NATO a ČT mohou zpochybňovat, co chtějí, ukrajinský diverzant už vše vyklopil (video)

Jevgenij Panov ze skupiny zadržených ukrajinských diverzantů se při výslechu přiznal k přípravě diverzí na kriticky důležitých objektech na Krymu. Informaci přinesl portál Rusvesna.su včetně videa z výslechu Panova.

S Alexejem Sandylem (další člen diverzní skupiny) jsme projeli městy Armjansk, Krasnoperekopsk, Džankoj, Feodosija a Kerč proto, abychom si prohlédli objekty diverze. Jako objekty diverze byly identifikovány: trajektová přeprava, naftový komplex ve Feodosii, objekty ve městě Džankoj, vrtulníkový pluk, chemický závod Titan,“ přiznal se Panov u výslechu.

Prozradil také složení skupiny i to, že přinejmenším dva její členové byli pravidelní důstojníci ukrajinské rozvědky.

Ve složení skupiny byli důstojníci ukrajinské vojenské rozvědky. Ve skupině byli Alexandr Kirillov s volacím znakem Kirill, člověk jménem Dmitrij, Oleg Petrenko s volacím znakem Liška, Alexej Sandyl s volacím znakem Saj a také člověk s volacím znakem Děšek a já. Sloužícími důstojníky byli Alexej Sandyl v hodnosti poručíka, kapitán Vladimir Serďuk. A důstojníky byli, domnívám se, také Kirillov a Dmitrij, ale jejich hodnosti mi nejsou známy,“ řekl.

Panov také uvedl, že od srpna 2014 do srpna 2015 prošel službou v zóně „ATO“ (kárná operace na Donbasu) u 37. samostatného pěchotního praporu, který je součástí 56. brigády.

Přiznal rovněž, že dostal peníze za vykonanou práci – za obhlédnutí objektů vytipovaných k diverzi.

Po návratu proběhla schůzka s Kirillovem a Alexandrovem, během které Sandyl informoval o výsledcích cesty, o vybraných objektech na území Republiky Krym, za což Kirillov Sandylovi poděkoval, a mně osobně bylo vyplaceno 3200 hřiven,“ uvedl rovněž.

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 • Na maximum: MiG-31BM teď může létat rychlostí až 3400 km/h

  Nejrychlejší soudobé bojové letadlo může létat ještě rychleji. Ruskou záchytnou stíhačku MiG-31 vývojáři po čtyřiceti letech zbavili posledního limitu, aby mohla létat rychlostmi, pro které byla vyprojektována.

 • Ruské ministerstvo obrany odbourává Windows. Už má za ně náhradu

  Ruské ministerstvo obrany nechá do služebních počítačů nainstalovat programové vybavení vyvinuté tamními programátory. Počítače obranného resortu už nebudou využívat operační systém řady Windows. Místo „oken“ bude do počítačů nainstalováno ruské programové vybavení a operační systém Astra Linux.

 • Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

  Zdá se, že Ukrajina tvrdě pracuje na vybudování americké námořní základny ve městě Oděsa. Americké válečné lodě se zastavují v přístavu Oděsa jednou za tři měsíce. Naposledy se v Oděse zastavil americký torpédoborec USS Carney (DDG-64) v nočních hodinách, právě v době, kdy Rusové slavili pravoslavné Vánoce.

 • Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

  V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.

 • Ruský nobelista Alfjorov: Nebýt devadesátých let, „iPhony“ by s teď vyráběly u nás

  Žores Ivanovič Alfjorov ví, o čem mluví. V roce 2000 získal Nobelovu cenu za vývoj heterogenních polovodičových struktur pro vysokorychlostní elektroniku a optoelektroniku. Nedávno poskytl portálu Argumenty a fakta tematicky bohatý rozhovor: o Ukrajině, SSSR, sovětské a ruské vědě, o elektronice a také o tom, kam kráčí svět. Větší část rozhovoru přinášíme v překladu do češtiny.

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru