Sankce otevřely Rusku nové možnosti v Arktidě. Do společných projektů vstupují Asijci

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin prohlásil, že sankce Západu otevřely Rusku nové příležitosti pro spolupráci s asijskými partnery v oblasti Arktidy.

Sankční politika (Západu) nám otevřela nové příležitosti pro spolupráci s našimi asijskými partnery v Arktidě, a to zejména v ekonomické oblasti při společné tvorbě velkých energetických a dopravních infrastrukturních projektů založených na rozvoji nalezišť ropy a plynu,“ uvedl Rogozin během svého vystoupení na konferenci nazvané Mezinárodní spolupráce v Arktidě: nové výzvy a směry rozvoje.

Uvedl mimo jiné, že v důsledku protiruských sankcí ze strany Evropy a Spojených států se projekt Jamal CNG (projekt výstavby infrastruktury a těžby plynu na poloostrově Jamal – jeho zásoby jsou zde odhadovány na 15-22 trilionů krychlových metrů – pozn. překl.) rozvíjí ve spolupráci s Čínou.

A obdobný projekt týkající se Vankorských ropných a plynových polí (oblast v okolí Vankoru – města na východní Sibiři v Krasnojarské oblasti – zjištěné zásoby zde představují cca 540 mil. tun ropy a 105 mld. krychlových metrů plynu – pozn. překl.) je rozvíjen ve spolupráci s Indií.

S korejskými a japonskými partnery pak aktivně spolupracujeme na stavbě lodí a lodní techniky, námořních zařízení určených k rozvoji těžby na nalezištích v Arktidě. A mohu také uvést, že nejlépe probíhá spolupráce s našimi asijskými sousedy při výstavbě unikátního ohromného závodu Zvezda v městě Bolšoj Kameň (v Primorském kraji),“ doplnil ruský vicepremiér.

Zdroj: rusvesna.su

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Co se teď děje v KLDR? Sankce silně působí, jenže ne podle představ jejich iniciátorů

  Desítky let trvající blokáda Severní Koreje nepřinesla iniciátorům sankcí nic než fakt, že se KLDR stala jadernou velmocí s mezikontinentálními raketami, což vedení země označilo za završení svého úsilí v této oblasti. Co bude následovat a jak sankce dopadají nejen na ekonomiku země, ale i na myšlení a chování obyvatel KLDR, popisuje profesor Ústavu cizích jazyků Pekingské univerzity Jing Jin-yi.

 • O vítězství nad Islámským státem

  Vlna sporů o to, kdo vlastně v Sýrii zvítězil nad Islámským státem, se zklidnila jak vodní hladina. Kromě vítězství v Sýrii Trump veřejně vyhlásil také vítězství ve dvou světových válkách a vítězství nad komunismem.

 • Spása ve zlatě. Vladimir Putin našel obranu před útoky dolaru

  Kurz dolaru, průběžně klesající během celého roku, podnítil dedolarizaci v Rusku. Boj s takzvanou petrodolarovou závislostí se projevil zejména zvýšenými nákupy zlata, což Ruské federaci umožní již v prvním čtvrtletí příštího roku překonat v objemu zlatých devizových rezerv Čínu.

 • BMMP: superrychlý plavec pro námořní pěchotu

  Pod kódovým označením Platforma BMMP v Rusku vzniká kolové bojové vozidlo námořní pěchoty, které nebude mít ve světě obdoby. Bude vynikat především rekordní rychlostí plavby.

 • Trumpův nový nápad – noční můra všech Arabů

  S ohledem na ty tři katastrofické války, které momentálně zuří na Středním východě, je těžké představit si něco provokativnějšího, nebezpečnějšího – nebo prostě jen vyšinutějšího – než nápad přesunout americkou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. Jenže přesně o tom začal tento týden uvažovat Donald Trump. Vlastně jsme to měli čekat. Šílení prezidenti dělají šílené věci.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru