Oděsou se šíří letáky. Saakašvili je opět blízko žvýkání kravaty

V předvečer výročí tragédie v oděském Domě odborů, kde 2. května 2014 fanatičtí nacionalisté upálili a jinak pozabíjeli 48 lidí, přičemž ukrajinské úřady, západní vlády i média odvrací pozornost od této bestiální tragédie, v Oděse sílí pnutí a odpor vůči současnému proamerickému režimu.

Lidé stále častěji a odvážněji vyjadřují postoje a nálady, které do oficiálních ukrajinských médií proniknou jen stěží a které mohou být důvodem naprostého psychického vykolejení donedávna odhodlaného gubernátora Oděské oblasti Michaila Saakašviliho.

Jeho vyšinutý výraz můžete sledovat na tomto videu, kde v trhavé řeči vyzývá prezidenta Porošenka, aby pomohl v Oděské oblasti „navodit pořádek“ a vyslal tam posily Národní gardy.

Už v den výročí osvobození Oděsy od fašismu 10. dubna dali místní obyvatelé najevo, že se přes výhrůžky nenechají zastrašit. V posledních dnech se v Oděské oblasti začaly vyskytovat tyto letáky s výzvou k aktivní připomínce tragických událostí 2. května 2014.

Blíží se 2. května, tragické datum našeho národa. V ten den před dvěma roky na Kulikovu poli zabíjeli a upalovali naše bratry a sestry. Dosud nikdo z organizátorů a pachatelů vražd nebyl potrestán,“ píše se v letáku.

Nikdy a nikomu se nepodaří vnutit Oděse svoji vůli,“ uvádějí autoři letáku a dále píší: „Pouze společně a pouze otevřeně dokážeme čelit tomu kalu, který proniká do Oděsy v dnech památných pro naše město. Tato spodina bije penzisty, napadá ženy, děsí děti. Ale jich jsou jednotky, a nás – tisíce a tisíce. Oděso, vstávej!

Už následující dny mohou plně ukázat, do jaké míry současný kyjevský režim přestává být schopný kontrolovat situaci v regionech, jak dal najevo Saakašvili. Jeho psychický stav se na videu očividně blížil momentu, kdy si coby gruzínský prezident vystrašený ruskou armádou málem snědl kravatu.

Není to tak dávno, kdy poslušní novináři z tuzemských hlásných trub globální oligarchie publikovali video se stylizací nadšeného Saakašviliho, zpívajícího s úsměvem na tváři a rukou na srdci ukrajinskou hymnu. S plnou vážností psali o tom, že Saakašvili „hodlá z Oděsy učinit ekonomický zázrak“ či dokonce přeměnit Oděsu v „druhou kalifornii“. (ea24)

Námět: Taurus

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

 • Akce proti Rusku selhala: z útočníků jsou oběti, místo potupení hrdinství. Zde jsou podrobnosti o boji (VIDEO)
  Jak dokazují výpovědi účastníků i záběry z boje, nedávný útok na ruské vojenské policisty v Sýrii byl pečlivě připraven a proveden tak, aby přepadená četa neměla šanci uniknout smrti nebo zajetí. Plán amerických tajných služeb ale selhal: Rusové se ubránili, probojovali z obklíčení a pobili množství teroristů. To vše bez…
  pátek, 22 září 2017 23:32 Přečteno 12172 krát
 • Drama v Sýrii: Rusové museli prostřílet obklíčení. Teroristé v přesile neuspěli
  Příslušníci ruské vojenské policie se v Sýrii ocitli v obklíčení militantů. Po několikahodinovém boji s přesilou jim nakonec pomohly obklíčení prorazit jednotky speciálních sil. Ofenzívu militantů v oblasti podle ruského generálního štábu iniciovaly americké zvláštní služby.
  středa, 20 září 2017 22:32 Přečteno 10396 krát
 • Ne, na Rusy střílet nebudeme, vzepřeli se bulharští vojáci
  Média v minulých dnech přinesla zprávu, která se poněkud vymyká běžným informacím o cvičeních Severoatlantické aliance – a vystihuje nálady v ozbrojených silách některých členských zemí, které odmítají slepě přijmout agresivní protiruskou politiku.
  středa, 30 srpen 2017 23:17 Přečteno 6759 krát
 • Průlom blokády Dajr az-Zaur: Putinovo historické rozhodnutí zvítězilo
  Čtvrtého září došlo v Sýrii k zásadnímu zlomu v šestileté válce s mezinárodním terorismem: podařilo se odblokovat baštu Islámského státu – město Dajr az-Zaur. Proražení blokády tohoto významného střediska na řece Eufrat je totálním krachem plánů teroristů v Sýrii a znamená současně, že Rusko splnilo svůj slib osvobodit během dvou…
  čtvrtek, 07 září 2017 22:30 Přečteno 6645 krát
 • Plné VIDEO „kalibrace“ Islámského státu
  Na internetu se objevila plná, sedmiminutová verze videa s novými záběry úterní operace ruského námořnictva, které přesnými raketovými údery zničilo teroristické cíle v syrském regionu Dajr az-Zaur.
  středa, 06 září 2017 23:17 Přečteno 4942 krát

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru