Očití svědci: Ukrajina formuje údernou skupinu na hranici s Krymem (foto)

Ukrajina formuje na hranici s Krymem údernou skupinu, uvedl bývalý ukrajinský poslanec Alexej Žuravko s odkazem na očité svědky. Informaci přinesl portál Rusvesna.su.

Ze všech regionů Chersonské oblasti a přilehlých oblastí mi přicházejí potvrzení, že ukrajinská armáda koncentruje na hranici s Krymem těžkou vojenskou techniku: samohybná děla, tanky, raketomety, bojová vozidla pěchoty a podobně. Naváží se na tu stranu proviant a také munice a živá síla,“ uvedl politik. Na své stránce sociální sítě Vkontakte publikoval několik fotografií (viz níže).

Kyjevská vláda podle něj připravuje vážnou provokaci v oblasti hraničící s Krymem. Ke koncentraci sil dochází v blízkosti krymské šíje.

„Také mám potvrzené informace, že nedaleko se koncentrují radikální skupiny jako Pravý sektor, Azov, Asker, Vlci a další žoldáci,“ podotkl politik.

Jeho informace přicházejí bezprostředně po neúspěšných pokusech ukrajinských sil provést na Krymu ve dnech 6. až 8. srpna diverzně-teroristické operace, při jejichž odhalení byl zabit spolupracovník FSB.

Jak uvádí oficiální zpráva Federální služby bezpečnosti (FSB) Ruské federace, pokusy byly doprovázeny masivní střelbou z obrněné techniky ukrajinských ozbrojených sil, v důsledku čehož zahynul ruský voják.

Foto: © Vkontakte Alexej Žuravko

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Rusko se v Sýrii připravuje na americký raketový úder. Chystá Gladiatory
  Rusko vážně počítá s masivním americkým raketovým úderem na podporu teroristů v Sýrii. Podle zpráv z 3. října dorazily do přístavu Tartús specializované protiraketové systémy S-300V4. Na rozdíl od „klasických“ S-300PMU jsou uvedené systémy určené k ničení balistických střel a především křižujících střel s plochou dráhou letu, jejichž použití Američany je v případě podpory…
  úterý, 04 říjen 2016 18:50 Přečteno 13842 krát
 • Další přímé varování Američanům od Rusů: Nechte nás být, nebo si vylámete zuby
  Ruské ministerstvo obrany nazvalo věci pravými jmény. Protivzdušné komplexy velkého dosahu jsou v Sýrii proto, aby ochránily ruské instalace před americkým útokem. Podle varování si na systémech S-300 a S-400 mohou Američané vylámat zuby nejen s křižujícími střelami, ale i stealth letouny.
  sobota, 08 říjen 2016 02:42 Přečteno 9271 krát
 • Nakládka Admirála Kuzněcova běží na plné obrátky. Do vyplutí zbývají dny (foto)
  Těžký letadlový křižník ruského námořnictva Admirál Kuzněcov se chystá do boje. V severoruském přístavu Murmansk probíhá nakládka plavidla před jeho službou ve Středozemním moři, odkud se zapojí do operací v Sýrii.
  pondělí, 10 říjen 2016 00:34 Přečteno 6653 krát
 • Ruské letouny nad Finskem jako krytí pro americký „vlom“ do neutrální země? Zde je objasnění
  Globální mediální mašinérie v pátek 7. října spustila další vlnu obvinění Ruska z narušení vzdušného prostoru jiné země jeho stíhacími letouny. Tentokrát – a opět – šlo o Finsko. Ve skutečnosti tato akce informační války proti Rusku zakrývala něco, o čem média mlčí: další krok Američanů v jejich snaze „vlomit se“ do neutrální…
  neděle, 09 říjen 2016 15:20 Přečteno 6367 krát
 • Západ dostává tvrdou ránu: dohoda o Tureckém proudu podepsána
  Ruský prezident Vladimir Putin a jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan zasadili tvrdou ránu Západu, který se měsíce snažil znesvářit obě země tak, aby nedošlo k uzavření dohody o plynovodu Turecký proud – TurkStream. Zástupci obou zemí dohodu v pondělí 10. října v Istanbulu podepsali.
  pondělí, 10 říjen 2016 23:38 Přečteno 5835 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru