Noční můra amerických globalistů? Putin ohlásil velké Eurasijské partnerství

Světová média prakticky ignorovala zásadní zprávu z Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra. Ruský prezident Vladimir Putin zde ohlásil záměr vytvoření velkého Eurasijského partnerství, jehož součástí má být také Čína. Informaci přinesl ruský portál Mir24.


Podle Vladimira Putina země Eurasijské hospodářské unie (EAHU) uvítají vytvoření nového velkého Eurasijského partnerství s účastí Číny, Indie, Pákistánu, Íránu a dalších zemí.

V červnu společně s Čínou plánujeme oficiálně nastartovat vytvoření velkého Eurasijského partnerství,“ prohlásil ruský prezident.

Záměr předpokládá, že se stávající Eurasijská hospodářská unie stane jedním z center formování širšího integračního rámce.

Ruský prezident zdůraznil, že se tato otázka projednávala na setkání vedoucích představitelů zemí EAHU (viz níže). Projednávání tématu bude pokračovat na Východním ekonomickém fóru v září ve Vladivostoku.

Jde o zcela logický a očekávatelný vývoj – a snahu koordinovat aktivity stávající EAHU s ostatními velkými eurasijskými hráči, zejména s Čínou a jejími záměry, jako je projekt Nové hedvábné stezky.

Existují zřejmé tendence propojit stávající EAHU (Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Arménie, Kyrgyzstán) s Šanghajskou organizací pro spolupráci (Čína, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán, Uzbekistán, přistupující Pákistán a Indie, pozorovateli Írán a další země).

Eurasijské partnerství může být zároveň dominantním směrem alternativní integrace poté, co došlo v Brazílii k převratu a lze tudíž předpokládat v lepším případě utlumení aktivit této latinskoamerické země v BRICS.

Před hlubší a širší eurasijskou integrací s účastí Ruska pod vedením Vladimira Putina opakovaně varovali západní stratégové, politici a diplomaté, mimo jiné možná budoucí prezidentka Spojených států Hillary Clintonová.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)
 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Rusko se v Sýrii připravuje na americký raketový úder. Chystá Gladiatory
  Rusko vážně počítá s masivním americkým raketovým úderem na podporu teroristů v Sýrii. Podle zpráv z 3. října dorazily do přístavu Tartús specializované protiraketové systémy S-300V4. Na rozdíl od „klasických“ S-300PMU jsou uvedené systémy určené k ničení balistických střel a především křižujících střel s plochou dráhou letu, jejichž použití Američany je v případě podpory…
  úterý, 04 říjen 2016 18:50 Přečteno 13946 krát
 • Další přímé varování Američanům od Rusů: Nechte nás být, nebo si vylámete zuby
  Ruské ministerstvo obrany nazvalo věci pravými jmény. Protivzdušné komplexy velkého dosahu jsou v Sýrii proto, aby ochránily ruské instalace před americkým útokem. Podle varování si na systémech S-300 a S-400 mohou Američané vylámat zuby nejen s křižujícími střelami, ale i stealth letouny.
  sobota, 08 říjen 2016 02:42 Přečteno 9425 krát
 • Nakládka Admirála Kuzněcova běží na plné obrátky. Do vyplutí zbývají dny (foto)
  Těžký letadlový křižník ruského námořnictva Admirál Kuzněcov se chystá do boje. V severoruském přístavu Murmansk probíhá nakládka plavidla před jeho službou ve Středozemním moři, odkud se zapojí do operací v Sýrii.
  pondělí, 10 říjen 2016 00:34 Přečteno 6703 krát
 • Ruské letouny nad Finskem jako krytí pro americký „vlom“ do neutrální země? Zde je objasnění
  Globální mediální mašinérie v pátek 7. října spustila další vlnu obvinění Ruska z narušení vzdušného prostoru jiné země jeho stíhacími letouny. Tentokrát – a opět – šlo o Finsko. Ve skutečnosti tato akce informační války proti Rusku zakrývala něco, o čem média mlčí: další krok Američanů v jejich snaze „vlomit se“ do neutrální…
  neděle, 09 říjen 2016 15:20 Přečteno 6464 krát
 • Západ dostává tvrdou ránu: dohoda o Tureckém proudu podepsána
  Ruský prezident Vladimir Putin a jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan zasadili tvrdou ránu Západu, který se měsíce snažil znesvářit obě země tak, aby nedošlo k uzavření dohody o plynovodu Turecký proud – TurkStream. Zástupci obou zemí dohodu v pondělí 10. října v Istanbulu podepsali.
  pondělí, 10 říjen 2016 23:38 Přečteno 5882 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru