Krymští Tataři chtějí vytvořit oddíl v ruské armádě

Krymští Tataři chtějí vytvořit krymskotatarský vojenský oddíl v sestavě ozbrojených sil Ruska, informoval místopředseda krymského parlamentu a lídr meziregionálního krymskotatarského hnutí Kyrym (Къырым) Remzi Iljasov. Informaci přinesla v sobotu 16. dubna agentura RIA Novosti.

Podle Iljasova bude hnutí Kyrym usilovat o to, aby krymští Tataři mohli vykonávat vojenskou službu na území Krymského federálního okruhu a v jednotkách, kde by měli zabezpečeny podmínky pro dodržování národních a náboženských zvyklostí krymskotatarského národa.

V tomto ohledu by měly být ve státních orgánech předloženy návrhy na vytvoření krymskotatarského vojenského oddílu v sestavě Ozbrojených sil Ruské federace na základně bývalého Krymského jezdeckého pluku Jejího Veličenstva carevny Alexandry Fjodorovny, s obnovením dříve se zde nacházející mešity,“ řekl Iljasov.

Uvedl to v sobotu 16. dubna v Simferopolu na sjezdu hnutí Kyrym, které je považováno za největší sdružení krymských Tatarů na poloostrově. Fóra se zúčastnilo okolo 350 delegátů z různých regionů poloostrova, mimo jiné zástupci vědy, kultury, vzdělávání a obchodu.

Zdroj: RIA Novosti

Foto: Roman H.

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru