Očití svědci: Ukrajina formuje údernou skupinu na hranici s Krymem (foto)

Ukrajina formuje na hranici s Krymem údernou skupinu, uvedl bývalý ukrajinský poslanec Alexej Žuravko s odkazem na očité svědky. Informaci přinesl portál Rusvesna.su.

Ze všech regionů Chersonské oblasti a přilehlých oblastí mi přicházejí potvrzení, že ukrajinská armáda koncentruje na hranici s Krymem těžkou vojenskou techniku: samohybná děla, tanky, raketomety, bojová vozidla pěchoty a podobně. Naváží se na tu stranu proviant a také munice a živá síla,“ uvedl politik. Na své stránce sociální sítě Vkontakte publikoval několik fotografií (viz níže).

Kyjevská vláda podle něj připravuje vážnou provokaci v oblasti hraničící s Krymem. Ke koncentraci sil dochází v blízkosti krymské šíje.

„Také mám potvrzené informace, že nedaleko se koncentrují radikální skupiny jako Pravý sektor, Azov, Asker, Vlci a další žoldáci,“ podotkl politik.

Jeho informace přicházejí bezprostředně po neúspěšných pokusech ukrajinských sil provést na Krymu ve dnech 6. až 8. srpna diverzně-teroristické operace, při jejichž odhalení byl zabit spolupracovník FSB.

Jak uvádí oficiální zpráva Federální služby bezpečnosti (FSB) Ruské federace, pokusy byly doprovázeny masivní střelbou z obrněné techniky ukrajinských ozbrojených sil, v důsledku čehož zahynul ruský voják.

Foto: © Vkontakte Alexej Žuravko

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru