Mainstream lže. Sezonu na Krymu jasně ilustrují čísla a také zájem Ukrajinců

Krym zůstává jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších rekreačních destinaci Rusů – a také Ukrajinců, což je možná pro někoho velkým zklamáním. A počet návštěvníků se každoročně zvyšuje, jak ukazují statistiky.

Dosud poloostrov v letošním roce navštívily téměř 4 miliony turistů. To je o 26,1 % více než v loňském roce. Podle prognózy ke konci tohoto roku počet návštěvníků dosáhne 6 milionů. „Jsem přesvědčena, že se tak stane, i když nejsem odborník,“ uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. „Letos v létě jsem byla na Krymu – chci říci, že trend je jasný.“ Průměrná obsazenost hotelů a letovisek na krymském poloostrově je 75 %.

Letos se také 2,2násobně zvýšila osobní doprava přes hraniční přechody s Ukrajinou a k 1. srpnu představovala 1,7 milionu lidí.

Pokud jde o samotné turisty, počet těch ukrajinských vzrostl a dosahuje 15 % z celkového počtu turistů, kteří navštívili poloostrov. V loňském roce tento ukazatel byl 10 %. Není jasné, jak agentura Reuters, pokud zná tyto údaje, mohla dojít k závěru, že „turistická sezona utrpěla fiasko“.

Vůbec se nedá pochopit, jak náš kolega z Reuters stanovil návštěvnost restauraci. Je to možné, pokud jste je navštívili přes den, kdy všichni ostatní jsou na pláži. Na Krymu je moře, takže přes den je hodně lidí, kteří se koupou. Projděte se, například, večer v Aluště a pokuste se najít volné, předem nerezervované posezení,“ doporučuje Zacharovová.

Ukazatele intenzity dopravy jsou také vysoké. Pouze na letišti v Simferopolu k dnešnímu dni obsloužili 3,5 milionu cestujících. Nárůst ve srovnání s předchozím rekordním rokem dosáhl 5 %. A to bez započítání konce srpna, září a října – měsíců aktivní rekreační sezóny.

Zdroj: Mid.ru a Nová republika

Foto: Roman H.

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 • Nad Libyí zuří letecká válka, o které se nepíše. Jak si stojí síly generála Haftara?

  Západní mainstreamová média publikují jen minimum aktuálních informací z Libye, aby se čtenář nedozvěděl, jakou katastrofu Západ svojí intervencí způsobil. Země se po smrti Muammara Kaddáfího propadla do chaosu a bojů několika frakcí a koalic. Dvě z nich, podporované různými zeměmi, zapojují do bojů také bojová letadla.

 • Přišel čas obnovit kdysi těsné kontakty? Ruští poslanci chtějí pozvat kolegy z KLDR

  Obě země čelí ekonomickým sankcím, obě země jsou vytrvale dehonestovány a démonizovány, obě země musí vzdorovat sílícímu vojenskému ohrožení. V ruské dumě zaznívají hlasy pro obnovení kdysi těsné spolupráce mezi Moskvou a severokorejským Pchjongjangem.

 • Američanům proti srsti: Trojlístek Rusku umožní pohlídat nezměrné arktické bohatství (FOTO)

  Rusko vybudovalo novou arktickou vojenskou základnu, která mu pomůže kontrolovat zásoby nerostných zdrojů v této části světa. Nelibě to nesou Američané i Britové.

 • USA vyvíjejí tlak na Rusko a Čínu s jasným cílem: přimět je ke střetu

  Skutečnými protivníky Spojených států jsou Rusko a Čína. Proti těm jdou a na ty USA tlačí. Tím, že neustále atakují tyto své dva hlavní soupeře, se je USA snaží zlomit. A následně pak se státem, který neodolal, zkouší uzavřít samostatné dohody proti tomu druhému. I proto Američané rozžhavují situaci v Sýrii a KLDR.

 • Protiletadlový systém Pečora–2M sestřelil v Sýrii špičkový americký dron MQ-1 Predator

  Prostředky syrské protivzdušné obrany na severu provincie Latákíja objevily ve vzdušném prostoru Sýrie cizí letoun. Na cíl zahájily palbu a zničily jej. Pátrací skupina následně zjistila, že se jednalo o americký bezpilotní letoun. Po incidentu s leteckou základnou Šajrát se objevily výhrady,  že syrské systémy PVO ruské provenience, ty modernizované i nové, nebyly dosud zapojeny do reálných bojových akcí. Ve skutečnosti jsou tato tvrzení pravdivá pouze částečně. Vítězných soubojů nemají za sebou ruské systémy opravdu příliš mnoho – ale mají. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); V poslední publikované zprávě o systémech PVO Pancir-S1 zařazených do výzbroje syrské armády se hovoří…

 

 

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 

loading...

 

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru