Noční můra amerických globalistů? Putin ohlásil velké Eurasijské partnerství

Světová média prakticky ignorovala zásadní zprávu z Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra. Ruský prezident Vladimir Putin zde ohlásil záměr vytvoření velkého Eurasijského partnerství, jehož součástí má být také Čína. Informaci přinesl ruský portál Mir24.


Podle Vladimira Putina země Eurasijské hospodářské unie (EAHU) uvítají vytvoření nového velkého Eurasijského partnerství s účastí Číny, Indie, Pákistánu, Íránu a dalších zemí.

V červnu společně s Čínou plánujeme oficiálně nastartovat vytvoření velkého Eurasijského partnerství,“ prohlásil ruský prezident.

Záměr předpokládá, že se stávající Eurasijská hospodářská unie stane jedním z center formování širšího integračního rámce.

Ruský prezident zdůraznil, že se tato otázka projednávala na setkání vedoucích představitelů zemí EAHU (viz níže). Projednávání tématu bude pokračovat na Východním ekonomickém fóru v září ve Vladivostoku.

Jde o zcela logický a očekávatelný vývoj – a snahu koordinovat aktivity stávající EAHU s ostatními velkými eurasijskými hráči, zejména s Čínou a jejími záměry, jako je projekt Nové hedvábné stezky.

Existují zřejmé tendence propojit stávající EAHU (Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Arménie, Kyrgyzstán) s Šanghajskou organizací pro spolupráci (Čína, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán, Uzbekistán, přistupující Pákistán a Indie, pozorovateli Írán a další země).

Eurasijské partnerství může být zároveň dominantním směrem alternativní integrace poté, co došlo v Brazílii k převratu a lze tudíž předpokládat v lepším případě utlumení aktivit této latinskoamerické země v BRICS.

Před hlubší a širší eurasijskou integrací s účastí Ruska pod vedením Vladimira Putina opakovaně varovali západní stratégové, politici a diplomaté, mimo jiné možná budoucí prezidentka Spojených států Hillary Clintonová.

Geo, Eurasia24.cz

Foto: Kremlin.ru

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Akce proti Rusku selhala: z útočníků jsou oběti, místo potupení hrdinství. Zde jsou podrobnosti o boji (VIDEO)
  Jak dokazují výpovědi účastníků i záběry z boje, nedávný útok na ruské vojenské policisty v Sýrii byl pečlivě připraven a proveden tak, aby přepadená četa neměla šanci uniknout smrti nebo zajetí. Plán amerických tajných služeb ale selhal: Rusové se ubránili, probojovali z obklíčení a pobili množství teroristů. To vše bez…
  pátek, 22 září 2017 23:32 Přečteno 12146 krát
 • Drama v Sýrii: Rusové museli prostřílet obklíčení. Teroristé v přesile neuspěli
  Příslušníci ruské vojenské policie se v Sýrii ocitli v obklíčení militantů. Po několikahodinovém boji s přesilou jim nakonec pomohly obklíčení prorazit jednotky speciálních sil. Ofenzívu militantů v oblasti podle ruského generálního štábu iniciovaly americké zvláštní služby.
  středa, 20 září 2017 22:32 Přečteno 10394 krát
 • Ne, na Rusy střílet nebudeme, vzepřeli se bulharští vojáci
  Média v minulých dnech přinesla zprávu, která se poněkud vymyká běžným informacím o cvičeních Severoatlantické aliance – a vystihuje nálady v ozbrojených silách některých členských zemí, které odmítají slepě přijmout agresivní protiruskou politiku.
  středa, 30 srpen 2017 23:17 Přečteno 6753 krát
 • Průlom blokády Dajr az-Zaur: Putinovo historické rozhodnutí zvítězilo
  Čtvrtého září došlo v Sýrii k zásadnímu zlomu v šestileté válce s mezinárodním terorismem: podařilo se odblokovat baštu Islámského státu – město Dajr az-Zaur. Proražení blokády tohoto významného střediska na řece Eufrat je totálním krachem plánů teroristů v Sýrii a znamená současně, že Rusko splnilo svůj slib osvobodit během dvou…
  čtvrtek, 07 září 2017 22:30 Přečteno 6645 krát
 • Plné VIDEO „kalibrace“ Islámského státu
  Na internetu se objevila plná, sedmiminutová verze videa s novými záběry úterní operace ruského námořnictva, které přesnými raketovými údery zničilo teroristické cíle v syrském regionu Dajr az-Zaur.
  středa, 06 září 2017 23:17 Přečteno 4937 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru