Video: Azovci s vlčími háky i máky napadají Nesmrtelný pluk

Absurdita a totální úpadek. Těmito slovy lze nazvat stav současné Ukrajiny, který výmluvně ilustrovaly snahy překazit připomínku 71. výročí vítězství nad fašismem v ukrajinských městech. Z mnoha videí, která se v průběhu 9. května objevila na internetu, vybíráme záběry z jihoukrajinského Nikolajeva.

Na průvod Nesmrtelného pluku, v němž kráčeli i autentičtí veteráni – účastníci druhé světové války, zaútočili radikálové z „praporu“ Azov, vybaveni pozoruhodnou kombinací symbolů: vlčími háky, podobnými těm nacistickým, a vlčími máky – Západem prosazovaným symbolem „Dne válečných veteránů“.

Symbol vlčího máku na Ukrajině přijali jako náhradu za takzvaně „sovětskou“, „ruskou“ a „komunistickou“ symbolikou Velké vlastenecké války.

A s tímto „znakem válečných veteránů“ se příslušníci „praporu“ Azov fyzicky pustili do průvodu skutečných válečných veteránů a jejich potomků.

Video také ukazuje, jak se zastánci hesla „Ukrajina nade vše“ bojí čehokoliv rudého, co připomíná sovětskou vlajku, a samozřejmě také georgijevské stužky.

Během incidentu byl jeden z účastníků Nesmrtelného pluku zraněn a musel být odvezen do nemocnice.

Foto: НикВести / YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru