Putin má v úmyslu vytvořit z Dálného východu sociální a ekonomické centrum země

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že hodlá v nejbližších letech vytvořit z Dálného východu sociálně ekonomické centrum země. Jak uvádí web Life.ru, nejvyšší představitel státu vyjádřil tuto ideu na plenárním zasedání Východního ekonomického fóra, které v těchto dnech probíhá ve Vladivostoku.

Stavíme před sebe opravdu ambiciózní úkol – vybudovat z Dálného východu sociálně ekonomické centrum země, centrum mohutné a progresívní. Jde o jednu z nejdůležitějších celospolečenských priorit,“ zdůraznil Vladimír Putin.

Jak Putin zdůraznil, poprvé za posledních 25 let došlo na Dálném východě k přírůstku obyvatelstva: v Chabarovském kraji, na Sachalinu i na Čukotce je porodnost vyšší než úmrtnost a lidí, kteří tyto oblasti opouštějí a stěhují se do jiných částí státu, je čím dál méně.

Je zapotřebí, abychom během příštích tří let dosáhli stabilního přírůstku obyvatel. Na splnění tohoto úkolu musíme zaměřit naše státní rozvojové programy, a to především ty, které jsou zaměřeny na ekonomiku, bytovou politiku, zdravotnictví a vzdělávání,“ dodal prezident.

Zdroj: Life.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru