Vyšetřovatelé se spoléhali na internet a Ukrajince. Fakta z praktických zkoušek přinášejí zcela jiné závěry (video)

„Mezinárodní skupina vyšetřovatelů“ podle ruského ministerstva obrany během vyšetřování tragédie malajsijského letounu MH17 využívala internet a ukrajinské zvláštní služby, uvádí RT. Eurasia24.cz současně připomíná naprosto odlišné závěry vyšetřování koncernu Almaz-Antej, jejichž součástí byly mimo jiné reálné exploze raket systému Buk před přídí letounu.

Dovolte, abych vám připomněl, že informace, které dnes byly představeny na briefingu vyšetřovací skupiny, mají dva základní zdroje: internet a zvláštní služby Ukrajiny. Proto objektivita těchto informací – a z nich učiněné závěry – nemohou nevzbuzovat pochybnosti,“ uvedl Konašenkov.

Podle jeho slov je pro tak závažné závěry, jaké zazněly z úst vyšetřovatelů, potřebná seriózní argumentace, a co je hlavní, fakta.

Už dříve Konašenkov uvedl, že ruské Buky nikdy nepřekročily rusko-ukrajinskou hranici.

Na rozdíl od současné situace, „světová média“ už před necelým rokem naprosto ignorovala záběry vyšetřování tragédie letu MH17 experty ruského koncernu Almaz-Antej – samotného výrobce protiletadlových raketových zbraní včetně systému Buk.

Součástí této práce byl bezprecedentní experiment s dvěma reálnými výbuchy rakety systému Buk před přídí vyřazeného letadla, a to ve dvou pozicích: ve směru vypálení z území kontrolovaného kyjevskou vládou a ve směru vypouštění střely z teritoria pod kontrolou domobrany.

Závěry odborníků, potvrzené praktickým experimentem, jsou tyto: Zaprvé, raketa byla odpálena z území kontrolovaného ukrajinskou armádou. A zadruhé, útok byl proveden raketou, kterou Rusko již delší dobu ve výzbroji nemá.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru