro „podřadné“ Slovany.

 • Drž tu čubku, ať nám neuteče! Zasedli poslanci proevropského ukrajinského parlamentu

  O tom, že postmajdanovská klika vládnoucí momentálně na Ukrajině již ztratila i poslední zbytky soudnosti a smyslu pro realitu, jsme se mohli v posledních měsících a týdnech přesvědčit již mnohokrát. Že se však často zcela šílené nápady protagonistů kyjevského režimu plynule dostávají až do Verchovnoj rady Ukrajiny, tedy jejího zákonodárného orgánu, to se z našich mainstreamových médií vždy nedozvíme.

 • Takto mizí Islámský stát po úderech Rusů (VIDEO)

  Ruské vzdušné a kosmické síly provedly řadu úderů v okolí strategického města Al-Sukhnah v provincii Homs. Zlikvidovaly zde důležité objekty Islámského státu.

 • Konstruktéři Bumerangu: Náš stroj nemá konkurenci

  Nejnovější ruský obrněný transportér Bumerang, který byl veřejnosti poprvé představen během Přehlídky vítězství 9. května 2015, nemá ve světě přímou konkurenci. Prohlásil to generální ředitel moskevské Vojensko-průmyslové společnosti (VPK) Alexandr Krasovickij, podle kterého jde o „průlom v konstruktérském myšlení“.

 • Evropská budoucnost po jednání G20 – složitá a neuvěřitelně zajímavá partie

  Následující text je nepatrně zkráceným překladem článku, který se původně jmenoval „Trumpovy manévry v Evropě. Jak si Washington a Moskva budou dělit Berlín“. Obsahuje pozoruhodné a dá se říci, že velmi závažné informace týkající se letošních zahraničněpolitických jednání Donalda Trumpa v Evropě včetně výstupů z nedávných jednání G20. Pokud se dále tyto informace v praxi postupně potvrdí, bude se jednat o celkovou změnu a nové uspořádání politické situace v Evropě i ve světě.

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru