Izraelci nedokázali natřikrát sestřelit ruský dron. Rusové izraelský na první ránu (video)

Když se objevilo video (níže) neúspěšného pokusu o sestřel cíle nad Golanskými výšinami, ruská i izraelská média informovala o neúspěchu tamní protivzdušné obrany, ačkoliv oficiální místa se k události v médiích nevyjadřovala. Tři týdny poté je jasno: údajně „nejlepší z nejlepších“ nedokázali ani natřikrát (!) sestřelit ruský taktický bezpilotní prostředek. Naproti tomu Rusové před osmi lety bez sebemenších problémů sundali z nebe dron izraelské výroby.

Dron se podle zpráv z odborných i mainstreamových médií 17. července dostal asi čtyři kilometry do „izraelského“ vzdušného prostoru v oblasti nad okupovanou částí Golanských výšin. Izraelská protivzdušná obrana se pokusila sestřelit ruský stroj pomocí amerického systému MIM-104 Patriot, ale bezúspěšně. A minul i druhý vypálený Patriot.

Proti ruskému stroji proto vzlétl izraelský stíhací letoun F-16, který na cíl odpálil řízenou střelu vzduch-vzduch, ale ani ta nedokázala cíl zasáhnout. Dron se pak v pořádku vrátil na základnu ruských sil v Sýrii.

Jak informuje ČTK, šest dní po incidentu s bezpilotním strojem se o případu telefonicky bavili i izraelský premiér Benjamin Netanjahu a ruský prezident Vladimir Putin.

Zde je video neúspěšného odpalu řízené střely systému MIM-104 Patriot proti ruskému stroji…

…a zde je video, z kterého se „dominující vzdušné síly“ mohou učit od ruských kolegů, jak se sestřeluje dron. Video zachycuje MiG-29 sestřelující gruzínský bezpilotní prostředek před osmi lety – šlo o stroj izraelské výroby Hermes 450:

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru