Noční můra amerických globalistů? Putin ohlásil velké Eurasijské partnerství

Světová média prakticky ignorovala zásadní zprávu z Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra. Ruský prezident Vladimir Putin zde ohlásil záměr vytvoření velkého Eurasijského partnerství, jehož součástí má být také Čína. Informaci přinesl ruský portál Mir24.


Podle Vladimira Putina země Eurasijské hospodářské unie (EAHU) uvítají vytvoření nového velkého Eurasijského partnerství s účastí Číny, Indie, Pákistánu, Íránu a dalších zemí.

V červnu společně s Čínou plánujeme oficiálně nastartovat vytvoření velkého Eurasijského partnerství,“ prohlásil ruský prezident.

Záměr předpokládá, že se stávající Eurasijská hospodářská unie stane jedním z center formování širšího integračního rámce.

Ruský prezident zdůraznil, že se tato otázka projednávala na setkání vedoucích představitelů zemí EAHU (viz níže). Projednávání tématu bude pokračovat na Východním ekonomickém fóru v září ve Vladivostoku.

Jde o zcela logický a očekávatelný vývoj – a snahu koordinovat aktivity stávající EAHU s ostatními velkými eurasijskými hráči, zejména s Čínou a jejími záměry, jako je projekt Nové hedvábné stezky.

Existují zřejmé tendence propojit stávající EAHU (Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Arménie, Kyrgyzstán) s Šanghajskou organizací pro spolupráci (Čína, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán, Uzbekistán, přistupující Pákistán a Indie, pozorovateli Írán a další země).

Eurasijské partnerství může být zároveň dominantním směrem alternativní integrace poté, co došlo v Brazílii k převratu a lze tudíž předpokládat v lepším případě utlumení aktivit této latinskoamerické země v BRICS.

Před hlubší a širší eurasijskou integrací s účastí Ruska pod vedením Vladimira Putina opakovaně varovali západní stratégové, politici a diplomaté, mimo jiné možná budoucí prezidentka Spojených států Hillary Clintonová.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Tyto záběry musí na Západě bolet. Osvobozené Aleppo v předvánočním čase (FOTO, VIDEO)
  Žádné výstřely, žádné výbuchy, žádné psychopatické výkřiky. Namísto toho lidé spontánně slavící osvobození donedávna největšího syrského města a také příchod Vánoc – křesťanského svátku, z něhož se na aleppské náměstí přišli radovat i tamní muslimové, kteří nezradili svou zemi a zůstali tam, kde je jejich domov.
  čtvrtek, 22 prosinec 2016 00:25 Přečteno 26917 krát
 • Rusko poprvé přestalo být závislé na dovozu potravin
  „Nyní je Rusko jedním z nejperspektivnějších výrobců a dodavatelů ekologicky čistých a bezpečných potravin.“
  sobota, 24 prosinec 2016 22:13 Přečteno 25545 krát
 • Putin k smrti velvyslance: „Vrazi to pocítí“
  Ruský prezident Vladimir Putin k vraždě ruského velvyslance Andreje Karlova (62), zastřeleného v pondělí v Turecku na vernisáži výstavy fotografií v Ankaře:
  pondělí, 19 prosinec 2016 23:16 Přečteno 9807 krát
 • Putin to myslí s Libyí vážně. Haftar salutoval na palubě Kuzněcova (VIDEO)
  Velitel Libyjské národní armády Khalifa Haftar navštívil ruský letadlový křižník Admirál Kuzněcov, který ve středu 11. ledna připlul k pobřeží Libye. Je to další z řady kontaktů mezi ruským vedením a Haftarem, ovládajícím významnou část na ropu bohaté země.
  čtvrtek, 12 leden 2017 01:02 Přečteno 8725 krát
 • Dubajský emír zuří: Byli jsme v Sýrii blízko vítězství, ale Turecko zradilo
  Jestliže Vladimir Putin po sestřelu ruského bombardéru čelil výtkám za to, že nezareagoval „dostatečně tvrdě“ a posléze přistoupil na usmíření s Tureckem, jeho kritici by nyní měli zbystřit: z Perského zálivu přišla další zpráva signalizující paniku tamních despotických monarchií.
  úterý, 10 leden 2017 01:00 Přečteno 8579 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru