Video: sestřelení Mi-25 s ruskou posádkou

Nedlouho po oficiálním potvrzení informace se na internetu objevilo video sestřelu syrského bitevního vrtulníku Mi-25 s ruskou posádkou na palubě. O ztrátě dvou letců nedaleko Palmýry informovalo v sobotu 9. července ruské ministerstvo obrany.

Na palubě helikoptéry syrské armády (exportní verze Mi-24) se nacházeli ruští letci Rjafagať Chabibulin a Jevgenij Dolgin, kteří útočili na bojovníky Islámského státu.

Jak je patrné ze záběrů, bezprostředně po odpálení neřízených raket na cíl stroj inkasoval zásah, v jehož důsledku došlo k úplnému odtržení ocasní části s vyrovnávacím rotorem. Vrtulník ihned ztratil stabilitu, dostal se do rotace a zřítil se na zem. Posádka zahynula.

Podle informací Interfaxu teroristé použili proti vrtulníku, letícímu v malé výšce, americkou protitankovou řízenou střelu TOW.

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru