Rusko pomáhá s obnovou syrského letectva. Sýrii posílí bombardéry Su-24M2

Po dodávkách pozemní bojové techniky včetně moderních tanků T-90 pro vyčerpanou syrskou armádu Rusko zahajuje pomoc také s obnovou letectva Syrské arabské republiky. Vydatnou posilou jsou stíhací bombardéry Su-24M2.

Jak informují ruská média, syrské vzdušné síly už dostaly první úderné letouny Su-24M2. A posila je to skutečně významná, protože jde o modernizované stroje vybavené „zázračným“ navigačním systémem SVP-24, jenž tolik překvapil západní experty po zahájení ruských úderů v Sýrii.

Umožňuje totiž „přesné bombardování hloupými bombami“ – pravděpodobností zásahu srovnatelné se západními „inteligentními“ pumami, ale nesrovnatelně levnější a tedy efektivnější.

Modernizované frontové bombardéry Su-24M2 pro Sýrii podle zveřejněných informací pocházejí ze stavu Vzdušných a kosmických sil RF. Rusko je syrskému letectvu předává v rámci vojenské pomoci při boji s teroristickými organizacemi.

Podle nepotvrzených informací už Sýrie získala dva frontové bombardéry Su-24M2 a dalších osm má následovat.

Letouny doplní syrské Su-24 starších verzí a také další úderné (i stíhací, používané k útokům na pozemní cíle) stroje syrského letectva, z nichž naprostá většina ještě pamatuje Sovětský svaz.

V budoucnu Sýrie očekává víceúčelové bojové letouny MiG-29M/M2 a moderní cvičně-bojové stroje Jak-130.

Geo, Eurasia24.cz

Ilustrační foto: Mil.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru