Video zachycuje hrdinství vojáka před výbuchem. Je to Andrej Timošenkov?

Pochybovači o hrdinství ruských vojáků to tentokrát mají těžké. Na internetu se objevily záběry situace, která přesně odpovídá oficiální verzi zprávy o smrtelném zranění ruského vojáka Andreje Timošenkova v Sýrii.

Ruské agentury přinesly v neděli 19. června zprávu o tragickém úmrtí člena ochranky humanitární kolony ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii Andreje Timošenkova. Voják zhynul, když do poslední chvíle palbou bránil přiblížení automobilu naplněného výbušninami k místu výdeje humanitární pomoci.

Seržant Andrej Leonidovič Timošenkov střelbou ze zbraně zastavil automobil naplněný výbušninami. Při výbuchu automobilu, řízeného sebevražednými útočníky, byl Andrej smrtelně raněn,“ cituje Sputnik zprávu ruského ministerstva obrany.

Ještě v neděli 19. června se na internetu objevilo video zachycující výše popsanou situaci. Zpoza pickupu s vlajkou Syrské arabské republiky vede střelbu z automatické pušky AK voják v ruské pouštní uniformě. Zatímco ostatní obránci při nebezpečném přiblížení vozidla teroristů spěšně opouštějí své pozice, voják pokračuje v palbě až do poslední chvíle – když náhle nastane silný výbuch:

Geo, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru