Gesto běloruských sportovců mělo podporu vedení země. V Rusku vyvolalo vlnu nadšení a vděku bratrům (video)

Akci běloruských sportovců, kdy jeden z nich nesl při zahájení paralympiády ruskou vlajku jako výraz podpory bratrské země, posvětil prezident Alexandr Lukašenko. Potvrdila to tisková mluvčí hlavy státu Natalia Eismontová.

Běloruská vláda plně podpořila sportovce v jejich rozhodnutí rozvinout ruskou vlajku při zahájení her v Riu de Janeiru na znamení solidarity s ruským týmem. „Byla to iniciativa delegace, kterou podpořilo vedení naší země. Prezident toto gesto uvítal. Je to státní pozice naší země,“ uvedla Eismontová.

Podporujeme v tomto rozhodnutí naše paralympioniky, stejně jako se domníváme, že tým Ruska by se měl zúčastnit tohoto klání. Rusové jsou naši bratří, jsou pro nás nejbližším národem,“ podotkla Lukašenkova mluvčí.

Gesto Bělorusů vyvolalo vlnu nadšení a vděku v samotném Rusku. Mimo jiné vzniklo i toto krátké video s názvem „Спасибо, БРАТУШКИ!“:

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru