Po tureckém taranu budou Kerčský most střežit armáda i tajná služba

Ochranu a bezpečnost Kerčského mostu mezi pevninskou částí Ruska a poloostrovem Krym bude zajišťovat armáda a spolupracovníci (příslušných útvarů) Specnazu.V rozhovoru na rozhlasové stanici Hovoří Moskva to uvedl stálý zástupce Republiky Krym při úřadu prezidenta RF Georgij Muradov. Zprávu přinesly Vesti.ru.

Dále Muradov uvedl, že stabilita mostu nebude narušena ani v případě, že do něj narazí loď.

Projekt mostu počítá s tím, že pilíře průjezdu pod mostem budou před nárazem lodí chráněny speciálními vodními stavbami – ochrannými svodidly.

Smlouva o výstavbě Kerčského mostu byla podepsána 17. února loňského roku. Generálním dodavatelem stavby je soukromá firma Strojgazmontaž(SGM) Arkadije Rotenberga. Je předpoklad, že provoz na mostu může být zahájen již v prosinci 2018 a v následujícím roce bude otevřen k plnému využití. Most bude s 19 kilometry nejdelším v celé Ruské federaci.

19. března do mostu narazila turecká nákladní loď Lira. Nárazem byl poškozen jeden pilíř. Jak jsme se dozvěděli na ředitelství správy federálních silnic Tamaň (organizace Ministerstva dopravy RF), událost by neměla mít vliv na postup dalších prací.

Zdroj: Vesti.ru

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

Foto: YouTube.com

Ohodnotit článek
(0 hlasujících)

Přečtěte si

 

 

 

Nejčtenější články - Aktuálně

Potřebujeme vaši podporu

EURASIA24.cz je zcela nezávislý server, fungující jen a pouze díky nadšení a obětavosti skupiny lidí z České republiky a Slovenska, kteří web tvoří výhradně ve svém volném čase a dosud s vynaložením vlastních prostředků.   Nejsou za námi žádní investoři, oligarchové, majitelé vydavatelských domů nebo korporací, politici ani „ruští agenti“ či „kremelské peníze“.

Vrátit se nahoru