Mainstream lže. Sezonu na Krymu jasně ilustrují čísla a také zájem Ukrajinců

Krym zůstává jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších rekreačních destinaci Rusů – a také Ukrajinců, což je možná pro někoho velkým zklamáním. A počet návštěvníků se každoročně zvyšuje, jak ukazují statistiky.

Dosud poloostrov v letošním roce navštívily téměř 4 miliony turistů. To je o 26,1 % více než v loňském roce. Podle prognózy ke konci tohoto roku počet návštěvníků dosáhne 6 milionů. „Jsem přesvědčena, že se tak stane, i když nejsem odborník,“ uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. „Letos v létě jsem byla na Krymu – chci říci, že trend je jasný.“ Průměrná obsazenost hotelů a letovisek na krymském poloostrově je 75 %.

Letos se také 2,2násobně zvýšila osobní doprava přes hraniční přechody s Ukrajinou a k 1. srpnu představovala 1,7 milionu lidí.

Pokud jde o samotné turisty, počet těch ukrajinských vzrostl a dosahuje 15 % z celkového počtu turistů, kteří navštívili poloostrov. V loňském roce tento ukazatel byl 10 %. Není jasné, jak agentura Reuters, pokud zná tyto údaje, mohla dojít k závěru, že „turistická sezona utrpěla fiasko“.

Vůbec se nedá pochopit, jak náš kolega z Reuters stanovil návštěvnost restauraci. Je to možné, pokud jste je navštívili přes den, kdy všichni ostatní jsou na pláži. Na Krymu je moře, takže přes den je hodně lidí, kteří se koupou. Projděte se, například, večer v Aluště a pokuste se najít volné, předem nerezervované posezení,“ doporučuje Zacharovová.

Ukazatele intenzity dopravy jsou také vysoké. Pouze na letišti v Simferopolu k dnešnímu dni obsloužili 3,5 milionu cestujících. Nárůst ve srovnání s předchozím rekordním rokem dosáhl 5 %. A to bez započítání konce srpna, září a října – měsíců aktivní rekreační sezóny.

Zdroj: Mid.ru a Nová republika

Foto: Roman H.

Ohodnotit článek
(1 hlas)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru